Antwort Kam odlétají kachny na zimu? Weitere Antworten – Kdy odlétají kachny do teplých krajin

Kam odlétají kachny na zimu?

Jméno ptáka Přílet Odlet
Husa polní II – III VIII – IX
Chřástal vodní III – IV X
Jiřička obecná IV – V VIII – IX
Kachna divoká III X – XI

Kachny divoké žijí v párech, které tvoří v říjnu a v listopadu na společných shromaždištích. Mimo dobu rozmnožování tvoří velká hejna. Přezimují na nezamrzajících vodních plochách. Hnízda si staví často v porostech na březích vod, ale nemusí to být pravidlem.Hnízdění Kachny divoké žijí v párech, které se tvoří již na podzim v říjnu a listopadu na společných shromaždištích. Tok kachen divokých je velice charakteristický, nejprve se oba partneři obeplouvají, samec se skloněným zobákem, načepýřenou hlavou a s neustálým vrtěním usiluje o přízeň samičky.

Kdy se loví kachny : Zvěř pernatá

Název Pohlaví Doba lovu
husa velká 16. 8. – 15. 1.
kachna divoká 1. 9. – 30. 11.
krocan divoký krocan 15. 3. – 15. 4.
krocan divoký krocan a krůta 1. 10. – 31. 12.

Kde jsou kachny v zimě

Většina jich letí jižněji, kde hladiny vod nezamrzají. Některé kachny, hlavně březňačky, jsou patrioti a zůstávají, ale musí přesídlit na řece do míst s tzv. běhutou vodou k proudným oknům nebo pod přehrady, kde je řečiště málokdy zamrzlé. Všude ale prožívají drsný zimní život, plný neustálého strádání.

Kteří ptáci odlétají na zimu do teplých krajin : V únoru se vrací skřivani, špačci a čejky, v březnu čápi, konipasi, drozdi, holubi hřivnáči, strnadi či červenky. V dubnu přilétají zpět vlaštovky a jiřičky či pěnice. V květnu jsou to poslední tažní ptáci jako například ťuhýci či rorýsi.

Přes den bývá mráz menší a kachny obvykle mohou pobíhat venku, odpočívat v otevřeném kachníku nebo na venkovní slaměné peřince. Pokud suchou slámou poklademe zem ve zastřešené voliéře, nebo v jiný krytém venkovním prostoru poblíž kachníku, nezapadá podestýlka sněhem a nemusíme ji tak často vyměňovat.

Samičky sedí na vejcích necelé 4 týdny, ihned po vylíhnutí se káčata dokáží pohybovat po vodě, na létání si musí další dva měsíce počkat.

Kam odlétají Divoké husy

Husy límec dobře snáší na rozdíl třeba od bernešek či kachen, u kterých se od límcování odstoupilo, protože se topily. Husy hnízdící v Česku táhnou dvěma cestami. Západoevropská cesta vede z Česka do Německa a Francie. Středoevropská populace letí z jižní Moravy přes Maďarsko do Itálie, kde zimuje.Zbarvení kachen je méně nápadné a tmavší. Polák velký, jako všechny potápivé kachny, se nejvíce zdržuje na vodě a jen zřídka vychází na zem. Za potravou se potápí hluboko, až do 4 m a pod vodou vydrží i 30 sekund. Při dně spásají vodní rostliny a řasy.Kachna divoká dorůstá délky 50 – 63 cm, váží 0,8 – 1,4 kg. Dokáže vyvinout rychlost letu až 65 km/hod. Dožívá se až 29 let. Samice je zbarvena dohněda s bíle olemovanou modrou částí křídla (zrcátko).

Zimu tráví labutě v našich zeměpisných podmínkách. Mrazivé dny i noci tráví nejčastěji ve větších městech, na vodních hladinách řek a rybníků. Lidé je chodí přikrmovat pečivem, za což jsou labutě vděčné. Člověk se často mylně domnívá, že během mrazivé noci, musí labutě nocující na vodní hladině zamrznout do ledu.

Kde jsou ptáci v zimě : Houfy ptáků se v zimě v noci ke spánku shromažďují v keřích, hustých jehličnanech, v popínavkách, v prázdné ptačí budce apod., aby se ptáci co nejlépe uchránili před zimou, větrem a vlhkostí. Aby minimalizovali tepelné ztráty, sednou si a tělem si překryjou nohy, zobák si zastrčí pod křídlo.

Kam létají špačci na zimu : Špaček obecný je na našem území tažným druhem. Většina našich špačků zimuje v mediteránu od Itálie po Portugalsko a v severní Africe. Jejich zimoviště tedy neleží příliš daleko.

Čím krmit kachny

Pokud tedy chcete kachny nakrmit bez obav, je vhodné donést jim různé druhy obilovin (např. oves, pšenice, žito), které je vhodnější než samotné pečivo, salát či nakrájené zeleninové odřezky. Pochutnají si ale i na bramborách či řepě. Kachny rády uvítají mražený hrášek a kukuřici, které není nutné vařit.

Krmení indických běžců

V létě si indičtí běžci najdou většinu potravy na zahradě. Pochutnají si na již výše zmíněným slimácích, plžích, žížalách nebo také trávě a jetelu.Inkubační doba vajec je 28,5 dne. Po tu dobu kachna svědomitě sedí na vajíčkách, zahřívá je a obrací. Cca 2 x denně se na 10 – 30 minut vzdálí se najíst, napít a často také vykoupat, aby vajíčka namočila. Kachna sama pozná, které vajíčka jsou oplodněná a dobře se vyvíjející.

Kdy se vracejí divoké husy : „Většinou to bývá až ke konci února. Část hus tady zůstala celou zimu a většina už se vrátila ze zimovišť, která jsou různě po Evropě, v Německu, na jihu Evropy, na mořských pobřežích,“ vysvětluje Jiří Šebestian. Divokým husám nepříznivé počasí vůbec nevadí.