Antwort Jak zmenit adresu zivnosti? Weitere Antworten – Jak změnit adresu v živnostenském rejstříku
Při změně sídla u fyzické osoby (OSVČ) postačuje pro změnu sídla (dříve místa podnikání) pouze občanský průkaz a souhlas s umístěním sídla také s ověřeným podpisem vlastníka nemovitosti. Změnu může podnikatel nahlásit na jakémkoliv živnostenském úřadě na území České republiky.Změnu sídla společnosti musí schválit valná hromada firmy (pokud nejste jediný majitel). Jako podklad pro úřady Vám následně poslouží notářský zápis z jednání valné hromady. Výjimkou je situace, kdy máte sídlo ve společenské smlouvě uvedené jako město bez úplné adresy a nové sídlo se nachází v téže obci.Změna sídla: Stejná obec
notářský zápis se pohybuje okolo 5 000 korun.
Jak změnit živnost : Kde a jak službu řešit
- vyplňte podání v aplikaci JRF,
- vytiskněte, podepište ohlášení změn,
- podání odešlete poštou na vybraný obecní živnostenský úřad.
- písemně připravené oznámení změn můžete osobně odevzdat do podatelny kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu.
Co je potřeba ke změně adresy
Pro změnu trvalého bydliště potřebujete nájemní smlouvu (souhlas vlastníka nemovitosti nepotřebujete), v případě vlastní nemovitosti výpis z katastru, nebo notářsky ověřené svolení majitele bytu/domu, nebo osobní přítomnost majitele nemovitosti.
Co mám dělat když si měním adresu trvalého pobytu : Změnu místa trvalého pobytu zapíše ohlašovna do informačního systému evidence obyvatel a následně bude do registru obyvatel naeditována nová adresa místa trvalého pobytu. Ohlašovna je povinna zapsat změnu místa trvalého pobytu bez zbytečného odkladu, nejpozději do tří pracovních dnů od ohlášení změny.
Informaci o přestěhování sídla můžete nahlásit na kterémkoliv živnostenském úřadě. Stihnout byste to měli do 15 dnů od změny sídla. Úřad změnu zapíše okamžitě. Poté je nutné o změně sídla do 15 dnů informovat také příslušný finanční úřad a do 8 dnů změnu ohlásit ČSSZ a zdravotní pojišťovně.
Na živnostenském úřadě vyplnit změnový list, na finančním úřadě změnu doložit výpisem z obchodního rejstříku nebo novým živnostenským oprávněním a v případě zaměstnanců nahlásit změnu do 8 dnů adresy příslušným sociálním a zdravotním pojišťovnám.
Jak změnit adresu sídla
Při přesídlení do jiné obce je vždy nutné provést změnu sídla ve společenské smlouvě, kdy musí být opatřena notářským zápisem, i v obchodním rejstříku. Pokud při změně sídla dochází ke změně obsahu společenské smlouvy, musí o změně sídla rozhodnout valná hromada a rozhodnutí je třeba doložit notářským zápisem.Vázaná živnost
Pokud vaše činnost spadá do kategorie vázaných živností, budete k občanskému průkazu potřebovat také doklad odborné způsobilosti. Obvykle je to potvrzení o dosaženém vzdělání nebo osvědčení o rekvalifikaci. Stejně jako v případě volné živnosti zaplatíte po vyplnění registrace poplatek 1 000 Kč.Úřad vám může živnost pozastavit až na 1 rok. Pokud se vám však v rámci stanovené doby nepodaří odstranit důvody, které pozastavení způsobily, může živnostenský úřad opět rozhodnout o pozastavení nebo dokonce o zrušení vaší živnosti.
Změnu místa trvalého pobytu zapíše ohlašovna do informačního systému evidence obyvatel a následně bude do registru obyvatel naeditována nová adresa místa trvalého pobytu. Ohlašovna je povinna zapsat změnu místa trvalého pobytu bez zbytečného odkladu, nejpozději do tří pracovních dnů od ohlášení změny.
Kde všude je potřeba nahlásit změnu trvalého bydliště : Kde nahlásit změnu trvalého bydliště: Seznam pro život
- Občanský průkaz.
- Odbor dopravy.
- Banky.
- Pojišťovny.
- SVJ či družstvo.
- Dodavatelé energií
- Telefon, internet, TV.
- SIPO.
Co vše je potřeba ke změně trvalého bydliště : Jedná-li se o mladší dítě, než je předškolního věku, doporučujeme rodičům domluvit se s ředitelkou MŠ, kam dítě půjde k zápisu, na způsobu dokládání jeho bydliště. V případě nejasností může ředitel školy požadovat potvrzení odboru občanskosprávního ÚMČ Praha 10.
Kde nahlásit novou adresu
Hlavní instituce, kde musíte nahlásit změnu svého bydliště je příslušný městský úřad. Zde za změnu zaplatíte poplatek 50 Kč a na nový občanský průkaz čekáte maximálně 30 dnů. Na původním občanském průkaze Vám obvykle pracovník úřadu ustřihne roh.
Doba potřebná pro změnu sídla společnosti se může lišit v závislosti na konkrétních okolnostech. Obecně platí, že zpracování návrhu na změnu zápisu v obchodním rejstříku trvá 5-7 dní od podání návrhu. Před podáním návrhu je však nutné provést případné změny ve společenské smlouvě nebo stanovách.Na živnostenském úřadě vám stačí průkaz totožnosti. Na místě vyplníte registrační formulář a zaplatíte správní poplatek 1 000 Kč. Jestliže se během svého podnikání rozhodnete činnost rozšířit o další obory, nemusíte už platit nic. Stačí tuto skutečnost nahlásit osobně nebo elektronicky úřadu.
Jaký je rozdíl mezi živnosti volnou a vázanou : Živnosti ohlašovací jsou rozděleny do tří skupin, patří sem živnosti řemeslné, živnosti vázané a živnost volná. Pro prvé dvě, tedy živnost řemeslnou a vázanou, je kromě všeobecných podmínek ještě stanovena podmínka odborné způsobilosti, u živnosti volné odborná způsobilost vyžadována není.