Antwort Jakou smetanu do Okurkoveho salátu? Weitere Antworten – Jak se dělá okurkový salát se zakysanou smetanou
Okurky umyjte a škrabkou nastrouhejte na dlouhé slabé plátky. Zakysanou smetanu smíchejte s nasekaným koprem, prolisovaným česnekem, solí a pepřem. Hotovou směs důkladně promíchejte s okurkami a můžete servírovat.Okurku zbavíme semínek, oloupeme a nastrouháme. Okurku osolíme, necháme rozležet a následně vyždímáme. Do vyždímané okurky přidáme pepř, kopr, česnek a případně dosolíme. Přidáme zakysanou smetanu, důkladně promícháme a necháme 10 minut odležet.TIP: Tajemstvím nejlepšího okurkového salátu je JABLEČNÝ OCET a PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ!
Jak zavařit okurkový salát : Okurky, nastrouháme osolíme, jemně promícháme a necháme chvíli odpočinout. Okurky pustí šťávu, kterou slijeme. Pak k okurkám přidáme cukr, ocet a pepř, vše promícháme a naplníme do sklenic. Uzavřeme víčky a sterilujeme 20 minut při 85 °C.
Co se dává do okurkového salátu
V dobách našeho dětství se pod pojmem okurkový salát nejčastěji rozuměla salátová okurka nastrouhaná nahrubo ponořená v sladkokyselé zálivce z cukru, soli a octa. Další obvyklá podoba okurkového salátu spočívala v zálivce z podmáslí, kefíru, zakysané smetany nebo jogurtu.
Čím nahradit zakysanou smetanou : Zakysaná smetana
Můžeme si pomoci mlékem, bílým jogurtem a citronovou šťávou. V robotu vyšleheháme 1/3 menšího hrnečku mléka s jedním hrnečkem jogurtu nebo tvarohu a 2 lžičkami citronové šťávy. Nebo můžeme místo zakysané smetany použít jen kvalitní bílý jogurt. Výborně chutná třeba v salátech.
Připravíme si v libovolné nádobě nálev a počkáme než se sůl a cukr rozpustí. Smícháme dohromady nastrouhanou okurku a sladkokyselý nálev. Tip na závěr : Recept vychází z pravidla 5-4-3-2-1 pro snadné zapamatování poměrů v nálevu. Tedy 500 ml vody, 4 lžíce cukru, 3 lžíce octa, 2 špetky pepře, 1 lžička soli.
Postup přípravy
Salátovou okurku oloupeme, nastrouháme nahrubo a osolíme. V misce rozmícháme vodu, ocet a cukr. Nálev nalijeme na okurku a promícháme. Opepříme podle chuti, pokapeme olejem a můžeme přidat i nakrájenou cibuli.
Jak dlouho zavařovat okurky aby byly křupavé
Následně je stačí zalít horkým nálevem. „Uzavřít víčkem a vařit, tedy sterilovat, v hrnci horké vody. Teploměr musí ukazovat 85 stupňů a trvá to zhruba půl hodiny,“ ukazuje. Než začnete zavařené okurky jíst, nechte je dva nebo i tři týdny v chladu, aby došly, doporučuje mladý šikula.Co se dává do tradičního řeckého salátu
Tradiční řecký salát se skládá z nakrájených okurek, rajčat, zelené papriky, červené cibule, oliv a balkánského sýra. Tato klasická kombinace je vynikající, ale nám například chutná více červená paprika.K okurkám se nejčastěji přidává mrkev a cibule, v některých případech i křen nebo feferonka. Mimo příjemné chuti dodají kolečka a proužky zeleniny sterilovaným okurkám zajímavý vzhled. K dalším základním ingrediencím pro dochucení patří kopr, černý pepř, nové koření, hřebíček a bobkový list.
Je to to same.
Co použít místo šlehačky : Jedním z nejsnadnějších způsobů, čím nahradit smetanu v omáčce a polévce je kombinace mléka a másla. Máslo dodá mléku extra tuk, a tak se vzniklá konzistence podobá smetaně. Na 200 ml mléka budete potřebovat 50 až 80 g másla. Máslo můžete rozpustit, vlít do vlažného mléka a míchat, dokud se směs nespojí.
Jak udělat zálivku na salát : V misce prošlehejte metličkou ocet nebo citronovou šťávu se solí a čerstvě namletým pepřem. Poté začněte pomalu a postupně přilévat olej tenkým pramínkem a metličkou ho zašlehávejte tak, aby vznikla krémová emulze. Hotovou zálivku vmíchejte k opraným a usušeným saltovým lístkům a ihned podávejte.
Kolik vody na zavařování okurek
okurky se zavařují na 80°C po dobu 20 min. Vodu stačí nalít opravdu do výše 3 cm nad rošt. K zalití okurek stačí použít studený nálev, prohřeje se postupně během nahřívání na zvolenou teplotu.
Možný postup řešení, metodické poznámky
Učitel se žáky přečte zadání, vysvětlí postup a žáci počítají samostatně. Řešení: Množství okurek je 10 kg, tedy 10 000 g. Počet sklenic: 10 000 : 350 = 28,57 tj.Použijeme jen hezké čisté listy salátu. Listy zbavené košťálu pak nakrájíme na pravidelné větší čtverce. Do misky vložíme najemno nastrouhaný sýr (parmezánového typu), žloutky, šťávu z jednoho citronu, ančovičky, dijonskou hořčici, olivový olej, balzamikový ocet.
Proč se dává do okurek sacharin : Někdo přidává místo sacharinu křen, který prý křupavost zajistí, ale zatím mě nikdo nepřesvědčil o tom, že okurky budou stejně dobré.