Antwort Kam napsat stížnost na urad práce? Weitere Antworten – Jak napsat stížnost na obecní úřad
Jak si stěžovat Stížnost sepište a podejte poštou, e-mailem, datovou schránkou nebo osobně na podatelnu toho úřadu (správního orgánu), který vede vaše řízení, nebo u kterého jste danou věc (například vydání osvědčení bez správního řízení) vyřizovali. Pokud ještě datovou schránku nemáte, můžete si ji jednoduše zřídit.Stížnost může být podána písemně, ústně nebo elektronickou poštou. Podacím místem pro podání písemné stížnosti je podatelna a odbory krajského úřadu. Podacím místem pro podání ústní stížnosti jsou odbory krajského úřadu.4. 2011, zákonem č. 73/2011 Sb., o Úřadu práce České republiky a o změně souvisejících zákonů. Ministerstvo práce a sociálních věcí řídí Úřad práce ČR a je jeho nadřízeným správním úřadem.
Jak se píše stížnost : Pokud chcete napsat dopis se stížností, je důležité, aby byl stručný a jasný. Začněte tím, že vysvětlíte, co se stalo, včetně toho, kdy, kde a jak se to stalo. Poté popište, jak problém ovlivnil vás nebo vaši firmu, a vysvětlete, jak byste chtěli problém vyřešit. Stížnostní dopisy lze zasílat e-mailem nebo poštou.
Co musí obsahovat stížnost
Stížnost by měla být co nejkonkrétnější a měla by obsahovat všechna známá fakta. Důležité je přesné popsání místa a času, kdy došlo k události, která je příčinou stížnosti, uvedení případných svědků a dalších skutečností, které by co nejpřesněji popisovanou situaci konkretizovaly.
Co je obecní úřad s rozšířenou působností : Obecní úřady obcí s rozšířenou působností (tzv. obcí III. stupně, zkratkou ORP) jsou v Česku mezičlánkem přenesené působnosti samosprávy mezi krajskými úřady a ostatními obecními úřady (nižším článkem jsou pověřené obecní úřady a nejnižším všechny ostatní obecní úřady).
Nadřízeným správním orgánem kteréhokoli orgánu obce se rozumí krajský úřad. Platí to jak pro působnost samostatnou, tak i pro působnost přenesenou. U vymezení nadřízeného správního orgánu pro orgány kraje je třeba již rozlišovat, zda orgán kraje vede řízení v oblasti samostatné, nebo přenesené působnosti.
Nadřízeným správním orgánem orgánu kraje (zde krajského úřadu) se rozumí v řízení vedeném v samostatné působnosti Ministerstvo vnitra, v řízení vedeném v přenesené působnosti věcně příslušný ústřední správní úřad, popřípadě ústřední správní úřad, jehož obor působnosti je rozhodované věci nejbližší.
Kdy mě muzou vyhodit z úřadu práce
Výkon nekolidujícího zaměstnání je nutné na pracovním úřad oznámit, a to nejpozději v den nástupu. Pokud byste si v nekolidujícím zaměstnání vydělali více než 9 450 korun, budete z evidence uchazečů vyřazeni. Stejně tak budete vyřazeni v případě, že se zjistí, že vykonáváte nelegální práci.V případě podezření z porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem mohou fyzické i právnické osoby podat podnět k provedení kontroly přímo na místně příslušném oblastním inspektorátu práce (dále jen „OIP"), nebo prostřednictvím Státního úřadu inspekce práce (dále jen „SÚIP“).Co má stížnost obsahovat:
datum, od kdy dochází k průtahům, nebo údaje o osobě, na jejíž chování si stěžujete. důvody, proč stížnost podáváte. vyjádření, čeho se stížností domáháte (například chcete, aby byl soudce pokárán za své jednání, nebo chcete, aby soud ve Vaší věci jednal) Váš podpis a datum.
K podání stížnosti je oprávněna jakákoliv fyzická či právnická osoba. Stížnost je možné podat a vyřizovat i prostřednictvím zástupce (může být fyzická i právnická osoba). Podání stížnosti nesmí být stěžovateli na újmu.
Jak podat podnět : Podnět je možno podat písemně poštou, elektronicky (např. e-mailem, datovou schránkou), osobně, nebo telefonicky, a to k jednotlivým OIP, případně k SÚIP, respektive na jejich kontaktních místech. Upozorňujeme na řádné uvedení výše zmíněných údajů při podání podnětu ke kontrole.
Kolik je obcí s rozšířenou působností : V České republice je celkem 205 obcí s rozšířenou působností, z toho nejvíce ve Středočeském (26) a Moravskoslezském (22) kraji. Naopak nejméně jich je v Karlovarském (7) a Libereckém (10) kraji. Z okresů má nejvíce takových obcí okres Brno-venkov (7).
Které obce vykonávají rozšířenou působnost
Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí. Česká Lípa, Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Nový Bor, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod.
Nadřízeným správním orgánem kteréhokoli orgánu obce se rozumí krajský úřad.Obecní úřady obcí s rozšířenou působností (tzv. obcí III. stupně, zkratkou ORP) jsou v Česku mezičlánkem přenesené působnosti samosprávy mezi krajskými úřady a ostatními obecními úřady (nižším článkem jsou pověřené obecní úřady a nejnižším všechny ostatní obecní úřady).
Jak dlouho má úřad na odpověď : Podle zákona musí instituce odpovědět na váš dotaz co nejdříve, nejdéle však do 15 kalendářních dní. Před vypršením zákonné lhůty vám ze stránek přijde e-mail s připomínkou uplynutí zákonné lhůty. Můžete tak svou žádost instituci včas připomenout a v případě prodlevy podat stížnost.