Antwort Jak získat dotaci na solární panely? Weitere Antworten – Co je potřeba k vyřízení dotace na fotovoltaiku

Jak získat dotaci na solární panely?
Náš postup vyřízení dotace na fotovoltaiku

  1. Zeptáme se vás na zájem o dotaci. Při prvním kontaktu ověříme, zda máte zájem o vyřízení dotace na fotovoltaiku naším dotačním oddělením.
  2. Ověříme nárok na získání dotace.
  3. Vyplníme žádost o dotaci za vás.
  4. Pošleme potřebné dokumenty za vás.
  5. Vyplacení dotace na váš účet.

Příjem žádostí o dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám bude pozastaven na konci června 2024.Maximální výše dotace na fotovoltaiku v programu Nová zelená úsporám v roce 2024 se zvýšila na 300 000 Kč za 1 kWp instalovaného výkonu.

Jak financovat solární panely : Jak financovat fotovoltaiku a kdy je možné čerpat dotace Financovat pořízení a realizaci fotovoltaiky můžete ze svého, prostřednictvím zvýhodněné hypotéky na udržitelné bydlení nebo jednoduše půjčkou na udržitelné bydlení. Je dobré využít i dotaci.

Co vše je potřeba pro fotovoltaiku

Standardní fotovoltaická (solární) elektrárna se skládá ze solárních fotovoltaických panelů, nosné konstrukce, měniče napětí, kabelů a další nutné elektroinstalace včetně připojení do sítě.

Kde podat žádost o dotace : Podání žádosti o dotaci, její správa a doložení všech souvisejících dokumentů probíhá online přes systém AIS SFŽP ČR. Pro přihlášení do systému budete potřebovat elektronickou identifikaci, tzv. identitu občana.

Chcete vyrobit jen několik kWh ročně, nebo máte v plánu pokrýt celou spotřebu elektřiny vaší domácnosti Jednoduše řečeno, vyšší výkon fotovoltaického systému znamená vyšší náklady. 📈 Statistika říká: Obecně se cena fotovoltaického systému pohybuje od 25 000 až 45 000 Kč na 1kWp za watt instalovaného výkonu.

Od momentu podání registrační žádosti je nutno počítat s přibližně dvoutýdenní prodlevou než bude schválena. Poté běží zpravidla 90ti denní lhůta na podání Plné žádosti.

Kolik stojí fotovoltaika bez dotace

Ceník fotovoltaické elektrárny

MINI OPTIMUM
Cena bez dotace 330 000 Kč 395 000 Kč
Výše dotace 157 400 Kč 160 000 Kč
Cena od 172 600 Kč 235 000 Kč
Více info Více info

Cena za instalaci fotovoltaiky

Obvykle se cena za instalaci pohybuje od 3 000 do 5 000 Kč za metr čtvereční. Kromě toho je třeba zahrnout náklady na nosné držáky panelů, kde kvalitní držáky obvykle stojí mezi 1 500 a 2 000 Kč. Dále je nutné počítat s náklady na kabeláž, která se pohybuje okolo 30 Kč za metr.V průměrných podmínkách může mít 300Wp panel výkon průměrně 280W. Průměrně svítí slunce v celé ČR cca 1500 hodin ročně, ale pouze cca 1100 hodin je reálně využitelných u staticky umístěných panelů. 280W*1100h = 308 000 Wh. Jeden 300Wp solární panel tedy vyrobí zhruba 300 kWh za rok.

Komu se vyplatí fotovoltaika Dá se říct, že správně navržená fotovoltaická elektrárna se vyplatí skutečně téměř každému, kdo dokáže spotřebovat přibližně 70 % vyrobené elektřiny a má nemovitost, na níž může fotovoltaiku umístit.

Na co si dát pozor při instalaci fotovoltaiky : Fotovoltaické elektrárny mohou být poškozeny nepříznivými povětrnostními podmínkami. Sem spadá silný vítr, krupobití, nebo údery blesku. K poškození může dojít přímo na panelu, nebo na elektrických spojích. Strach z toho, že FVE nevydrží extrémní povětrnostní vlivy, je proto na místě.

Kdo může montovat fotovoltaiku : Fyzická nebo právnická osoba, která má živnostenské oprávnění pro “montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení”, je osoba, která má právo instalovat vybraná zařízení pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů.

Kdo má nárok na dotaci

Ptáte se, kdo má nárok na získání dotace Na získání dotace má nárok prakticky každý majitel, spoluvlastník nebo stavebník rodinného domu, který není zatížen exekucí či jiným závazkem vůči státu. To, že je dům financován hypotékou, stavebním spořením či podobným finančním produktem, nehraje roli.

10 kroků k získání dotace

  1. 1) Vytvoření podrobného projektového záměru.
  2. 2) Nalezení příslušného programu a v něm konkrétní oblasti podpory pro plánovaný záměr.
  3. 3) Podání žádosti o podporu.
  4. 4) Posouzení žádosti o podporu.
  5. 5) Realizace projektu.
  6. 6) Žádost o platbu.
  7. 7) Vyhodnocení a vyúčtování
  8. 8) Kontrola na místě

V průměrných podmínkách může mít 300Wp panel výkon průměrně 280W. Průměrně svítí slunce v celé ČR cca 1500 hodin ročně, ale pouze cca 1100 hodin je reálně využitelných u staticky umístěných panelů. 280W*1100h = 308 000 Wh. Jeden 300Wp solární panel tedy vyrobí zhruba 300 kWh za rok.

Co je potřeba pro získání dotace : 10 kroků k získání dotace

  1. 1) Vytvoření podrobného projektového záměru.
  2. 2) Nalezení příslušného programu a v něm konkrétní oblasti podpory pro plánovaný záměr.
  3. 3) Podání žádosti o podporu.
  4. 4) Posouzení žádosti o podporu.
  5. 5) Realizace projektu.
  6. 6) Žádost o platbu.
  7. 7) Vyhodnocení a vyúčtování
  8. 8) Kontrola na místě