Antwort Jakou mouku na housky? Weitere Antworten – Čím pomazat housky
Troubu předehřejeme na 220 °C. Smícháme trochu vlažného mléka s vodou a Solamylem, housky potřeme a posypeme mákem nebo jinými semínky.Vykynuté housky potřete vejcem smíchaným s lžící studené vody, posypte mákem, solí či semínky podle libosti. Housky pečte při teplotě 180 °C asi 15 minut, pokud rychle ztmavnou, uberte teplotu na 150 °C. Plech vyndejte z trouby, přikryjte utěrkou a nechte housky vystydnout.Z droždí, lžičky cukru, hrstky mouky a 150 ml vlažného mléka nechte vzejít kvásek. Zbývající mouku dejte do mísy, přilijte vzešlý kvásek, ještě trochu mléka, změklé máslo, vejce, žloutek a sůl a vypracujte lehké vláčné těsto. Nechte ho asi 1 – 1,5 hodiny v teple kynout.
Jak dlouho se pečou domácí housky : Po vykynutí pleteme housky, položíme na plech a necháme ještě cca 30 – 40 min. kynout, pak potíráme rozšlehaným vejcem, posypeme tím co máme rádi, různými semínky, solí a kmínem, mákem a pečeme při 180 stupních cca 20min.
Čím namazat buchty před pečením
Vkládáme do pekáče vymaštěného sádlem nebo máslem. Každou buchtu taktéž potřeme ze všech stran, aby se nám vzájemně neslepily. Když vyplníme pekáč, pečeme ve vyhřáté troubě při 170 °C dozlatova. Ještě teplé buchty potřeme rozpuštěným máslem smíchaným s rumem.
Čím potřít chléb před pečením : Chléb můžeme potřít již před pečením – vodou, pivem, rozšlehaným žloutkem nebo celým vejcem, případně olejem.
- Zlatavě lesklou kůrku získáte potřením chleba rozšlehaným žloutkem nebo celým vejcem ještě před pečením.
- Lesklé kůrky docílíte i potřením chleba mlékem (nebo mlékem naředěným vodou), taktéž před pečením.
Potřít rozpuštěným máslem. @Bibi239 občas potírám rozpuštěným máslem nebo herou. A když z kynutého, tak ty konce jen spojím a doprostřed dávám posypku.
Tekutina na potírání masa je většinou směsí oleje, koření, bylinek a dochucovadel. Používáme neutrální i ochucené oleje s kořením (kmín, pepř, paprika) nebo s čerstvými nasekanými bylinkami (tymián, majoránka, česnek, šalvěj, bazalka).
Na jakou teplotu kynout těsto
Kynutí: správně nakynuté těsto by mělo přibližně zdvojnásobit objem. Tradičně těsto kyne v teplém prostředí mezi 25–30 °C asi 45 minut (při použití sušených kvasnic 1 hodinu). Existuje však i pomalé kynutí. V chladu v lednici může trvat i celý den (či přes noc) a výsledné pečivo pak bývá jemnější.Těsto se obvykle nechává kynout na teplém místě (pokud zvolíte troubu, neměla by hřát na více než 50 stupňů Celsia), aby se proces uspíšil. Poprašte ho hladkou moukou a mísu překryjte čistou utěrkou, případně fólií – nesmí oschnout ani okorat, to by se výrazně poničily jeho chuťové vlastnosti i textura.Z části vlažné tekutiny (cca 100-150 ml), trochy cukru, všeho droždí a trošky mouky (vše odebereme z předem připravených a podle receptu odvážených surovin) umícháme těstíčko jako na lívance (náš kvásek). Mísu zakryjeme utěrkou proti osýchání a kvásek necháme v teple místnosti 20 minut vykynout.
V praxi se doporučuje uchovávat pečivo při pokojové teplotě 18 °C, zabalené do čisté utěrky a následně vložené do vhodné nádoby. Tu je nutné pravidelně čistit, popř. dezinfikovat octovým roztokem (omezuje plesnivění). Pečivo nevystavujte světlu, protože snižuje obsah vitaminů, ale ani vzduchu, jelikož ho vypařuje.
Z jaké mouky se dělají buchty : Osvědčenou moukou, se kterou pekly již naše babičky, je bezesporu hladká mouka. Nejlepší je ta, která je méně vymletá a má více lepku. Díky ní se těsto nebude tolik lepit a bude mít ideální konzistenci. Mnohé hospodyňky rády používají také mouku polohrubou, s hladkou moukou ji můžete míchat napůl.
Z jaké mouky se dělají kynuté buchty : Suroviny
- 500 g hladké mouky.
- 220 ml vlažného mléka.
- 100 g cukru.
- 75 g másla.
- 2 vejce.
- 7 g instantního droždí máslo na potření (75 g) cukr moučka na posypání špetka soli.
Čím potírat chléb
Chléb pečeme zprudka asi 5 minut, pak snížíme teplotu zhruba na 180°C a dopékáme dalších 40 minut. Během pečení chléb pravidelně každých 10 minut potíráme octovou vodou, bude mít pak krásnou zlatavou kůrčičku.
KROK 3: Kynutí
Chleba nechte kynout při pokojové teplotě 2 – 3 hodiny. (Správně vykynuté těsto lze poznat tak, že když ho prstem jemně stlačíte a ono se přiměřeně vrátí zpět, je vykynuté tak akorát. Pokud se vrátí příliš rychle, vykynuté není, pokud se nevrátí zpět, je překynuté.)Lité těsto (bublanina, piškotové těsto, bábovky atd.)
Pro pevnost výsledného těsta můžeš ještě přidat škrob (1 lžíce na 250 g mouky) nebo želatinu (10 gramů místo 3 vajec). Potírání těst nebo pokrmů (mašlování) – rozšlehané vejce jednoduše nahradíš olejem, mlékem nebo máslem.
Co dát do těsta místo vajec : Lžíce agaru smíchaná se lžící vody nahradí jedno vejce, sáček želatiny poslouží jako tři vejce. Polovina sáčky instantního droždí, smíchaná se 100 ml teplé vody, poslouží v případě nouze jako náhrada jednoho vejce. Tři lžíce arašídového másla udělají při pečení stejnou službu, jako jedno vajíčko.