Antwort Jakou mouku pouzit na domaci těstoviny? Weitere Antworten – Jaká mouka se dává do těstovin
Mouka určuje chuť a konzistenci těstovin. Proto si na přípravu domácích těstovin kupte mouku z tvrdé pšenice neboli semoliny, nejlépe krupici. Tento druh pšenice používají na přípravu těstovin i samotní Italové. Vyznačuje se totiž jemností a vysokou lepivostí.Domácí těstoviny snadno usušíme. I pro tento případ je lepší těsto před krájením trochu pomoučit. Hotové těstoviny sušíme na vzduchu nebo v troubě na 50 stupňů, případně v sušičce. Skladujeme v dobře uzavíratelné nádobě.V lednici vydrží zabalené v potravinářské fólii nanejvýš dva dny.
Jak uchovat domácí těstoviny : Nejlepší způsob skladování těstovin, špeclí a noků
Důležité je skladovat je při pokojové teplotě a uchovávat je v suchu a dobře uzavřené. Proč Stejně jako jiné suché zboží, například mouka, müsli nebo čaj, jsou suché těstoviny obzvláště náchylné na škůdce, například potravinové moly.
Jaká mouka na domácí nudle
Z hladké mouky budou soudržnější, méně nabobtnají a budou malinko více al dente. Domácí nudle z hrubé mouky budou mít hrubší konzistenci, budou mít tendenci více nabobtnat a budou působit měkčím dojmem. A ty z polohrubé budou někde uprostřed ;-). No schválně si to vyzkoušejte.
Jakou mouku do kynutého těsta : Kynuté těsto
Na jeho přípravu je nejvhodnější mouka hladká a polohrubá. Známe ho v konzistenci husté – na vánočky či mazance, polotuhé – na buchty, koláče, záviny, bábovky nebo vdolky a řídké nebo také lité na koláče na plech.
Ihned nudle, nebo špagety z nástavce oddělujeme a vkládáme na sušící pláty od sušičky a sušíme, aby se nám neslepily. Mám vyzkoušeno, že usušené nudle ze sušičky vydrží nejdéle, i několik týdnů. Já používám sušičku na ovoce s pevnými pláty na sušení. Po usušení vkládám do uzavíratelných krabiček.
Výsledkem je pak nádherné tenké těsto. Než začnete krájet nudle, tak musíte těsto nechat zaschnout, aby se při krájení nelepilo. U tenkého plátu těsta to trvá přibližně 30 minut. Těsto položte na čistou utěrku a nechte osychat, dokud nezačne mít konzistenci pergamenu.
Jak vařit domácí těstoviny
Těstoviny se nemusí vařit ve vroucí vodě! Stačím jim pouhých 80 °C, protože už tato teplota vyvolá želatinizaci škrobů obsažených v těstě. Toho využívá tzv. metoda pasivního vaření – jakmile začne osolená voda vřít, zhasne se plamen a těstoviny se do ní vloží na 8 minut.Průměrně je to 3–10 minut. Ideální je stát celou dobu u hrnce a průběžně ochutnávat, protože čerstvé těstoviny jsou oproti těm sušeným vždy rychleji hotové. Před scezením nalijte do hrnce trochu studené vody a následně těstoviny neproplachujte pod tekoucí vodou. Bývají křehčí a mohly by se porušit.4: Pokud nebudeme těstoviny konzumovat „čerstvé“ (čili ten den nebo druhy den), tak je necháme usušit (cca 1den položené na pomoučené utěrce) a posléze dáme do krabičky, kde nám vydrží i několik týdnu.
Postup: Do misky nebo na vál vsypte hrubou mouku, udělejte důlek, vyklepněte do něj vejce a přidejte skořápku studené vody. Lehce osolte špetkou soli a začněte zpracovávat vidličkou.
Na co se používá jaká mouka : dělení podle tzv.
Hladká mouka je vhodná na přípravu jíšky či bešamelu, na přípravu kynutých těst, lívanců, trvanlivého pečiva (např. lineckého) a chleba, protože se při zpracovávání a po upečení nedrobí. Polohrubá mouka se používá na těsta třená a šlehaná, jako jsou piškoty, perníky, aj.
Na jaké mouce se valí těsto : Nejvhodnější je mouka hrubá nebo polohrubá. Cukr používáme krupicový, protože napomáhá dobrému rozetření a rozprostření tuku v těstě.
Z jaké mouky se dělají buchty
Osvědčenou moukou, se kterou pekly již naše babičky, je bezesporu hladká mouka. Nejlepší je ta, která je méně vymletá a má více lepku. Díky ní se těsto nebude tolik lepit a bude mít ideální konzistenci. Mnohé hospodyňky rády používají také mouku polohrubou, s hladkou moukou ji můžete míchat napůl.
Sušení domácích těstovin
Rozložte je v jedné vrstvě na sušicí tácy. Sušte 2-4 hodiny při teplotě 57 °C. Menší druhy těstovin se suší nejrychleji a poté je i snadno a rychle uvaříte.Jedna tečka doporučuje sušit oblečení při nižší teplotě, dvě až tři tečky umožňují bezpečné sušení i při vyšších teplotách. Do sušičky většinou nedáváme hedvábí, vlnu, krajky, nažehlovací potisky, softshell a jiné elastické materiály, které by se mohly srazit.
Co delat aby se těstoviny neslepily : Po slití vody těstoviny propláchněte studenou vodou, čímž okamžitě zastavíte proces vaření uvnitř a těstoviny nebudou dál měknout, a nakonec k nim přilijte trošku olivového oleje. Vyhnete se tak slepeným těstovinám.