Antwort Jak zmenšit slezinu? Weitere Antworten – Proč je zvětšená slezina

Jak zmenšit slezinu?
Jednou z nejčastějších nemocí, které postihují slezinu, je její zvětšení. Souvisí zpravidla s chorobami krve, jako jsou anémie, leukémie nebo maligní lymfom, ale může se objevit i u chorob jako žloutenka, infekční mononukleóza, malárie, rakovina nebo cirhóza jater, portální hypertenze či Hodgkinova choroba.Doporučuji pravidelný přiměřený pohyb, v případě nadváhy – snížení hmotnosti, pravidelný pitný režim, dostatek spánku a odpočinku. Vhodné je pokud možno vyhýbat se stresu, případně proti němu bojovat pomocí meditací, jógou a dechovými cvičeními.Slezinu oslabují studené nápoje, především rajčatové a citrusové, ořechy, pšenice, káva. Prospívá í petržel, celer, skořice, mrkev, dýně. Společně se žaludkem slezinu vyživují také med a mléko.

Jak na oslabenou slezinu : Jak podpořit správnou funkci sleziny a slinivky:

Zařaďte do svého jídelníčku dýně, mrkev, celer, vlašské ořechy, červené fazole, kvalitní kuřecí maso, skořici, zázvor, ženšen, slzovku. Vhodné jsou vývary a úprava masa i zeleniny dušením a vařením.

Jak nahmatat Zvetsenou slezinu

Slezinu nejčastěji vyšetřujeme pomocí levé hrany pravé ruky, kterou přikládáme z levé strany pod levý žeberní oblouk. Při nádechu slezina sestupuje dolů, takže při nádechu narazí na prsty vyšetřujícího. Slezina se zvětšuje (splenomegalie) například u hematologických onemocnění.

Jak dulezita je slezina : Slezina (řec. σπλήν, splen; lat. lien) náleží funkčně k cévnímu systému jako orgán, kde dochází k vychytávání a destrukci opotřebovaných erytrocytů, a kde se v mízních uzlíčcích tvoří lymfocyty. Zároveň je slezina největším lymfatickým orgánem a hlavním místem obrany proti škodlivinám a infekci vnikajícím do cirkulace.

Slezinu nejvíce oslabuje nesprávná strava, nadměrné starosti, přepracování či duševní únava. Oslabená slezina neumí správně zpracovávat potravu a tekutiny (na vyživující energii čchi Qi a krev XUE) a důsledkem toho se může hromadit tzv. kalného vlhka, jež prosakuje do spodní části těla.

Dechové potíže. Pocit těžkých nohou. Poruchy krvetvorby (zejména v oblasti červených krvinek). Bolest v levém podžebří bývá znakem toho, že se slezina zvětšuje a tlačí tak na ostatní orgány.

Co oslabuje slinivku

K poškození slinivky a následnému zánětu tedy vede nadměrný příjem tučného jídla nebo koncentrovaného alkoholu (který aktivuje nadměrnou sekreci trávících enzymů, které se pak ještě ve slinivce aktivují); natrávení tkáně slinivky vlastními enzymy po předchozím poškození orgánu např.Oslabení funkce sleziny se nejčastěji projevuje:

může způsobovat i nepravidelnou menstruaci, hormonální poruchy. brnění v končetinách. opary, afty. bolest v oblasti pod žebry na levé straně těla, odkud může vystřelovat až do ramene.Funkce sleziny

Je článkem imunitní obrany organizmu. Dochází v ní k syntéze protilátek. Slouží také jako krevní filtr s velkým množstvím makrofágů. Ty pohlcují a destruují poškozené nebo zanikající erytrocyty, leukocyty, bakterie a další materiál.

Smetanka lékařská se pyšní antioxidačními účinky a podporuje nejen slezinu, ale i játra a žaludek a žlučník. Konec prázdnin nám připomněl, že se blíží podzim. Přírodní léčitelství tyto cykly odjakživa ctí – například tradiční čínská medicína doporučuje v tomto období zaměřit pozornost na slezinu a slinivku.

Co ničí slinivku : Příčiny zánětu slinivky

  • Výskyt žlučových kamenů.
  • Méně častý není ani vznik pankreatitidy z důvodu jiného probíhajícího onemocnění, jako je např.: tuberkulóza, spála nebo příušnice.
  • Konzumace alkoholu je jednou z příčin pankreatitidy.
  • Při mechanickém poškození slinivky (úder do břicha) je vznik zánětu také možný.

Co nemá ráda slinivka : A dodává, že slinivka břišní, jak již sám název napovídá, slouží vlastně k produkci břišních slin, tedy enzymů štěpících prvky potravin. Alkohol: Zřejmě nejčastějším důvodem onemocnění slinivky břišní je nadměrné a dlouhodobé požívání alkoholu, především destilátů. Alkohol ničí tkáň slinivky a výsledkem je zánět.

Jak zlepšit funkci sleziny

Smetanka lékařská se pyšní antioxidačními účinky a podporuje nejen slezinu, ale i játra a žaludek a žlučník. Konec prázdnin nám připomněl, že se blíží podzim. Přírodní léčitelství tyto cykly odjakživa ctí – například tradiční čínská medicína doporučuje v tomto období zaměřit pozornost na slezinu a slinivku.

Konzumace alkoholu je jednou z příčin pankreatitidy. Při požití velkého množství může vzniknout akutní forma zánětu. Dlouhodobá konzumace alkoholu pak spíše způsobí chronický zánět slinivky. Dále je spouštěčem nadměrná konzumace tučných potravin, které jsou pro tělo náročné na trávení.Zřejmě nejčastějším důvodem onemocnění slinivky břišní je nadměrné a dlouhodobé požívání alkoholu, především destilátů.

Co na zklidnění slinivky : Dodržujte dostatečný pitný režim. Vhodná je voda, Bílinská kyselka či čaje (smetánka, měsíček, čekanka, vyhněte se naopak silnému černému a zelenému čaji). Slinivce můžete ulevit nahrazujícími trávicí enzymy (Kreon 25.000 i 40.000, Panzytrat 25.000, Pangrol 20.000, Panzynorm Forte-N, Pancreolan…).