Antwort Jak zpevnit Stare zdivo? Weitere Antworten – Jak zpevnit starou zeď

Jak zpevnit Stare zdivo?
Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku. Díky penetraci dosáhnete zpevnění a sjednocení nasákavosti podkladní omítky. Vhodné je použít penetraci i štuk od stejného výrobce a postupovat dle návodu.Zpevňování zdiva a svahů

V oblasti pozemního stavitelství je zpevnění nedílnou součástí sanací a rekonstrukcí objektů. K trvalé nebo definitivní sanaci se používají metody zatmelení, injektování, stehování, oplášťování a torketování, stažení ocelovými táhly nebo předpjatými lany či pomocí prutů z vysokopevnostní oceli.U sanované zdi:

Otvory vyplníte injektážním krémem VYSUŠ ZEĎ KRÉM. Otvory a spáry uzavřete VODOTĚSEM. Do výšky otvorů natřete hydroizolaci LEPENKA V KÝBLU. Necháte dlouhodobě větrat, nebo nanesete sanační omítky HASSAN.

Jak renovovat zdí : Starou, vlhkou a zasolenou omítku je nutné odstranit do výšky min. 80–100 cm nad viditelnou hranici vlhkosti. Okopanou omítku je nutné ihned odstranit z pracovního prostoru. Spáry ve zdivu se vyškrábou do hloubky 1–2 cm a zdivo se očistí kartáčem.

Jak zpevnit Praskajici zeď

Pakliže se trhliny znovu objeví, můžeme zpevnit konstrukci hmoždíky. Pro ty se v konstrukci vyvrtají otvory a ty se pak vyplní kvalitní maltou. Do takto připraveného lože se vtlačí hmoždík. Hmoždík ve tvaru skoby se zhotovuje z kvalitní oceli tl.

Jak vyrovnat staré zdi : Vyrovnání nerovností se provádí již podkladní nebo přímo sanační omítkou, do které vkládáme úlomky propustného materiálu jako jsou úlomky cihlových tašek a cihel. Nesmíme používat úlomky betonu a betonových tašek. Podklad lze také vyrovnat dozděním na vápenocementovou maltu.

Jak opravit velké díry

  1. Prostor otvoru vyčistěte od sutin, prachu a jiných nečistot. Povrch navlhčete.
  2. Pomocí suchých cihel vyplňte oblast poškozeného zdiva. K zajištění jednotlivých kusů se používá speciální lepidlo na obklady.
  3. Zbytek díry nahoďte maltou, nechte 2-3 dny zaschnout a nakonec zaštukujte.


Kromě sádry můžete na vyrovnání nerovností a vyhlazení zdí použít speciální tmely. Jedná se o práškové vnitřní vyrovnávací hmoty s rychlým tuhnutím. Aplikace je pomocí pistole ještě jednodušší než v případě rozmíchávání sádry. Povrch vyrovnáte špachtlí stejným způsobem jako se sádrou.

Co vytahuje vlhkost

Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.Jak vyléčit zeď

  1. Nejprve ošetřete zeď dezinfekčním prostředkem Primalex Mykostop čistič proti plísni, řasám a houbám.
  2. Přípravek nechejte důkladně vsáknout do povrchu a 24 hodin působit.
  3. Napadené místo navlhčete, abyste zabránili poletování výtrusů plísně, které by se mohly rozšířit na další místa.

Osvědčeným způsobem, jak odstranit starou barvu ze zdi, je špachtle. Jedná se však opravdu o pracný a zdlouhavý způsob odstranění barvy. Manuální odstranění barvy ze stěny si můžete trochu usnadnit, pokud ji vyměníte za speciální škrabku na omítku, kterou běžně koupíte ve stavebninách a podobných prodejnách.

Trhlinky malých rozměru stačí důkladně pročistit, vypláchnout vodou a vyplnit jemnou vápenocementovou maltou. Stejně tak postupujeme i u širších trhlin, do kterých můžeme vkládat drobné úlomky stavebního materiálu – cihel, tašek, kamenů atd. Pakliže se trhliny znovu objeví, můžeme zpevnit konstrukci hmoždíky.

Co s popraskanou zdi : Praskliny ve zdi je vhodné zapravit vhodnou hmotou. Dříve se k tomu nejčastěji používala sádra, ale její povrch se špatně upravoval a na některých materiálech vůbec nedržela. Nejlepšími přípravky pro odstranění prasklin ve zdech jsou produkty určené na spárování, tmelení a opravy prasklin ve zdi.

Jak opravit starou zeď : Tradiční štuk je směs jemného prosetého písku a vápna. Štuk se vyhlazuje pomocí různě drsných hladítek až do finální hladké podoby. Chce-li zedník docílit opravdu hladkého povrchu, přidá do štuku sádru a jeho povrch vyhladí ocelovým hladítkem. Finálním povrchem může být vyhlazená vrstva čisté sádry.

Jak obrousit zdi

Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou. Také v interiéru, když už není hrubá strukturovaná omítka na stěnách a stropě žádoucí, se nabízí obrousit omítku sanační frézkou, aby pak bylo možné na stěnách a stropě např. vytvořit hladký povrch.

Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).Tradiční postup omítání

Zkušení zedníci umí nahazovat omítkovou maltu i přímo ze zednické naběračky. Je třeba mít správnou konzistenci malty, která musí být zároveň dostatečně mastná. Nahazuje se podobným švihem jako lžící. Jádrovou (základní) vrstvu omítky nahazujeme ve směru zdola nahoru.

Jak opravit velkou díru ve zdi : Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).