Antwort Jak změnit sídlo podnikání? Weitere Antworten – Co je potřeba ke změně sídla firmy
K návrhu musíte doložit:
- souhlas. společníků se změnou sídla (notářsky ověřený zápis z valné hromady),
- souhlas. vlastníka nemovitosti s poskytnutím sídla, případně výpis z katastru. nemovitostí,
- kolek na. zápis změny sídla (jeho cena je přibližně 2 000 Kč),
- dvě vyhotovení zakladatelské smlouvy, pokud adresu měníte i v ní.
Mezi instituce, u kterých není třeba ohlašovat změnu sídla, patří živnostenský a finanční úřad, které si změnu zjistí samy. Pokud je vaše společnost zaměstnavatel, máte povinnost změnu sídla nahlásit České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) a zdravotním pojišťovnám zaměstnanců, a to do 8 dnů od provedení změny.Změnu sídla společnosti musí schválit valná hromada firmy (pokud nejste jediný majitel). Jako podklad pro úřady Vám následně poslouží notářský zápis z jednání valné hromady. Výjimkou je situace, kdy máte sídlo ve společenské smlouvě uvedené jako město bez úplné adresy a nové sídlo se nachází v téže obci.
Co obnasi sídlo firmy : Jedná se o sídlo společnosti, konkrétně o sídlo společnosti s ručením omezeným. Představuje oficiální adresu vaší firmy – bude se tedy vyskytovat ve všech firemních dokumentech i v obchodním rejstříku.
Kolik stojí zmena sídla firmy
Cena notářského zápisu za změnu společenské smlouvy se pohybuje okolo 5 000 Kč a není závislá na množství provedených změn. Je však potřeba návštěvy notáře.
Kolik stojí změna sídla firmy : kolek na zápis změny sídla společnosti, který vás vyjde na 2 000 Kč (kolkovou známku uhradíte buďto hotově na poště, na podatelně soudu nebo bezhotovostním převodem na účet soudu).
Při změně sídla u fyzické osoby (OSVČ) postačuje pro změnu sídla (dříve místa podnikání) pouze občanský průkaz a souhlas s umístěním sídla také s ověřeným podpisem vlastníka nemovitosti. Změnu může podnikatel nahlásit na jakémkoliv živnostenském úřadě na území České republiky.
Společnost podá přímo na příslušný rejstříkový soud návrh na provedení změn společně s ověřeným souhlasem s umístěním sídla (doba trvání do 5 pracovních dnů vydá usnesení) anebo pokud změna vyžadovala notářský zápis, pak do veřejného rejstříku může zapsat přímo notář a změna sídla firmy je pak zapásna do OR přímým …
Jak dlouho trva zmena sídla
Rozhodnutí soudu následuje do 5 dnů po tom, co soud obdrží návrh. Společnost pak musí o proběhlé změně sídla do 15 dnů od rozhodnutí soudem informovat další příslušné úřady, to je živnostenský úřad, finanční úřad a do 8 dnů nahlásit změnu na sociální a zdravotní pojišťovně, pokud má zaměstnance.Změna sídla společnosti a návrh na její zápis v OR je potřeba podat na příslušný rejstříkový soud. Nezapomeňte, že v návrhu musí být již celá adresa sídla společnosti, na rozdíl od zakladatelské listiny, kde stačí pouze město.Kde a jak službu řešit
- vyplňte podání v aplikaci JRF,
- vytiskněte, podepište ohlášení změn,
- podání odešlete poštou na vybraný obecní živnostenský úřad.
- písemně připravené oznámení změn můžete osobně odevzdat do podatelny kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu.
Výše poplatků při elektronickém vyřízení ohlašovací povinnosti podnikatele – živnostníka: Oznámení změn nepodléhá správnímu poplatku (kromě změny rozhodnutí o udělení koncese a vydání rozhodnutí o schválení nového odpovědného zástupce pro koncesovanou živnost – v těchto případech činí správní poplatek 400 Kč).
Jak si pridat dalsi živnost : Na živnostenském úřadě vám stačí průkaz totožnosti. Na místě vyplníte registrační formulář a zaplatíte správní poplatek 1 000 Kč. Jestliže se během svého podnikání rozhodnete činnost rozšířit o další obory, nemusíte už platit nic. Stačí tuto skutečnost nahlásit osobně nebo elektronicky úřadu.
Jak zmenit zivnostensky list : Kde a jak službu řešit
- vyplňte podání v aplikaci JRF,
- vytiskněte, podepište ohlášení změn,
- podání odešlete poštou na vybraný obecní živnostenský úřad.
- písemně připravené oznámení změn můžete osobně odevzdat do podatelny kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu.
Kolik stojí doplneni živnosti
Za pozdější doplnění další volné živnosti (bez ohledu na počet oborů) se platí poplatek ve výši 500 Kč. Tomuto poplatku předejdete tím, že všechny relevantní obory uvedete již v ohlášení živnosti.
žádost o zrušení živnostenského oprávnění nepodléhá správnímu poplatku, přijetí podání kontaktním místem veřejné správy (CzechPOINT) podle § 72 živnostenského zákona 50,- Kč.Kde a jak službu řešit
- vyplňte podání v aplikaci JRF,
- vytiskněte, podepište ohlášení změn,
- podání odešlete poštou na vybraný obecní živnostenský úřad.
- písemně připravené oznámení změn můžete osobně odevzdat do podatelny kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu.
Jak doplnit volnou živnost : Na živnostenském úřadě vám stačí průkaz totožnosti. Na místě vyplníte registrační formulář a zaplatíte správní poplatek 1 000 Kč. Jestliže se během svého podnikání rozhodnete činnost rozšířit o další obory, nemusíte už platit nic. Stačí tuto skutečnost nahlásit osobně nebo elektronicky úřadu.