Antwort Jak zpracovat kedlubny? Weitere Antworten – Co udělat s kedlubny

Jak zpracovat kedlubny?
Je skvělá s různými dipy nebo hummusem, připravit z ní lze křupavé saláty nebo ji nastrouhejte do tvarohové pomazánky. V teplé kuchyni se nejčastěji používá k přípravě kedlubnového zelí, ale je skvělá i pečená. Klidně ji nakájejte do asijských stir. fry nebo do různých curry.Z kedlubnových listů můžete v kuchyni kouzlit. Lze je nakrájet do zeleninového salátu, nasekat je na chléb namazaný máslem, připravit z nich „špenát“, uvařit polévku – zkusit můžete čistě kedlubnovou, upravuje se stejně jako špenátová, případně lze nasekané listy přidat do vývaru spolu s běžně používanou zeleninou.Kedlubna (kedluben) je obzvláště lahodným zástupcem košťálové zeleniny. Díky své jemné chuti a křehké dužině je velmi oblíbená u dětí. Výborně se hodí jako křupavá svačinka. Jíst se dají i listy, které obsahují velké množství cenných látek.

Jak zpracovat gigant : Zpracování Mladé listy obsahují mnohem více vitaminu C a minerálů než samotné bulvy. I ty je možné zpracovat do polévek nebo obsáhnout v chutných salátech. Dále je lze použít jako součást nakládané zeleniny nebo je i tepelně upravit.

Proč jíst kedlubny

Kedlubny jsou ideální potravinou na jednu z nejrozšířenějších chorob současné civilizace: obezitu. Obsahují minimum kalorií a zároveň velké množství rozpustné i nerozpustné vlákniny. Ta vede ke snižování hladiny cholesterolu, který obezitu doprovází, a ke zlepšení činnosti a průchodnosti zažívacího traktu.

Jak se dělá Kedlubnová omáčka : Kedlubny oloupeme, nakrájíme na nudličky a dáme vařit do vody. Přihodíme masox. Až jsou kedlubny měkké (poznáme ochutnáním), zahustíme záklechtkou (rozkvedlaná mouka a voda), ještě lehce povaříme s moukou, dochutíme harmonií a popř. i maggi.

Povařené listy, případně i nedřevnaté stonky, můžete dále využít obdobně jako samotný květák: můžete z nich udělat placičky, přidat je do těstovin, do polévky, do knedlíčků do polévky, do omelety, do kari, zapéct s mletým masem pod pokličkou z bramborové kaše, přidat do bramborové kaše…

Z kedlubny odejměte listy a svrchní slupku. I s těmito částmi však můžete nadále v kuchyni pracovat. Odkrojte svrchn tvrdou část, a kedlubnu dále zpracujte podobným způsobem jako třeba bramboru – buď ji nakrájejte na tenké plátky, na kostičky nebo vetší kusy, dále ji můžete nastrouhat do salátů či dalších pokrmů.

Jak je zdravy kedluben

Kedlubny jsou ideální potravinou na jednu z nejrozšířenějších chorob současné civilizace: obezitu. Obsahují minimum kalorií a zároveň velké množství rozpustné i nerozpustné vlákniny. Ta vede ke snižování hladiny cholesterolu, který obezitu doprovází, a ke zlepšení činnosti a průchodnosti zažívacího traktu.Kedlubnu lze zapékat, vařit i dusit. Výrazně zlepšuje zdraví, má ochranné faktory proti rakovině, snižuje hmotnost, drží pod kontrolou cukrovku, chrání zrak a tak dál. Plusových bodů pro kedlubnu se najde jistě více. Kedlubna má lehce štiplavou chuť, ale v letním období je vítaná osvěžující večeře.Skladujeme je v chladu a temnu. Pokud víte, že kedlubny rychle spotřebujete, tak ustřihněte kořen s listy a uložte je do chladu lednice nebo na police do sklepa, kde vydrží několik dní. Nicméně takto skladované kedlubny obvykle po několika dnech začnou postupně měknout a do 2 týdnů je lepší je spotřebovat.

Účinky na naše zdraví

Kedlubnu bychom měli konzumovat alespoň 2x týdně, nejlépe však častěji. Její účinky pak nejvíce ocení zejména milovníci masa či těžších pokrmů a lidé s nadváhou. Kedlubna totiž stimuluje tvorbu žluči a podporuje peristaltiku střev, díky čemuž velmi efektivně napomáhá trávení.

Jak udělat hořčičnou omáčku : Do misky dáme zakysanou smetanu s medem, přidáme obě hořčice, šťávu z citronu a prolisovaný česnek. Vše dobře promícháme, podle chuti osolíme a opepříme. Hotovou hořčičnou omáčku dáme vychladit do ledničky. Podáváme jako přílohu – například ke grilovanému masu nebo zelenině.

Jak udělat houbovou omáčku bez smetany : Na másle osmahneme cibulku, přisypeme hladkou mouku a umícháme cibulovou jíšku. Rozředíme trochou studené vody a pak zalijeme vroucí vodou. Osolíme, opepříme, přidáme kmín, pokrájené houby a přivedeme k varu. Vaříme alespoň 20 minut.

Co s Košťálem z květáku

Košťály oloupejte nakrájejte na kolečka, sirčičky nebo třeba nastrouhejte a přidejte k dušené zelenině, stir-fry, rizotu, nishime, číně, brokolici na mozeček, luštěninovým směsím atp. Osmahněte, ochuťte, poduste… Použijte tak, jako kdybyste používali do jídel kedluben.

  1. Květákovo-brokolicová polévka. Do 10 minut.
  2. Květák zapečený s paprikami a smetanou. Do hodiny.
  3. Květákové buffalo tacos. Do hodiny.
  4. Tandoori květák s rýžovým salátem. Do hodiny.
  5. Mac and cheese s květákem a kari. Do hodiny.
  6. Těstoviny s šalotkami, řepou a květákem.
  7. Tabouleh s pečeným květákem.
  8. Slaný koláč s květákovou náplní

Postup přípravy receptu

Oloupané a očištěné kedlubny nastrouháme na hrubém struhadle. Na kostičky nakrájenou cibuli orestujeme na oleji přidáme kedlubny, mírně podlijeme vodou a okořeníme kmínem. Když je zelí téměř měkké, zaprášíme je hladkou moukou a dodusíme. Dochutíme.

Proč kedlubna nadýmá : 1. Nadměrná konzumace nadýmavých potravin. Problémy s nafouknutím mohou být velice často způsobeny určitými potravinami, konkrétně těmi, které obsahují vyšší množství nestravitelných nebo špatně stravitelných látek. Patří mezi ně brukvovitá zelenina (kedlubna, zelí, brokolice, růžičková kapusta apod.)