Antwort Jak změnit adresu sídla společnosti? Weitere Antworten – Jak změnit adresu sídla firmy

Jak změnit adresu sídla společnosti?
Změnu sídla společnosti musí schválit valná hromada firmy (pokud nejste jediný majitel). Jako podklad pro úřady Vám následně poslouží notářský zápis z jednání valné hromady. Výjimkou je situace, kdy máte sídlo ve společenské smlouvě uvedené jako město bez úplné adresy a nové sídlo se nachází v téže obci.kolek na zápis změny sídla společnosti, který vás vyjde na 2 000 Kč (kolkovou známku uhradíte buďto hotově na poště, na podatelně soudu nebo bezhotovostním převodem na účet soudu).O změně sídla (tedy i stanov) musí rozhodnout valná hromada; toto rozhodnutí musí mít formu notářského zápisu (srov. ustanovení § 186, 187 obchodního zákoníku). K rozhodnutí o změně sídla je zapotřebí souhlasu všech společníků, nestanoví-li společenská smlouva, že postačí souhlas většiny společníků (srov.

Kam nahlásit změnu sídla : Mezi instituce, u kterých není třeba ohlašovat změnu sídla, patří živnostenský a finanční úřad, které si změnu zjistí samy. Pokud je vaše společnost zaměstnavatel, máte povinnost změnu sídla nahlásit České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) a zdravotním pojišťovnám zaměstnanců, a to do 8 dnů od provedení změny.

Jak dlouho trvá změna sídla společnosti

Společnost podá přímo na příslušný rejstříkový soud návrh na provedení změn společně s ověřeným souhlasem s umístěním sídla (doba trvání do 5 pracovních dnů vydá usnesení) anebo pokud změna vyžadovala notářský zápis, pak do veřejného rejstříku může zapsat přímo notář a změna sídla firmy je pak zapásna do OR přímým …

Jak změnit adresu podnikání : Informaci o přestěhování sídla můžete nahlásit na kterémkoliv živnostenském úřadě. Stihnout byste to měli do 15 dnů od změny sídla. Úřad změnu zapíše okamžitě. Poté je nutné o změně sídla do 15 dnů informovat také příslušný finanční úřad a do 8 dnů změnu ohlásit ČSSZ a zdravotní pojišťovně.

Při změně sídla u fyzické osoby (OSVČ) postačuje pro změnu sídla (dříve místa podnikání) pouze občanský průkaz a souhlas s umístěním sídla také s ověřeným podpisem vlastníka nemovitosti. Změnu může podnikatel nahlásit na jakémkoliv živnostenském úřadě na území České republiky.

Kde a jak službu řešit

  1. vyplňte podání v aplikaci JRF,
  2. vytiskněte, podepište ohlášení změn,
  3. podání odešlete poštou na vybraný obecní živnostenský úřad.
  4. písemně připravené oznámení změn můžete osobně odevzdat do podatelny kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu.

Jak změnit adresu

Změnu místa trvalého pobytu zapíše ohlašovna do informačního systému evidence obyvatel a následně bude do registru obyvatel naeditována nová adresa místa trvalého pobytu. Ohlašovna je povinna zapsat změnu místa trvalého pobytu bez zbytečného odkladu, nejpozději do tří pracovních dnů od ohlášení změny.Pro změnu trvalého bydliště potřebujete nájemní smlouvu (souhlas vlastníka nemovitosti nepotřebujete), v případě vlastní nemovitosti výpis z katastru, nebo notářsky ověřené svolení majitele bytu/domu, nebo osobní přítomnost majitele nemovitosti.Výše poplatků při elektronickém vyřízení ohlašovací povinnosti podnikatele – živnostníka: Oznámení změn nepodléhá správnímu poplatku (kromě změny rozhodnutí o udělení koncese a vydání rozhodnutí o schválení nového odpovědného zástupce pro koncesovanou živnost – v těchto případech činí správní poplatek 400 Kč).

K podání žádosti o zápis adresy pro doručování písemností můžete využít tiskopis dostupný i na webu Ministerstva vnitra – Hlášení adresy pro doručování. V žádosti můžete uvést datum, od kterého bude adresa pro doručování písemností platná. Nesmí se jednat o datum v minulosti.

Co potřebuji na Prepis trvalého bydliště : Co je nutné doložit

  1. Platný občanský průkaz, a pokud jej občan nemá, jiný obdobný doklad (např. cestovní pas, řidičský průkaz).
  2. U dětí do 15 let rodný list a občanský průkaz dítěte, pokud mu byl vydán.
  3. Doklad k prokázání změny trvalého pobytu – např. nájemní smlouva nebo souhlas vlastníka či nájemce bytu/domu.

Kde všude nahlásit změnu příjmení : Kde všude změnu příjmení nahlásit

  1. zaměstnavateli,
  2. bankám,
  3. zdravotní pojišťovně,
  4. telefonnímu operátorovi,
  5. dodavatelům plynu, elektřiny,
  6. poště,
  7. lékařům,
  8. na svozu odpadů,

Jak zmenit živnostenský list

Kde a jak službu řešit

  1. vyplňte podání v aplikaci JRF,
  2. vytiskněte, podepište ohlášení změn,
  3. podání odešlete poštou na vybraný obecní živnostenský úřad.
  4. písemně připravené oznámení změn můžete osobně odevzdat do podatelny kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu.


Stačí vyplnit formulář se žádostí a ten při podání podepsat před zaměstnancem úřadu (při jiném než osobním podání musí žádost obsahovat ověřený podpis). Formulář lze samozřejmě odeslat i přes datovou schránku. Podání žádosti o změnu doručovací adresy je zdarma.Poplatek za změnu trvalého pobytu zůstává nadále nezměněn ve výši 50 Kč. Ohlášení změny trvalého pobytu pro občany mladší 15 let není zpoplatněno. Poplatek za výměnu občanského průkazu se opět týká pouze určitých situací.

Jak si zařídit přechodné bydliště : Přechodné bydliště nahlásit nelze. Je ale možné změnit doručovací adresu pro doručování oficiálních písemností od státních úřadů. Výhodou je, že tato změna platí skutečně jen pro poštovní služby a nevyžaduje tak změnu dokladů ani ničeho jiného.