Antwort Jakou nití šít hedvábí? Weitere Antworten – Jakou jehlou síť Hedvabi

Jakou nití šít hedvábí?
Na šití budete kromě látky potřebovat: Univerzální strojovou šicí jehlu vel. 70 nebo 80 – není nutná menší jehla. Běžné polyesterové šicí nitě v barvě vybrané látky – hedvábí není nutné šít hedvábnými nitěmi.Čím vyšší číslo niti v hodnotě tex, tím silnější nit.

Ruku v ruce s výběrem nití jde také výběr jehel. Pro silnější nit musíte mít silnější jehlu – zejména jde o větší oko! Pro velmi silné nitě se hodí jehla Topstitch.To můžete zkusit buď pomocí staré punčochy, případně do špendlíků více investovat, obecně se koukejte po špendlících označených jako „silk pins“. Vzhledem k dostupnosti používám špendlíky Clover určené na patchwork. Když je látka nastříhaná, je čas na stabilizaci, zejména průramků a výstřihu.

Jakou nití síť len : Bavlněné nitě se obvykle používají pro práci s tenkými látkami vyrobenými z přírodních vláken (bavlna, len). Jsou snadno komerčně dostupné, jsou méně odolné než stejné nití vyrobené z polyesteru a nejsou vhodné pro práci s kůží.

Jak vybrat jehlu do šicího stroje

Jehly tenké 60/8 jsou vhodné pro velmi lehké materiály a často nejsou v běžném obchodě ani k dispozici. Jehly střední 70/10 až 90/14 jsou nejvíce využívané velikosti jehel a jsou určené pro středně těžké materiály (běžně používané bavlněné i lněné látky, úplety, fleece, softshell a podobně).

Čím šít softshell : Nejčastěji si zvolíte zlatou střední cestu, universální jehlu, sílu jehly 80/12. vyzkoušejte prošít 2 vrstvy a podívejte se na steh, jestli je rovnoměrný a materiál není poškozený. Pokud je materiál silný, nebo je zde více vrstev, zvolte sílu jehly 90/14.

Navíjení spodní nitě na cívku šicího stroje

  1. Vytáhněte nit ze špulky a voďte ji kolem vodiče navíjení cívky.
  2. Protáhněte nit otvorem v cívce zevnitř ven. Nasaďte cívku do navíječe.
  3. Zatlačte navíječ doprava.
  4. Držte volný konec nitě a sešlápněte pedál.
  5. Opět sešlápněte pedál.


(příčina – křivá cívka, špatně navinutá nit cívky spodní nitě, nečistota v prostoru člunku nebo chapače, poškozený otvor stehové desky). Nečistota v člunku v prostoru pro cívku může způsobit brzdění cívky a tudíž těžší chod (nebo nepravidelný) odvíjení spodní nitě po nasazení člunku s cívkou do šicího stroje.

Jak Susit hedvábí

Sušení hedvábí by mělo probíhat přirozeně a ve vodorovné poloze, aby na něm nevznikly žádné nechtěné záhyby. Hedvábí schne rychle, nikdy ho nenechávejte schnout na slunci ani na topení. Lehce pomačkané hedvábí stačí nechat na chvíli vyvěšené na ramínku na vzduchu, samo se krásně srovná.Jak šít tyl

K šití tenkých látek, jako je tyl , je dnes nutné mít specifickou jehlu a nit, stejně jako proužek papíru, který se bude hodit pro větší tloušťku látky při použití šicího stroje, který je nutné používat bez vyvíjení tlaku. Jakmile je práce hotová, budete muset opatrně odstranit papír ze švů.Je to perfektní materiál na teplé jaro, horké léto a teplejší podzim. Z mušelínu si ušijete pro sebe šaty, halenky, kardigany, velké šátky, sukně, kalhoty, kraťasy.

Jedná se o standardní nit používanou na prošívání, ale i na sešívání všech švů, včetně silně namáhaných i pro stehy krycí (prádlové). Používají se na šití všech druhů materiálů, pevných, pružných i přírodních.

Jak navléknout nit na šicí stroj : Pootočte ručním kolečkem po pravé straně stroje tak, abyste viděli na očko v jehle. Nit protáhněte za vodičem svorky jehly a poté provlečte jehlou zepředu dozadu. Dávejte si pozor na to, aby se během procesu nit nezamotala. Poté provlečte nit pod patkou doleva.

Jak vyměnit jehlu v šicím stroji : Povolte šroub svorky jehly otočením proti směru hodinových ručiček. Vyjměte jehlu z držáku. Vložte do držáku novou jehlu s ploškou dozadu. Když vkládáte jehlu do držáku, zatlačte ji co nejvíce nahoru a pevně utáhněte šroubovákem šroub jehelní svorky.

Jaké nitě na softshell

Jaké použít nitě Na softshell použijte běžné polyesterové nitě. Bavlněné se nehodí, protože nasákají vlhkost. Nitě síly 120 jsou dostatečné, ale pevnější jsou síly 80.

Na jaro a podzim využijete softshell s vnitřní vrstvou z microfleecu, je nejvíce univerzální a jeho funkční vlastnosti se uplatní v proměnlivém jarním/podzimním počasí. Přiměřeně hřeje, je tak akorát silný a zajišťuje volnost pohybu. Podle počasí zvolíte spodní vrstvu – tričko, bavlněnou nebo fleecovou mikinku.pokud Vám nebere spodní nit, může to být otočená či ohnutá jehla, pokud Vám při druhé otočce zůstane horní nit dole a sekne se do chapače, znamená to problém s horní nití, buď je špatně navlečená- není v niťové páce, nebo není dobře napnutá- malé napětí v napínači, nebo vůbec nit neprochází napínačem a není bržděna.

Proč se Cuchá spodní nit : Pokud se při šití tvoří smyčky na horní straně švu, znamená to, že je napětí horní nitě příliš velké (musíte na ovladači napětí horní nitě zvolit nižší číslo). Když se naopak smyčky dělají na spodní straně šité látky, je napětí horní nitě příliš malé (musíte na ovladači napětí horní nitě zvolit vyšší číslo).