Antwort Jakou dlažbu kolem bazénu? Weitere Antworten – Jak udělat dlažbu kolem bazénu
Jakými způsoby se dá řešit dlažba kolem bazénu Pokládku dlažby kolem bazénu lze řešit jak lepením na předem připravený a očištěný betonový podklad, tak nasucho umístěním na terče, případně do štěrkového lože. Při pokládce na terče musí být síla keramické dlažby alespoň 2 cm.Bez bazénového lemu ani ránu. Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí.Kámen, dlažba, kamínky, dřevo a také kompoziční materiály – to vše se hodí na povrch kolem bazénu. Možná jste řešili především vlastní výběr bazénu, ale minimálně po první sezoně jste pochopili, že nelze podcenit ani bezprostřední okolí vodní plochy. Právě to rozhoduje o pohodlném koupání u vás doma na zahradě.
Jak upravit kolem bazénu : Pokud chcete, aby prostor kolem vašeho bazénu působil útulněji a byl lépe chráněný před pohledy z ulice nebo od sousedů, můžete využít keře a jiné rostliny. Okrasné traviny jako ostřice, bambus nebo vlnatky jsou ideální pro tento účel, protože jsou dostatečně velké a husté, a přitom nevyžadují příliš péče.
Čím podložit bazén
Především z důvodu bezpečnosti a také s péčí o dno bazénu. Ideálním podložím je jemný písek, měkká tráva bez drnů nebo například starý koberec či lino. Samozřejmostí je také beton či zámková dlažba.
Jak udělat okolí bazénu : Alespoň částečně lze problém řešit textilní nebo gumovou podložkou v oblasti schůdků. Pokud ale máme možnost, hodí se prostor pod bazénem a kolem něj vyložit zdrsnělou dlažbou, přírodním nebo umělým kamenem. V rámci bezpečnosti by jak nadzemní, tak i zapuštěný bazén měl mít možnost zakrytí.
Obetonování skeletu bazénu
Doporučujeme bazénový skelet před obetonováním obložit polystyrénem – stavební, tvrzený, extrudovaný (tl. 2-3 cm). Do předvrtaných děr ve výztuhách se prostrčí armovací dráty, které zabezpečují udržení tvaru skeletu a jeho provázání s betonem.
Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.
Jaký povrch kolem bazénu
Důležitá je volba vhodného dřeva, které musí být odolné. Pokud nemůžete investovat do kvalitního dřeva a přesto chcete kolem bazénu tento dekor použít, vyberte si povrch z kompozitního dřevoplastu. Stabilní materiál pro pohyb kolem bazénu. Výborný estetický dojem, v zahradě působí luxusně a přirozeně zároveň.Nejlepším podkladem, na kterém lze umístit bazény, je dlažební kostka, beton, tráva nebo jemný písek. Můžete také použít speciální podložky pod bazén na zahradu. Ty dokonale odizolují místo, kde bude bazén stát. Dno bazénu musí být chráněno před kamínky, kořeny či jinými ostrými prvky, aby jej nepoškodily.V každém případě doporučujeme, aby hrana bazénu nakonec přesahovala 10 cm nad okolní terén. Po vykopání a odvodnění (případně po provedení štěrkového lože ) stavební jámy se provede alespoň 10-15 cm tlustá základová deska z betonu B 25 (B 225).
Kolem bazénu se hodí trvalky a okrasné trávy či nízké keře, které alespoň částečně zakryjí stěny bazénu a propojí ho se zbytkem zahrady. Naopak zapovězené jsou vysoké rostliny, které by mohly stínit nebo by z nich do vody padaly listy či plody a zhoršovaly její kvalitu.
Čím obložit venkovní bazén : Mezi tradiční materiály, které se používají na obložení plochy kolem bazénů, se řadí zejména přírodní kámen a dřevo a také keramika a mozaika. Kámen je tradiční obkladový materiál kolem bazénů, dřevo je klasika, keramika a mozaika nabízí bezpočet designů a variant a jejich vzájemná kombinace originální řešení.
Čím obložit bazén : Kolem venkovních bazénů obkládáme protiskluznou a mrazuvzdornou, nenasákavou dlažbu (resp. minimálně nasákavou). Samozřejmě lze použít i mozaiku stejně jako je tomu v případě stěn a dna bazénu. Dalším tradičním materiálem je přírodní kámen, ovšem i kámen umělý, který je vyráběn z betonu.
Co do bazénu aby se nekazila voda
1x týdně použijeme dávku preventivního přípravku proti nárůstu řas – některé řasy totiž odolávají běžnému chlorování. 1x týdně také použijeme vločkovač. Proti zanášení nečistot do vody je dobré poblíž bazénu umístit nádrž s vodou, ve které si každý před vstupem do bazénu opláchne nohy.
Zakalená voda
- Zkontrolujte správný chod filtrace.
- Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chloru popřípadě peroxidu, testerem.
- Přidejte Marimex Chlor Šok.
- Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
Zateplení Liaporem se provádí až po usazení vany bazénu či vybudování obvodových zdí. Mezera mezi stěnami a zeminou se zasype Liaporem, a to vždy po vrstvách kolem 30 cm. Po dosypání vrstvy se Liapor zhutní vibrační deskou, díky čemuž získá pevnost a homogenní vlastnosti.
Kolik cm písku pod bazén : Místo je nutné zhutnit, aby se bazén nepropadl. Podklad musíte očistit od kamenů, kořenů a ostatních předmětů, které by mohly poškodit fólii bazénu. Nerovnosti zakryjte tenkou vrstvou písku (hrubost max 1 cm).