Antwort Jakou barvu na brizolit? Weitere Antworten – Jak opravit Břizolit

Jakou barvu na brizolit?
Dalším řešením je přetažení brizolitu stavebním tmelem, následné vyhlazení škrábané struktury a konečná aplikace tenkovrstvé strukturální omítky. V této situaci je nutné použít docela silnou vrstvu tmelu, což nepříznivě zvyšuje difúzní odpor fasády a vzhledově tak nepůsobí moc dobře.Používá se zejména na vnějších fasádách budov. Typickou vlastností je nerovný strukturovaný povrch, který je dosahován hrubostí zrna plniva. Renovaci lze provést pouze povrchově aplikací nového nátěru, aplikací nové omítky nebo aplikací renovační hmoty.Dům by byl příliš pestrobarevný a při kombinaci červené střechy i fasády by vypadal jednolitě. Tyto živé barvy naopak použijte v případě, že barva vaší střechy je černá nebo šedá. U červených a oranžových střech upřednostněte neutrální odstíny – bílou, hnědou, šedou a podobně.

Jak zateplit dům s Brizolitem : Pokud je starší dům vlhký, na zateplení domu doporučujeme sanační systém STYREXON. Máte-li na starém domě omítku z brizolitu, nechcete ji oklepávat dolů, a dům je suchý, bude vám stačit systém z polystyrenu LAMITHERM.

Jak nanášet břízolit

PŘÍPRAVA PODKLADU: Břizolit se nanáší na vrstvu jádrové omítky o tloušťce min. 15 mm. Podklad musí být zdrsněný ocelovou škrabkou, vyzrálý, objemově stabilizovaný, pevný, bez prachu a ostatních nečistot a nesmí být zmrzlý. Minimální doba zrání jádrové omítky se počítá 1 den na 1 mm nanesené vrstvy.

Jak zpevnit starou omítku : Štuková (fajnová) omítka

Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku. Díky penetraci dosáhnete zpevnění a sjednocení nasákavosti podkladní omítky. Vhodné je použít penetraci i štuk od stejného výrobce a postupovat dle návodu.

Břizolitová omítka se nanáší ručně ve vrstvě o tloušťce přibližně 15 mm. Následně se stáhne latí a srovná hladítkem. Do druhého dne se nechá zatvrdnout a oškrábe se ocelovým hřebenem nebo škrabkou, čímž získá specifickou strukturu. Škrábání provádíme vždy jedním směrem.

K červené barvě se hodí odstíny oranžové a fialové barvy, chybu ale neuděláš ani se žlutou nebo modrou, protože červená společně s žlutou a modrou patří mezi primární barvy barevného spektra. Samozřejmě k červené můžeš vzít jakoukoliv neutrální barvu jako je černá, bílá, světle hnědá nebo khaki.

Jakou barvu na střechu

Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a zalít vrstvou betonu. Alternativou je použití cementové stěrky a následná aplikace asfaltové izolace. Poté přichází na řadu izolace, například v podobě polystyrénu.

Břizolit přírodní

Výrobce: Cemix
Cena bez DPH : 274,- CZK
DPH: 21 %
Sleva: 179,- CZK
Původní cena s DPH: 510,- CZK

Co je to břízolit : Brizolit, někdy také nazývaný břízolit či březolit je tvrdá cementová omítka, která dostala jméno podle místa svého vzniku a původní výroby – Horní Bříza blízko Plzně. Dnes se také užívá název škrábaná omítka nebo minerální šlechtěná omítka. Používá se především jako venkovní fasádní omítka.

Jak napojit novou omítku na starou : Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.

Jak vyhladit starou omítku

Pokud chceme mít omítku hladší, jak je v obytných prostorách obvyklé, následuje vrstva štuková. Štuková malta je řidší a jemnější a na stěnu se aplikuje tzv. natahováním. Na kovové, plastové nebo jiné hladítko naneseme štuk a přiložíme hranou těsně ke stěně.

Jaká barva se hodí k červené

K červené samozřejmě můžete vzít jakoukoliv neutrální barvu – černou, bílou, šedou a béžovou. Kontrastně bude působit se žlutou, zároveň se ale tyto dvě barvy skvěle doplňují. Nakombinovat můžete i červený top s modrými legínami, což outfitu dodá nádech námořnického stylu.V závislosti na tom, s jakou barvou červenou smícháme, vznikají nejrůznější odstíny. Těch existuje dokonce více než 20 – patří mezi ně odstíny vlčího máku, korálová, rajčatová či malinová, vínová a burgundská červeň, rubínová, bordó, purpurová a další s nádechem do červenooranžova.

Jakou barvu na rezavou střechu : Na očištěnou plechovou střechu je možné použít dvousložkovou epoxidovou základní barvu, na kterou poté nanesete dvousložkovou polyuretanovou vrchní barvu ve stejném odstínu. Existují však nátěry, které je možné aplikovat i bez podkladové barvy.