Antwort Jak zpracovat povidla? Weitere Antworten – Co se dá udělat z povidel

Jak zpracovat povidla?
Co udělat z povidel

Výborně se hodí do sladkých koláčů a moučníků, nejčastěji v kombinaci s tvarohem. Nesmíme zapomenout také na plněné knedlíky s povidly a oblíbené plněné taštičky z tvarohového i bramborového těsta.Skladování: Čisté, větratelné prostory, v suchu, teplota 0 – 25°C.2 Odstáté švestky dejte do pekáče a vložte do trouby rozehřáté na 230 °C. Nechte péct asi 30 minut. Poté snižte teplotu na 140 °C a pomalu dopečte, dokud nejsou povidla hustá a tmavá. Podle množství povidel a tvaru pekáče to zabere 3 až 6 hodin.

Čím ředit tuhá povidla : Jsou-li povidla v okamžiku potřeby tužší, ředím je rumem – dle potřeby.

Proč se dává do povidel ocet

Ocet pomůže tomu, aby se ti povidla při pečení v troubě nepřipálila. Ocet také "vyladí" chuť, barvu a částečně povidla konzervuje.

Na co pouzit Jablecna povidla : Jablečná povidla zužitkujete nejen do buchet, koláčů či šneků, ale také na vdolky nebo palačinky (výborná je kombinace se zakysanou smetanou nebo tvarohem). Skvělé jsou do kynutých knedlíků či jako součást snídaně – zkuste třeba jogurt, povidla, opražené vločky a ořechy.

Správně uvařená povidla odpadávají z vařečky po kusech, nestékají a při míchání se za nimi tvoří cestička, která se velmi pomalu uzavírá. Hotová povidla přendejte do sklenic a uzavřete dobře těsnícím víčkem. Vydrží i bez zavařování několik let.

Pokud používáte sklenice WECK, je nutné povidla sterilizovat. Hlubší plech vyložte utěrkou, postavte na ně sklenice s povidly a zalijte horkou vodou. Vložte do vyhřáté trouby na 100 stupňů a sterilizujte 15 – 30 minut podle velikosti sklenic. Poté vyndejte, osušte a nechte zchladnout.

Jak se dělají švestková povidla v troubě

Postup

  1. Švestky očistěte a zbavte pecek. Rozmixujte v mixéru a promíchejte s odměřeným cukrem a octem.
  2. Odstáté švestky dejte do pekáče a vložte do trouby rozehřáté na 230 °C. Nechte péct asi 30 minut.
  3. Horká povidla plňte do sterilovaných skleniček. Zakápněte trochou rumu a uzavřete.

Ocet pomůže tomu, aby se ti povidla při pečení v troubě nepřipálila. Ocet také "vyladí" chuť, barvu a částečně povidla konzervuje.Pokud jsou povidla řidší a mají být náplní kynutých balených buchet, dají se naopak zahustit. Nejlépe strouhaným perníkem, který povidla zároveň provoní.

Na 1 kg přidáváme maximálně 200 g cukru. Cukr přisypáváme do povidel až na konci, necháme ho dobře rozpustit. Při tomto množství švestek by měla být povidla hotová asi po 2 hodinách vaření. Měla by být lesklá, velmi tmavá až černá, tuhá.

Jak poznat že jsou povidla hotová : Švestková povidla jsou hotová, když jsou tak hustá, že se brázda za vařečkou neuzavírá. Pokud by se nám zdála povidla kyselá, můžeme trochu cukru přidat, ale až těsně před dokončením varu, když už jsou povidla hustá, necháme pak ještě tři až pět minut provařit.

Jak se Zavaruji povidla : Pokud používáte sklenice WECK, je nutné povidla sterilizovat. Hlubší plech vyložte utěrkou, postavte na ně sklenice s povidly a zalijte horkou vodou. Vložte do vyhřáté trouby na 100 stupňů a sterilizujte 15 – 30 minut podle velikosti sklenic. Poté vyndejte, osušte a nechte zchladnout.

Jak správně sterilizovat

Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.

Můžete je vysterilovat v troubě a to tak, že omyté sklenice dáte na plech a ten vložíte do trouby na 10 minut při 160°C. Ideální jsou sklenice se šroubovacími víčky. Jak postupovat Naplněné sklenice (plníme asi 1,5 cm pod okraj) naskládejte na hlubší plech.Postup přípravy

  1. Švestky opláchneme, vypeckujeme a dáme do hlubšího pekáče.
  2. Pokapeme octem, vše promícháme a dáme péct na 200-250 °C do trouby.
  3. Po této době na švestky nasypeme rovnoměrně polovinu cukru a znovu dáme péct na 15 minut.
  4. Po upečení přidáme rum, skořici a roztlučené hřebíčky.

Jaký ocet do povidel : Ocet pomůže tomu, aby se ti povidla při pečení v troubě nepřipálila. Ocet také "vyladí" chuť, barvu a částečně povidla konzervuje. Pokud můžeš, tak je ideální použít kvalitnější ocet, ale svoji službu výborně zastane i klasika. Dobré zkušenosti mám s balsamikovým octem, který dodá povidlům supr příjemnou a jemnou chuť.