Antwort Jakou doménu 1 řadu používá ČR? Weitere Antworten – Jak správně vybrat doménu
Snažte se o to, ať doména obsahuje název, kterým se chcete prezentovat. Může to být vaše jméno, název vaší firmy, produktu nebo služby. Je dobré, aby návštěvník si dokázal rychle a jednoduše zapamatovat vaší doménu. Díky správnému výběru domény můžete snížit náklady na reklamu a zvýšit své příjmy.Rozlišují se 2 druhy, a to geografické (pro Českou republiku „cz“) a generické („com“, „info“ či „org“ a další).Např. doména . cz je určena pro počítačové sítě v České republice.
Co je doména druhého řádu : Doména druhého řádu je konkrétnější a nachází se hned před doménou nejvyššího (prvního) řádu. Pro představu „pankrea.cz“ je doména druhého řádu. Tato úroveň je určena např. pro název společnosti, kterou doména reprezentuje.
Jaký je rozdíl mezi hostingem a doménou
Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.
Jak nazvat doménu : Jednoslovný nebo maximálně dvouslovný název domény
Nebudete jistě chtít po návštěvnících svého webu, aby název domény o délce souvětí recitovali nazpaměť. Ideální název domény je jednoslovný nebo dvouslovný. Pokud použijete 2 slova, můžete je od sebe oddělit pomlčkou pro snazší čtení: moje-domena.cz.
Doména třetího řádu neboli subdoména je rozšíření doménového názvu o další stupeň. Vypadat může následovně: chrome.google.com nebo newslettery.vasefirma.cz. Subdoménu třetího řádu lze vytvořit u domén druhého řádu. Subdoména je vždy hostována na hostingu domény druhého řádu.
Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény. Lze ho ještě rozkliknout a vidět podrobnější údaje.
Jaká je národní doména Rakouska
Rakouská doména nejvyšší úrovně je označena zkratkou AT. Správcem rakouské domény je společnost nic.at, m.b.H. (Akční cena platí na registrace nové domény na 1.V případě že chcete převést svou doménu k jinému registrátorovi, než u kterého je v současnosti, je třeba mu zaslat tzv.: AUTH-INFO kód. Po zaslání tohoto kódu již není třeba zásahu z Vaší strany a doména se automaticky převede.Doména prvního řádu se řadí na nejvyšší úroveň adresy vašeho webu. Často najdete pro doménu prvního řádu označení TLD – Top-Level-Domain. Pro Českou republiku je TLD . CZ, pro Slovensko .
Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH). I zde při registraci narazíte na zaváděcí ceny.
Kolik stojí doména na internetu : Klasické domény
Doména | Registrace | Převod |
---|---|---|
eu | 240.79 Kč s DPH 199 Kč bez DPH | 273.46 Kč s DPH 226 Kč bez DPH |
org | 361.79 Kč s DPH 299 Kč bez DPH | 399.3 Kč s DPH 330 Kč bez DPH |
ae | 3920.4 Kč s DPH 3240 Kč bez DPH | 2571.25 Kč s DPH 2125 Kč bez DPH |
as | 3025 Kč s DPH 2500 Kč bez DPH | Cena na vyžádání |
Jak zjistit jestli je doména volná : Mezi mé oblíbené nástroje patří například VolnéDomény.cz. Použití je velmi jednoduché. Stačí do hledání vložit název domény bez koncovky a nástroj automaticky ukáže pro každou koncovku, zda je doména volná nebo nikoliv.
Co je to název webu
Název webu tedy doména je vidět vždy, proto je důležité důkladně promyslet jméno projektu či firmy. Doménu je třeba vyťukávat do políčka prohlížeče a je vždy součástí odkazu na Váš web. Doména je vidět všude, kde je o Vašem webu zmínka. Doménu si lidé budou sdělovat, když si budou o Vašem webu povídat.
TLD (anglicky Top Level Domains) označuje domény nejvyššího řádu, jako je například cz. Nejprve byly k dispozici pouze národní koncovky, poté se nabídka rozšířila o několik obecných koncovek jako je například org, com nebo net. V současné době stále přibývají další a další TLD koncovky, které lze zaregistrovat.Správcem domény je spravuje EURid (sdružení správců národních domén z Belgie, Itálie a Švédska) a registrace je možná pouze přes akreditované registrátory. Naše společnost je akreditovaným registrátorem od roku 2011. Majitelem . EU domény může být každá fyzická osoba, společnost nebo organizace sídlící v Evropské unii.
Jak zjistit kdo vlastní doménu : COM (nebo jiné generické domény), využijeme opět vyhledávání v registru WHOIS na některém ze specializovaných webů např. www.whois.com nebo whois.domaintools.com. Ve výsledcích vyhledávání v registru nás zajímá údaj „Registrant“, který nám sdělí požadované informace o majiteli domény.