Antwort Jak zpracovat divočáka? Weitere Antworten – Co se dá udělat z divočáka
Recepty z divočáka
- Svíčková s fazolkami.
- Plec z divokého prasete s hořčicovou omáčkou.
- Koleno pečené na černém pivě
- Svíčková se špenátem.
- Kýta z divokého prasete s kořenovou zeleninou.
- Svíčková na rozmarýnu.
- Svíčková z divokého prasete s Chilli marinádou.
- Kýta z divokého prasete s paprikou a rajčaty.
Postup. Maso nakrájíme na větší kousky i s kostmi, osolíme a vložíme na sádlem vymazaný plech. Přidáme nahrubo nakrájenou cibuli, drcený česnek, nakrájenou mrkev, bobkový list, celý pepř a vložíme do rozehřáté trouby. Pečeme při teplotě 180°C, až je maso měkké a má zlatou barvu.Kotlety osolíme a posypeme zvěřinovým kořením. Jablka rozčtvrtíme, zbavíme jádřinců a i se slupkou je nakrájíme na středně silné plátky. Ve velkém litinovém kastrolu rozehřejeme olivový olej a lžíci másla. Jakmile je máslo rozpuštěné, vložíme kotlety a opečeme je z obou stran dozlatova (asi 3–4 minuty z každé strany).
Jak dlouho odležet maso z divočáka : Jelenovitá a mufloní zvěř by měla po vyvržení viset v chladném prostředí (1- 4°C) alespoň 3 dny, max 14 dní. Stáhnutý a rozbouraný divočák by se měl nechat vychladit alespoň 1 den. Zvěřina do 2 let se nemusí nakládat vůbec.
Kolik stojí maso z divočáka
Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.
Co s kostmi z divočáka : Bok z divočáka pokrájíme na větší kostky, dáme do mísy, osolíme, posypeme divokým kořením, přidáme prolisovaný česnek a promícháme. V litinovém kastrolu na sádle orestujeme nadrobno pokrájenou cibuli dozlatova. Přidáme okořeněné kostky zvěřiny a ze všech stran je zprudka osmahneme.
Maso osolíme, opepříme a posypeme kořením na zvěřinu a na oleji zprudka zatáhneme. Maso dáme stranou a na výpeku si zesklovatíme červenou cibuli. Na zesklovatělou cibuli dáme zatáhnuté maso, podlijeme trochou vody. Zakrytý pekáč s masem pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů cca 1 hodinu 30 minut.
Směs koření obsahuje estragon, rozmarýn, bobkový list mletý, papriku sladkou, tymián, nové koření mleté, česnek jemný granulát, bazalku, mletou červenou řepu, mletý černý pepř, jalovec mletý, mletá pískavice – řecké seno.
Jak naložit maso z divočáka na pečení
Maso očistíme od blan a přes noc naložíme do marinády smíchané z marmelády, pomerančové šťavy, octa, sójové omáčky, rozdrceného česneku, jalovce a rozmarýnu. Druhý den maso vyjmeme z marinády a zprudka jej opečeme ze všech stran na rozpáleném oleji.Pokud je zvěřina určena k rychlé spotřebě, je možné ji krátkodobě uchovávat před konečnou kuchyňskou úpravou v chlazeném stavu v chladničce po dobu několika dní. Při teplotě v rozmezí mezi 2 °C až 4 °C se jsou to maximálně 3 dny.Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.
Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.
Co se sádlem z divočáka : Z divokého prasete můžeme škvařit sádlo obdobně jako u domácího. Nejvhodnější jsou zasádlené kusy černé ulovené na podzim. Škvarky z divokého prasete jsou vynikající. Pozor ale na staré kusy černé a řijné kňoury.
Jak dlouho péct žebra z divočáka : Postup přípravy
3Troubu rozehřejte na 100 °C. 4Žebra podlijte desetistupňovým pivem, přiklopte víkem nebo alobalem a pečte do měkka. Bude to trvat minimálně 6 – 8 hodin. 5Do malého hrnce nebo pánve odlijte polovinu výpeku, přidejte koření DIVOČINA a malinový džem.
Jak upravit hřbet z divočáka
Osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Natrháme si tymián a hřbet v něm obalíme. Zabalíme do fólie a necháme v ledničce marinovat přibližně dvě hodiny nebo i přes noc. Hřbety vybalíme z fólie a opékáme na rozpálené pánvičce po obou stranách přibližně 3-5 minut, podle výšky hřbetu.
Červené víno smíchámes hořčicí, jalovcem, tymiánem a pepřem, přilijeme olej, dobře rozmícháme a touto směsí řízky potřeme. Takto připravené je uložíme nejlépe v kameninové nádobě, zalijeme zbytkem směsi a necháme uležet alespoň na hodinu v chladu.Pokud je zvěřina určena k rychlé spotřebě, je možné ji krátkodobě uchovávat před konečnou kuchyňskou úpravou v chlazeném stavu v chladničce po dobu několika dní. Při teplotě v rozmezí mezi 2 °C až 4 °C se jsou to maximálně 3 dny.
Jaké koření do guláše z divočáka : Ke zvěřině neodmyslitelně patří "divoké" koření jako je bobkový list, jalovec a nové koření. Dodá to tu správnou lesní vůni i chuť. Do omáčky přidáme také pivo a rajčatový protlak.