Antwort Jakou smetanu do kaše? Weitere Antworten – Jaká Smetana se dává do bramborové kaše
Suroviny
- brambory 600 g. varný typ C.
- smetana ke šlehání 150 ml.
- máslo 1 cm. plátek.
Brambory si oloupeme, rozčtvrtíme a uvaříme v osolené vodě. Slijeme vodu a ještě horké brambory prolisujeme nebo rozmačkáme v hrnci. Potom pomalu vmícháme metličkou na sníh horké mléko a vločky másla. Kaši podle chuti osolíme a můžeme ještě ochutit strouhaným muškátovým oříškem.Řepkový olej
Použít ho můžete v teplé i studené kuchyni a díky jeho tepelné stabilitě a vysokém bodu zakouření na něm můžete bez problému i smažit. Dokáže zastoupit máslo při pečení, ale i při přípravě bramborové kaše nebo některých omáček. 100 gramů másla nahradí 75 ml řepkového oleje.
Jak na Nadychanou kaši : Nadýchaná brkaše
Tajemství nadýchané kaše tkví v použití lisu na brambory. Ten si chválili již šéfkuchaři za socialismu i naše babičky. Možná ho najdete ve staré kuchyni na chalupě.
Co se dává do bramborové kaše
Postup přípravy
Ohřejte mléko a smetanu. Brambory rozmačkejte a elektrickým šlehačem nebo v robotu je začněte šlehat. Postupně přilévejte teplé mléko se smetanou, dokud nedocílíte požadované konzistence. Pak vmíchejte pokrájené máslo a kaši dochuťte solí.
Co se dává do hrachové kaše : Uvařený hrách scedíme, vodu z vaření ale uschováme. Hrách necháme trochu vychladnout, přendáme jej s trochou hrachové vody do mixéru a rozmixujeme dohladka. Podle potřeby doladíme množství vody, abychom získali hladkou hrachovou kaši. Tu pak ještě zjemníme máslem, dochutíme majoránkou, česnekem a solí.
Postup přípravy
Do hrnce nalijeme mléko, přidáme cukr, máslo a společně zahříváme. Když začne vřít, přisypeme vločky a za stálého míchání vaříme, dokud kaše nezhoustne. Dáme na talíře a můžeme dochutit skořicí, Grankem nebo medem.
Ovesné vločky si zalijeme přibližně 4x větším objemem vody. Promícháme a dáme ohřát do mikrovlnky na minutu a půl. Necháme jemně vychladit a přimícháme protein, přidáme ovoce, ořechové máslo a můžeme jíst. Tento způsob přípravy kaše se hodí spíš na hrubší ovesné vločky, protože se kaše v hrnci rozvaří na "blatíčko".
Co použít místo másla
Margarín se sice máslu podobá nejvíce, nebojte se ale sáhnout i po zcela jiných kombinacích, klasické máslo můžete zkusit nahradit ořechovým máslem a na slano je vynikající si na pečivo namazat třeba avokádo. Skvělé jsou i různé druhy pomazánek, vyzkoušejte různé druhy z luštěnin, zeleniny, rybiček apod.Vsaďte na voňavé placky, luxusní pečené krokety nebo jemnou polévku. Zbytek bramborové kaše od oběda se lehce může proměnit ve vynikající hlavní jídlo či jinou přílohu. Kromě toho, že zužitkováním zbylé kaše omezíte plýtvání, navíc také ušetříte a máte spoustu příležitostí obohatit jídelníček o nové chutě.Suroviny
- brambory 500 g. varný typ C.
- máslo 40 g.
- mléko 100 ml.
Důležité pravidlo je vařit kaši za stálého míchání. Jakmile totiž polevíme, hlavně ze začátku, hrudky a žmolky se rády začínají tvořit. Kaši nevaříme příliš prudce, ale pozvolna, na mírném ohni. A pokud se přece nějaká hrudka objeví, vše zachráníme tyčovým mixérem.
Jak dlouho vydrží kaše v lednici : Pětiminutová příprava vám tak zajistí dávku energie, vitamínů a zdravých látek na tři dny. Tato kaše vydrží v lednici až 3 dny, takže si v neděli můžete připravit 3 kaše a do středy máte snídani bez práce.
Kolik brambor na jednu porci kaše : 1Brambory nakrájíme na stejně velké kousky, dáme do hrnce a zalijeme vodou tak, aby její hladina převyšovala brambory o 2 cm. Přidáme 1 lžičku soli a uvaříme je přikryté pokličkou doměkka.
Jak udělat nejlepší hrachovou kaši
Uvařený hrách scedíme, vodu z vaření ale uschováme. Hrách necháme trochu vychladnout, přendáme jej s trochou hrachové vody do mixéru a rozmixujeme dohladka. Podle potřeby doladíme množství vody, abychom získali hladkou hrachovou kaši. Tu pak ještě zjemníme máslem, dochutíme majoránkou, česnekem a solí.
Pokud je hrách měkký, dáme si ho i s kastrolem na prkénko a elektrickým mixérem rozmixujeme. Jakmile máme rozmixováno, přidáme smetanu pro jemnější chuť a zamícháme. Podle hustoty zahustíme rozmíchanou moukou s trochou smetany. Podáváme s chlebem a párkem nebo uzeným masem.Nejprve si vezměte hrnek a do něj vmíchejte 25 g ovesných vloček a 100 ml mléka. Poté směs dejte do mikrovlnné trouby a nechte ji na nejvyšším výkonu 5 minut ohřívat. Když je směs hotová, přidejte do ní lžíci medu, špetku skořice a promíchejte. V tuto chvíli můžete přidat jakékoliv ovoce, které máte po ruce.
Proč namáčet ovesné vločky : Ovesné vločky můžeme nejen vařit, ale i namáčet, a to z toho důvodu, protože jsou ve skutečnosti hůře stravitelné. Namáčení pomáhá uvolnit enzymy (fytázu), které začnou rozkládat kyselinu fytovou. Tělo pak může absorbovat více živin. Kyselina fytová pomáhá ovsu zůstat neporušený v trávicím systému.