Antwort Jakou přílohu k huse? Weitere Antworten – Jak dlouho se peče 5 kg husa

Jakou přílohu k huse?
Naprosto klíčový je čas pečení.

Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám. Ideální je, když půjdete spát a na troubu zapomenete.Ke svatomartinské huse se báječně hodí domácí lokše, různé druhy knedlíků a samozřejmě domácí zelí, ať už to červené, nebo bílé. Dobrou chuť!Příprava lokší (bramborových placek):

Vychladnuté brambory nastrouháme na jemném struhadle. Z nastrouhaných brambor, 2 hrstí polohrubé mouky a lžíce soli vypracujeme soudržné těsto, které rozdělíme na 16 dílů (mouku můžeme přidávat nebo ubírat podle typu brambor) a vyválíme na pomoučněné desce do 3 mm silných placek.

Jaké zelí se hodí k huse : Když se po kuchyni rozvoní došťavnata propečená husa nebo kachna, můžete si být jisti, že se na plotně dusí zelí. Čím ho vylepšují kuchaři, aniž by se připravili o jedinečnou chuť tradiční přílohy Červené i bílé hlávky si zasluhují stejnou poklonu jako maso a knedlík.

Jak velký pekáč na husu

Rozměry pekáče (vnější):

Pekáč – délka (vč. uší) cca 41cm, celková výška 12cm, šířka cca 28cm. Poklop – délka cca 39cm, celková šířka 25cm, výška cca 10cm. Víko pekáče nemusí přesně doléhat na spodní část pekáče, nejedná se o vadu.

Jak dlouho se má dělat husa v troubě : Před samotným pečením nechte svatomartinskou husu odpočinout v pokojové teplotě, aby maso neprocházelo velkými teplotními rozdíly. Vložte do trouby předehřáté na 120 °C. Podle velikosti husy pečte zhruba 6 až 7 hodin.

Pro lepší a šťavnatější chuť obložíme husu ještě jablky, případně dalším ovocem, např. hruškami či švestkami.

Nejjednodušší použití husího sádla je jako pomazánka na chleba. Lze jej ale také použít jako základ na omáčky nebo při přípravě červeného zelí. Domácí husí sádlo lze skladovat několik měsíců, neotevřené husí sádlo zakoupené v obchodech ještě déle.

Čím se plní lokše

Když se řekne lokše, představím si je s povidly a zasypané hromadou máku. Tyto tenké bramborové placky jdou ale připravovat i na slano, úžasné jsou třeba s kysaným zelím a trochou opečené slaniny nebo jako příloha k pečené huse.Chutnají výborně s mákem, skvěle si rozumí s jablečnými, hruškovými nebo švestkovými povidly. Ukázkově si pochutnáte, pokud je naplníte kysaným zelím anebo restovanými husími či kachními nebo kuřecími játry. No a pochopitelně k svatomartinské huse lokše poslouží jako parádní příloha namísto knedlíků.Zelí můžete také nakrájet na struhadle (vhodné bude postavit struhadlo do velké misky, aby zelí padalo rovnou dovnitř) nebo v kuchyňském robotu. Do robotu dávejte menší kusy zelí, nejlépe čtvrtky, aby se nůž nezasekl.

Připravte si podle jednoduchého obrazového návodu 5 kg čerstvého nakrouhaného zelí, 2 cibule nakrájené na malé kousky, vrchovatou lžíci kmínu a 3 lžíce soli. Zelí pak natlačte do kameninové nádoby tak silně, aby leželo ve vlastní šťávě.

Jak dlouho péct husu v troubě : Před samotným pečením nechte svatomartinskou husu odpočinout v pokojové teplotě, aby maso neprocházelo velkými teplotními rozdíly. Vložte do trouby předehřáté na 120 °C. Podle velikosti husy pečte zhruba 6 až 7 hodin.

Jak naporcovat pečenou husu : Potřebujeme hodně ostrý nůž nebo nůžky na drůbež.

  1. Očištěnou a omytou husu položíme na prkénko hřbetem nahoru.
  2. Křídlo nařízneme a zlomíme v kloubu.
  3. Totéž zopakujeme s druhým křídlem.
  4. Nařízneme kůži kolem celého stehna.
  5. Totéž zopakujeme s druhým stehnem.
  6. Trup husy otočíme hřbetem dolů.

Na jakou teplotu péct husu

Před samotným pečením nechte svatomartinskou husu odpočinout v pokojové teplotě, aby maso neprocházelo velkými teplotními rozdíly. Vložte do trouby předehřáté na 120 °C. Podle velikosti husy pečte zhruba 6 až 7 hodin. V průběhu pečení pekáč neotevírejte!

Do pekáčku (stačí menší) vložíme naplněnou husu, podlijeme a pečeme nejprve zakryté 2-3 hodiny při 170°C. Pak odkryjeme, propícháme kůži vidličkou, aby se co nevíc vypekl tuk, ještě zakryjeme a pečeme při 220°C další hodinu. Po této době slijeme vypečené sádlo, podlijeme a už nezakryté dopečeme dočervena a dokřupava.Vyzkoušejte tradiční vejmrdu, domácí jablečný ocet, jablečný čaj, křížaly nebo povidla z jablíček a udělejte si zásobu na zimu!

  1. Křížaly.
  2. Jablečný mošt.
  3. Jablečná přesnídávka (pyré)
  4. Jablečný kompot.
  5. Jablečné dezerty, koláče a další dobroty.
  6. Jablečný ocet.
  7. Jablečný čaj.
  8. Jablečná nádivka do moučníků

Co udělat s Vypekem z husy : Husí výpek je lahůdkou, dá se využít mnoha způsoby: Přidat se může do těsta, pod dušené zelí i do skvělé pomazánky. Svatomartinská husa to není jen skvěle upečené maso, které rádi 11. listopadu konzumujeme se zelím a knedlíkem.