Antwort Jakou teplotu snesou macešky? Weitere Antworten – Jaké mrazy vydrží macešky

Jakou teplotu snesou macešky?
Stačí je zakrýt chvojím a pokud nemrzne, snesou i mírnější zálivku. Po zimní přestávce se přihlásí ke slovu ihned s prvními slunečními paprsky a nevadí jim ani ranní mrazíky. Poměrně dobře se dokáží vypořádat s teplotou kolem mínus pěti stupňů Celsia.V oblastech, kde již nehrozí přízemní mrazíky, můžete kvetoucí rostliny vysadit v polovině dubna. Jinde si holt musíte vyčkat… až po „zmrzlejch“, což je polovina května. Nezapomeňte, že macešky nemají rády přímé sluneční paprsky a sucho.Tam vydrží až do jara, kdy je následně přesaďte na konečné stanoviště.

Kdy zasít semínka macešek : Semínka květin stačí vysít dle pokynů na obalu osiva. Výsev macešek se provádí na jaře, kdy jsou pouze přízemní mrazíky.

Kdy dát ven jarní truhlíky

Pokud chcete doplnit cibuloviny i dalšími jarními rostlinami, nechte výrobu truhlíku až na přelom března a dubna. Důležité je pěkné počasí – teploty kolem nuly zahubí například petrklíče. Pro bezcibulové rostliny platí totéž co pro cibuloviny: můžete je mít i doma na stole.

Jak daleko od sebe sázet macešky : Macešky vysazujte do truhlíků na začátku března. Sazenice vysazujte 15–20 cm daleko od sebe (podle jejich velikosti). Vysaďte je do těžšího substrátu, bohatého na živiny, smíchaného s kompostem.

Kdy vysévat

Pro jarní kvetení vyséváme macešky v červenci (v oblastech s mírnou zimou rovnou na záhony), pro podzimní brzy na jaře, tedy už začátkem března (v chladnější místnosti bez mrazu). Vysetá semena nesmí nikdy zaschnout. Semeno vzejde asi za deset dní. Macešky skvěle snáší i přesazování v době květu.

Upřednostňují stanoviště v polostínu.

Při vysokých letních teplotách macešky většinou přestávají kvést, a začnou znovu, když se trochu ochladí. Na zimu macešky na záhonech zakryjeme chvojím, a pokud zrovna nemrzne, zalijeme je. Nádoby je možné uskladnit ve světlých prostorách bez mrazů, nebo je zakopat do země.

Kolik muškátů do jednoho truhlíku

Kolik sazenic do jednoho truhlíku Při výsadbě muškátů do truhlíku platí pravidlo, že do truhlíku v délce 60 cm sázíme 5 až 7 rostlin. Rostliny se rozrostou a vytvoří záplavu květů.Po dalších dvou až čtyřech týdnech budou rostlinky silnější, a tak je opatrně přesadíme do samostatných květináčků, kelímků nebo rovnou truhlíků. Jako substrát poslouží kvalitní kompost vylehčený perlitem nebo substrát pro balkonové rostliny. Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky.Jak sázet jarní rostliny

Spodní část truhlíku vysypejte drenáží z písku, štěrku, keramzitu a nahoru nasypejte substrát. Než květiny začnou rašit, můžete překrýt truhlík vrstvou mechu nebo mulče, aby byla vlhkost v truhlíku zadržena. Jarní rostliny vám budou kvést jen po několik týdnů a nebudou se příliš rozrůstat.

Macešky milují úrodnou zeminu, vláhu, ale také přistínění, proto je nevysazujte na přímé slunce, ale nejlépe do polostínu stromů. Víceleté macešky vyžadují zálivku dokonce i v zimě, pokud je suchá a zrovna nemrzne. Na zimu je přikrýváme chvojím a i s nádobami zakopáváme do země, pokud nejsou na volném záhonu.

Co k Muškátům do truhlíku : S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

Kolik muškátů dát do truhlíku : Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.

Jakou teplotu vydrží muškáty

Muškáty dokážou přežít i v místnosti bez světla, budou mít sice stonky vytažené a bílé, ale na jaře se rychle vzpamatují. Teplota při přezimování by neměla klesat do minusových teplot. V pohodě snesou 10 °C až 0 °C.

Do truhlíku o délce 80 cm použijte 5 muškátů.Vyhovující teplota je v rozmezí 10 až 15 °C. Dopřejte petúniím i vhodnou vlhkost, ta optimální je 75 až 80%. Příliš suchý vzduch na ně nemá dobrý vliv a jejich listy pak často začnou zbytečně žloutnout a postupně usychají. Určitě rostlinám dopřejte i dostatek světla.

Kolik stupňů snese Muškát : Muškáty dokážou přežít i v místnosti bez světla, budou mít sice stonky vytažené a bílé, ale na jaře se rychle vzpamatují. Teplota při přezimování by neměla klesat do minusových teplot. V pohodě snesou 10 °C až 0 °C.