Antwort Jakou půdu potřebuje dřevitá pivoňka? Weitere Antworten – Jak hluboko zasadit dřevitou Pivoňku

Jakou půdu potřebuje dřevitá pivoňka?
Pupeny musí být maximálně tři centimetry pod povrchem, jinak špatně kvetou. Dřevité pivoňky jsou naopak pevné jako keře a dorůstají i do dvou metrů. Sázíme je do hloubky asi 10–15 centimetrů pod povrch.Proto je ideální zkombinovat v záhonu více druhů pivoněk, které na sebe v kvetení navazují. Krásu pivoněk podtrhnou a záhonu přidají strukturu další rostliny jako jsou cibuloviny, trvalky nebo dokonce traviny. Doporučujeme zkombinovat s kosatci, lupinou, okrasnými česneky nebo růžemi.Pivoňky vysazujeme do hloubky 8-10 cm, na slunné místo chráněném před větrem. Zasazené příliš hluboko nemusí kvést. Po dvou letech od výsadby dosáhnou své plné vznešenosti a zralosti. Doporučuje se občasné hnojení plnými univerzálními hnojivy.

Jak pečovat o Pivoňku : Nejlepší prevencí proti plísním je vysazení pivoňky na plné slunce. Vysoké teploty a přímé sluneční světlo mohou zabránit růstu plísně. Pokud je už ale pozdě a vaše pivoňka byla plísní napadena, ošetřete pivoňky organickým fungicidem nebo neemovým olejem.

Jak se stříhá dřevitá pivoňka

Po odkvětu je nutné odstranit koncové výhony s nevzhlednými zbytky květů. Dřevité pivoňky pokud možno neřežeme, kvetou totiž z koncových pupenů, které se zakládají v předcházejícím roce. Řez proto omezujeme pouze na vystříhání suchých, poškozených nebo nemocných větví.

Jak sázet dřevitou Pivoňku : Roubované pivoňky sázíme hluboko tak, aby místo srůstu podnože s roubem bylo 10 až 15 cm pod povrchem půdy. K dosažení keřovitého růstu se doporučuje rostlinu zasadit šikmo. Při tomto způsobu výsadby vyroste ze spících oček na roubu více základních výhonů.

Pivoňky doporučujeme hnojit vždy na jaře, abyste podpořili jejich bujné kvetení. Použít můžete speciální hnojivo pro trvalky. Mimo jiné můžete také přihnojit popelem, ale i uzrálým kompostem. Ten stačí rozhodit na záhon.

U dřevitých pivoněk můžeme na jaře povrch substrátu posypat pomalu rozpustným hnojivem nebo dobře uleželým hnojem, z nichž se při zálivce postupně přes celou sezonu uvolňuje dostatek živin. Rostliny nemají rády přesazování, a tak by místo výsadby mělo být pokud možno již trvalé.

Jak pečovat o řezané pivoňky

Než pivoňky vložíte do vázy, seřízněte asi o centimetr jejich stonky. Každý den jim dopřejte čerstvou vodu, alespoň obden stonky opět seřízněte. Do vody můžete přidat i výživu pro řezané květiny. Vázu postavte na místo dál od okna, přímé sluneční světlo jim zrovna nesvědčí.Má velmi dlouhé květy, které se pomalu otvírají po několik dní. Široké jasně zelené listy na jaře vystupují jako fialově zbarvené. Dorůstá do výšky 150 cm. Listy jsou opadavé, tmavozelené, na rubu modrozelené a hluboce stříhané, ty jsou také dekorativní, i když pivoňka nekvete.Příliš hluboko zasazené pivoňky budou slabé a moc vám nepokvetou. Naopak místo roubování u křovitých pivoněk musí být alespoň patnáct centimetrů hluboko v zemi, jinak se může stát, že vám na keři vyrazí plané výhony. 5. Dopřejte jim propustnou a živnou půdu, teplejší chráněnou polohu na mírném slunci nebo v polostínu.

Pivoňky sázíme vždy tak, aby očka mohla dostatečně dýchat, pokud je vysadíme příliš hluboku, může dojít k úhynu. Ideální půdou pro pivoňky je půda vápenitá, dobře propustná a bohatá na živiny. Stanoviště volíme spíše slunné, až polostinné, na příliš tmavém místě málo kvetou.

Jaké hnojivo na pivoňky : Používejte vyvážené organické hnojivo, které pomůže podpořit růst a kvetení rostliny. Hnojte pivoňky na jaře před začátkem růstu a opakujte hnojení na podzim, aby se posílilo kořenové a kvetoucí období. Jedním z možných hnojiv, které můžete použít, je hnojivo Hnojík.

Jak dlouho vydrží pivoňky ve váze : Pivoňky… sezónní, ale velmi oblíbené květiny. Vydrží Vám při správné péči cca 10 dní.

Kdy a čím hnojit pivoňky

Přihnojujeme na konci léta, fosforečným a draselným hnojivem. Pokud pěstujeme pivoňky dřevité, přihnojujeme pouze minerálními hnojivy s obsahem fosforu. Množení: Množíme dělením trsů na konci léta nebo na začátku jara.

Výsadba dřevitých pivoněk se liší od výsadby bylinných pivoněk, na což je třeba dát pozor: sázejí se do větší hloubky tak, aby místo naroubování leželo 10 až 15 cm pod povrchem půdy. Dřevitá pivoňka z místa srůstu pustí vlastní kořeny, které nahradí kořeny podnože a stává se tak pravokořennou sazenicí.Ideální půdou pro pivoňky je půda vápenitá, dobře propustná a bohatá na živiny. Stanoviště volíme spíše slunné, až polostinné, na příliš tmavém místě málo kvetou. Pivoňky příliš nesnesnou časté přesazování, na jednou stanovišti vydrží až 15let.

Co potřebuje pivoňka : Pivoňky sázíme vždy tak, aby očka mohla dostatečně dýchat, pokud je vysadíme příliš hluboku, může dojít k úhynu. Ideální půdou pro pivoňky je půda vápenitá, dobře propustná a bohatá na živiny. Stanoviště volíme spíše slunné, až polostinné, na příliš tmavém místě málo kvetou.