Antwort Jak zpracovat hrušky? Weitere Antworten – Co udělat z hrušek

Jak zpracovat hrušky?
Hrušky ale můžete zpracovat do kompotů nebo v kombinaci s dalším ovocem do různých džemů či pyré. Jejich sladká, až medová příchuť je báječná v moučnících, dobře se kombinuje například s ořechy, čokoládou či mascarpone. Hrušky jsou také neodolatelné ve spojení se sýry, nejlépe s těmi s pikantní chutí, např.Vodu smíchanou s cukrem, skořicí a hřebíčkem necháte převařit. Oloupané a omyté hrušky rozkrojíte na čtvrtiny, odstraníte z nich jádřince, naskládáte je do sklenic a zalijete cukrovým nálevem. Sklenice důkladně uzavřete a necháte klasickým způsobem sterilizovat ve vodě, horké 85° Celsia 25 minut.Rozlišují se letní, podzimní a zimní hrušky a také stolní, hrušky na mošt a hrušky na vaření. Stolní hrušky se konzumují syrové nebo se používají k přípravě v kuchyni. Z hrušek na vaření lze připravit vynikající kompot, želé, čatní atd. Obzvláště šťavnatým, jemným a voňavým hruškám se říká také máslovky.

Jak zkaramelizovat hrušky : Hrušky oloupeme, rozkrojíme, vykrojíme jádřinec a nakrájíme na silnější klínky. Zakapeme citronovou šťávou, aby nehnědly. V silnostěnném kastrolu necháme pozvolna zkaramelizovat 90 g cukru. Opatrně vmícháme 200 ml vody a rozvaříme na hustší karamel.

Jak zmrazit hrušky

Hrušky lze i zamrazit. Před vložením do mrazáku se doporučuje je nejen omýt, rozkrojit a vyndat jádřince, ale i blanšírovat, to znamená ponořit na minutu do vroucí osolené vody a pak na chvilku přendat do nádoby se studenou vodou, nejlépe s ledem.

Jak uchovat hrušky : Jablka i hrušky by se měli skladovat pouze v jedné vrstvě a bedýnky dáváme s ohledem na proudění vzduchu do polic předem za tímto účelem zbudovaných. Nemáme-li sklep, musí pro uskladnění postačit i chladná chodba nebo nevytápěná garáž.

Hnědnutí rozkrojených plodů je známým problémem nejen u jablek a hrušek, ale třeba i brambor. V buňkách dužniny jsou ukryté enzymy a zároveň fenolické sloučeniny (například žlutá barviva).

Připravte si misku se studenou vodou a lžičkou kyseliny citrónové a ovoce vložte do ní, aby hrušky nezhnědly. Připravte si dokonale čisté sklenice, hrušky do nich naskládejte a zalijte je nálevem. Zavařujte je na 85 °C po dobu 20-25 minut.

Jak zavařit tvrdé hrušky

Z hrušek odstraňte stopky a zbavte je jádřince. Smíchejte vodu s cukrem, skořicí a hřebíčkem a povařte. Oloupané a umyté hrušky nakrájejte na čtvrtiny, poté je naskládejte do sklenic a zalejte připraveným nálevem. Následně sklenice důkladně uzavřete víčky a sterilujte ve vodě o teplotě 85°C po dobu 20 – 30 minut.Hruškám i jablkům svědčí zejména chlad. Patří tak nejlépe do sklepa nebo do lednice. V obou případech je důležité jim zajistit dostatečnou vlhkost, která brání vysychání.Sloupovité hrušně nevyžadují žádný řez (případně jen zakrátíme nadbytečné větévky). Letní řez: provádí se zakracování nebo zaštipování letorostů, které mají podpořit lepší tvorbu pupenů. Lze také odstranit nadbytečné letorosty, nicméně tento řez se provádí nejčastěji až v zimě. Zimní řez: provádí se v lednu až v dubnu.

Hrušky opláchneme, oloupeme, rozpůlíme, jádřince vykrojíme a ihned vkládáme do studené vody s trochou kyseliny citronové nebo octa, aby nezhnědly. Poté je plníme do sklenic, zalijeme teplým nálevem nebo posypeme cukrem a zalijeme teplou vodou. Sklenice uzavřeme víčky a sterilujeme 20-30 minut při 85 °C.

Jak dlouho vydrží hrušky : Skladování a trvanlivost: Zralé, měkčí plody jsou určeny ihned k jídlu, tužší plody nechte v pokojové teplotě dojít do plné zralosti. Při 1 až 5 °C v lednici vydrží (nepřezrálé) hrušky chutné až do konce listopadu (dle stupně zralosti v době zachlazení a dle stálosti teploty v lednici).

Jak dlouho zavařovat hrušky : Hrušky opláchneme, oloupeme, rozpůlíme, jádřince vykrojíme a ihned vkládáme do studené vody s trochou kyseliny citronové nebo octa, aby nezhnědly. Poté je plníme do sklenic, zalijeme teplým nálevem nebo posypeme cukrem a zalijeme teplou vodou. Sklenice uzavřeme víčky a sterilujeme 20-30 minut při 85 °C.

Jak zavařit hrušky na štrůdl

Hrušky opláchneme, oloupeme, rozpůlíme, jádřince vykrojíme a ihned vkládáme do studené vody s trochou kyseliny citronové nebo octa, aby nezhnědly. Poté je plníme do sklenic, zalijeme teplým nálevem nebo posypeme cukrem a zalijeme teplou vodou. Sklenice uzavřeme víčky a sterilujeme 20-30 minut při 85 °C.

Nejrychlejší metoda: papírový sáček a zralá jablka

Pokud k hruškám do sáčku vložíte jejich příbuzné – jablka – uděláte nejlépe. Zralá jablka totiž produkují víc etylenu, což způsobí, že hrušky dozrají mnohem rychleji, někdy už druhý den.Správně uskladněná úroda – jablka, hrušky, česnek či cibule – vydrží po celou zimu v dobré kondici, aniž by podlehla předčasně zkáze.

Kdy se sbírají hrušky : Kdy sbírat jablka a hrušky Tyto plody dozrávají koncem léta až začátkem podzimu – hrušky bývají vhodné ke sklizni v srpnu a září, jablka klidně až v říjnu, v závislosti na odrůdě a pěstitelské oblasti. Zralost plodů poznáte podle barvy, vůně a podle toho, že vám při lehkém otočení stopky zůstanou v ruce.