Antwort Jak zpracovat muflona? Weitere Antworten – Co udělat z muflona
Recepty z muflona
- Mufloní guláš
- Mufloní kýta na česneku.
- Mufloní svíčková s bylinkovým máslem.
- Mufloní kýta s jogurtem.
- Mufloní kýta plněná vejci.
- Mufloní hřbet v listovém těstě
- Mufloní plec s kyselou zeleninou.
- Mufloní hřbet s plněnými olivami.
Maso z mladšího muflona odblaníme, omyjeme, osolíme a okořeníme ostatním kořením. Cibuli oloupeme, jemně nakrájíme a dáme ji orestovat do pekáčku na rozehřáté sádlo. Po chvilce přidáme nakrájenou kořenovou zeleninu, nové koření a připravené maso. V troubě maso při 200 °C upečeme dočervena.Maso z muflona je jemně vláknité s pevnou strukturou, tmavé červenohnědé barvy. Vyznačuje se chutí skopového masa.
Jak naložit mufloní maso : Nejdřív si připravte marinádu. Ocet, jednu mrkev nakrájenou na kolečka, 4 kuličky jalovce a bobkový list zalijte ¼ litru vody a chvíli povařte. Vychladlou směsí poté přelijte mufloní kýtu a nechte odležet, nejlépe 3–4 dny.
Jak upéct muflona
Pekáček vymažeme sádlem, vlijeme nádivku, povrch urovnáme a v troubě předehřáté na 180 °C pečeme dozlatova asi 25 až 30 minut. Pečenou mufloní plec podáváme s porcí nádivky a vařenými bramborami.
Jak dlouho PECT zvěřinu v troubě : Podlijeme vínem a vývarem nebo vodou, zakryjeme poklicí a v troubě předehřáté na 130 ºC zvolna pečeme 3 až 4 hodiny doměkka. Během pečení podle potřeby podléváme vývarem nebo vodou tak, aby byl dostatek omáčky. Měkkou kýtu vyjmeme a uchováme v teple. Děrovanou naběračkou opatrně vyjmeme i zeleninu.
Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.
Výdrž masa v lednici
Vepřové a hovězí maso má delší trvanlivost, čerstvé vydrží až 5 dnů, namarinované v lednici klidně i týden. Čerstvé kuřecí maso je třeba spotřebovat do 2 dní, namarinované kousky nám vydrží v lednici maximálně do 5 dní.
Jaké je mufloní maso
Mufloní maso je velice jemné chuti. Mufloní maso na guláš (kombinace kýty, plec, hřbetu), balíček masa připraven právě k tomuto pokrmu, svůj guláš můžete vylepšit černým pivem. Mufloní maso je optimálně prorostlé tukem, je velmi chutné, křehké a šťavnaté.Marináda je ochucená, okořeněná tekutina, do které se maso vkládá, aby změklo, zkřehlo a natáhlo do sebe chuť a vůni marinády. Marinování masa je nejoblíbenější, způsob úpravy, i když časově trochu náročnější. Marinád je totiž nespočet druhů a každý má tu svou, které se drží. Není ale na škodu zkusit nějakou jinou.Příklad: 2 kg vážící kus srnčí kýty potřebuje k dosažení vnitřní teploty 70 °C při pečení v troubě při teplotě 180 °C dobu přibližně 85 minut. Pro dosažení teploty 80 °C v jádře však potřebuje dobu pečení 105 minut!
Podlijeme vínem a vývarem nebo vodou, zakryjeme poklicí a v troubě předehřáté na 130 ºC zvolna pečeme 3 až 4 hodiny doměkka. Během pečení podle potřeby podléváme vývarem nebo vodou tak, aby byl dostatek omáčky. Měkkou kýtu vyjmeme a uchováme v teple. Děrovanou naběračkou opatrně vyjmeme i zeleninu.
Jak dlouho nechat odležet zvěřinu : Při teplotě mezi +5 °C až +7 °C postačí u srnčí zvěře 36 až 48 hodin, u ostatní spárkaté zvěře je to u mladších kusů 48 až 72 hodin a starších kusů 72 až 96 hodin. Při teplotách v rozmezí od 0 °C do +5 °C je potřebná doba pro zrání zvěřiny poněkud delší.
Jak dlouho nakladat zvěřinu : Zpracováváme-li zvěřinu ze starších kusů, nakládáme maso do mořidla na 24 hodin až 4 dny, podle stáří a velikosti kusu. Maso uložíme do kameninové nádoby a zalijeme prochladlým mořidlem. Nádobu zakryjeme a uložíme v chladu. Během naložení maso několikrát otočíme; moření nesmí trvat dlouho, maso by se příliš vymáčelo.
Co se stane s masem kdyz je dlouho v mrazáku
Pokud budete v mrazáku uchovávat jídlo delší dobu, hrozí, že ho už poté nebude možno kvalitně zpracovat. Přijde o svou barvu, chuť či správnou konzistenci. Velice praktické je napsat vždy fixem na obal datum zmrazení, abyste měli přehled.
Pokud jsou teploty vyšší než 32 °C, může maso zůstat venku pouze jednu hodinu. Při teplotách od 4,5 °C do 32 °C jsou to maximálně dvě hodiny. Po překročení této doby se bakterie, které mohou způsobit žaludeční potíže nebo salmonelu, začnou množit.Potrava. Muflon nepatří mezi vybíravé druhy a spásá i kyselé a tvrdé trávy. V celkovém objemu přijímané potravy tvoří trávy asi 70 %, listí stromů a keřů asi 15 % a polokeře okolo 10 %. Pokud nenajde dostatek vhodně složené potravy, ohryzává kořenové náběhy lesních dřevin, případně kmeny.
Co udělat aby bylo maso měkké : Tuhé maso. I to nejtvrdší maso změkne, když ho den předem naložíte. Pokud nechcete použít marinádu, stačí olej, důležité je ale přidat trochu jedlé sody. Když nemáte čas maso naložit, stejného efektu dosáhnete, když k němu při dušení přidáte lžíci octa, případně trochu koňaku, vodky nebo rumu.