Antwort Jakou hmotnost vibrační desky? Weitere Antworten – Kolik váží vibrační deska
Obousměrné (reverzní) vibrační desky váží od 160 kg až do jedné tuny – a jsou vybavené hydraulickým pojezdem vpřed i vzad. Vzhledem k vysoké hmotnosti je totiž manipulace s nimi mnohem náročnější, takže v některých situacích by bylo dost obtížné desku otočit.Vibrační desky 65 – 100 kg / 20 kN slouží pro střední hutnící práce s profesionálním využitím. Uplatnění najdou při hutnění zeminy, štěrku a kameniva přibližně do hloubky 30 cm. Tyto desky lze také využít při pokládání živičných povrchů (například asfaltování).Na podloží použijeme vibrační desku těžší (podle výšky podloží), na zažehlení dlažby stačí deska 60 – 85 kg. Na hutnění přípojky, tedy do výkopu, používáme vibrační pěch. Patka vibračního pěchu např. NT 65 NTC má rozměry 280 x 280 mm.
Jak Hutnit základovou desku : K hutnění nám poslouží tzv. žába, neboli vibrační pěch. Pokud se rozhodneme materiál pod štěrkové lože doplňovat ve větší výšce, je nutné hutnit postupně po vrstvách. Přičemž výška jednotlivých vrstev nesmí přesáhnout 30 cm.
Kolik vazi válec
Zahradní válec umožní válcovat hrbolky a drny na vašem trávníku. Ty lze naplnit pískem nebo vodou. Váží 5,2 kg. Jeho rozměry činí 50 cm x 30 cm.
Jakou vibrační desku na dlažbu : Platí, že na hutnění dlažby byste měli používat lehčí vibrační desky do asi 100 kg, abyste nepoškodili strukturu dlažby nebo neuštípali hrany. Podobné pravidlo platí i pro hutnění živice. Tu navíc ještě zkrápíte vodou, aby se k ní deska nepřilepila.
Do běžné domácnosti si vystačíte s vibrační deskou v váhou od 65 – 100 kg o hutnící síle 20kN. Tyto stroje jsou vhodné pro hutnění štěrku, kamení i zeminy. Hutní do hloubky cca 0 centimetrů. Pro profesionály jsou vhodnější desky s váhou nad 100 kg a hutnící síle nad 20 kN, které hutní do hloubky až 50 cm.
Betonová deska
V terénu vytvořte jámu o hloubce 250 mm, kterou vyplňte štěrkem (výška 100 – 200 mm), frakce 16 – 32 mm. Štěrk zhutněte vibračním válcem nebo deskou, aby podloží bylo stabilní.
Jak těžkou vibrační desku
Při hlubším podkladu opět hutněte po vrstvách. Vysoce výkonné vibrační desky nad 20 kN hutní do hloubky 30 cm a více – nejtěžší desky vážící přes 700 kg až do hloubky 75 cm. Přesto doporučujeme hutnit raději po menších vrstvách, aby nedošlo k tomu, že nějakou část zhutníte nedostatečně nebo úplně vynecháte.Vibrování je nutné provádět vždy za sucha a v suchém stavu. Následně se celá dlážděná plo- cha ještě jednou důkladně zasype spárovacím materiálem. Plochu srovnanou vibrováním se spárami vyplněnými zá- sypovým pískem je možno ihned používat. Plošnou dlažbu není možné v žádném případě stabilizo- vat pomocí hutnící desky.Separaci betonu od zeminy zajistí podsyp těženým kamenivem (štěrk), ideálně frakce (tj. hrubosti) 16/32. Jeho zhutněním připravíme základovou půdu na zatížení konstrukcí domu.
Po vylití základové desky je potřeba nechat beton zrát 28 dní. Měla by to být dostatečná doba pro vyschnutí betonu. Záleží také ale na ročním období, ve kterém desku vyléváte. V letních měsících desku kropte vodou, aby velká vedra naopak neuspěchala vyschnutí, které by mohlo zapříčinit praskliny v betonu.
Kolik vazi válec na silnice : Hmotnost válců se pohybuje od 2 do 25 tun, přičemž šířky hutnění jsou v rozmezí od 820 mm do 2300 mm.
Jak vypočítat hmotnost válce : Hmotnost válce
- hmotnost válce = hustota × objem válce.
- m [kg] = ρ [kg/m3] × V [m3]
Kolik štěrku pod dlažbu
Nejprve je nutné vytvořit podloží pod dlažbu: V uvažovaném prostoru odstraníme zeminu do hloubky 25 cm se sklonem výkopu 2 % od objektu a zeminu zhutníme vibrační deskou. Do výšky 20 cm nasypeme štěrk o velikosti 8–16 mm a vrstvu opět zhutníme.
Zhutněte podloží
Připravte podloží pro pokládku. Pro vyšší zátěž třeba u vjezdu do garáže by se měl podklad skládat ze dvou vrstev kameniva. Spodní vrstvu o síle 20–30 centimetrů by měla tvořit lomová drť frakce 32/63 mm. Na ni se položí vrstva kameniva 8/16 mm o síle 10–20 centimetrů.Pro zhutnění zeminy a štěrků při stavbě silnic, chodníků nebo základů domu potřebujete kvalitní vibrační desky, případně i pěchy a válce. Tyto stroje slouží ke zvýšení únosnosti podloží, zamezují sesedání půdy, omezují propustnost vody, brání poškození mrazem a celkově zvyšují stabilitu podloží.
Kolik cm štěrku pod dlažbu : Skladba pod zámkovou dlažbu a její provedení závisí především na stávajícím podloží a na budoucím účelu. Obecně je doporučeno pro pěšinky volit podklad o celkové výšce 25-30 cm, pro příjezdové cesty a stání aut 35-40 cm. V obou případech je třeba použít šterkodrť s frakcí 0-32, případně 0-63 mm.