Antwort Kam patří šnek? Weitere Antworten – Kde mají šneci oči

Kam patří šnek?
Hlemýžď má dva páry tykadel. Na delším páru jsou oči, kratší pár tykadel, který je blíž k zemi, používá jako nos.Jako přirozená potrava slouží oblovkám v přírodě především plody přezrálého ovoce. V domácím chovu podáváme mango, meloun, jablka, banány, hrušky, salát, strouhanou mrkev nebo třeba okurku. Někteří chovatelé připravují i speciální kašičky. V létě navíc podáváme pampelišky.Bariéry proti slimákům ochrání záhony i záhony

Navíc přímý kontakt šneků nebo plzáků s granulemi způsobuje rychlou dehydrataci, co hlemýždě znehybní. Na podobném principu dotyku funguje i gel proti slimákům. Je to tzv. mechanická ochrana zahrad a půd proti slimákům.

Kolik ujde šnek za den : Biologové zjistili, že šneci dokážou vyvinout ohromující rychlost až kolem jednoho metru za hodinu.

V čem chovat šneky

V podstatě je třeba jen akvárium nebo terárium, které dobře větratelné. Velikost ubikace by neměla být menší než 50 x 40 centimetrů. Šnek má rád pokojovou teplotu. Pokud je mu zima nebo nemá dostatečnou vlhkost, zaleze do ulity, zavíčkuje se a čeká na lepší podmínky.

Co potřebuje šnek : Přísun bílkovin šneci ocení hlavně po období spánku, kdy jsou vyhládlí. Velmi důležitý je zdroj vápníku, nejlépe ve formě sépiové kosti či nadrcených vaječných skořápek. Potřebují také přístup k čisté vodě. Velmi dobře přijímají mrkev, okurku, různé druhy salátů a jablka.

K hubení šneků a likvidaci parazitů se hodí přípravek proti šnekům v akváriu Nutron Snail Stop. Svízelná likvidace šneků nemusí být takovým problémem, neboť přípravek na šneky v akváriu je velmi účinný, neboť hubí nejen vajíčka šneků, ale i šneky ukryté v akvarijní filtraci či akvarijním štěrku.

Hlemýždi nemají velké nároky na prostor. Nejvhodnější je pořídit pro ně skleněné terárium o rozměrech přibližně 30 x 50 cm. Pokud chce mít chovatel víc než dvě achatiny pohromadě, musí samozřejmě pořídit terárium větší. Vždy musí být shora uzavřeno, aby se achatiny nevydaly na průzkumnou cestu po bytě.

Co dělá Šnek v zimě

Krásné léto žravých hlemýžďů nám přinese samé radosti, neplatí to ovšem o jiném ročním odbobí-o zimě. Jak jistě víte, hlemýždi přečkávají zimu v tzv. zimním spánku, kdy si zalepí "vchod" (prostor mezi obústím) pevnou blánou z uhličitanu vápenatého a zahrabou se do hlíny.Šnek neboli hlemýžď zahradní je velmi zajímavý živočich. Dokáže se pohybovat rychlostí až 6 metrů za hodinu a může se v přírodě dožít až 7 let, v zajetí dokonce až 12 let.Šneky nekrmíme ničím, co obsahuje mouku, namočené granule nebo piškoty nesmí.

Pro probuzení jsou plži dehydratovaní a vyhladovělí, chybí jim také vápník. Průměrný plž totiž ztratí až 15% své původní váhy během hibernace a dostat se do původní formy mu bude trvat několik týdnů. Proto mu poskytneme dostatek vlhkosti, potravy a sépiovou kost, kus omítky nebo grit.

Co nesmí jíst šnek : Základní složkou potravy je ovoce a zelenina, případně chemicky neošetřené listy pampelišek a další zeleň. Nevhodné jsou pouze citrusy, rajčata nebo špenát, kvůli své kyselosti. Někteří chovatelé podávají i namočené psí suchary nebo vařené vajíčko. Přísun bílkovin šneci ocení hlavně po období spánku, kdy jsou vyhládlí.

Jaká ryba žere šneky : Čtverzubec trpasličí je velice zajímavá ryba, jak tvarem těla, barvou, tak i způsobem plavání. Člověk se na rybku vydrží dívat opravdu dlouho. Živí se drobnými živočichy a šneky, obrušuje si tím tak drobné zoubky. Takže pokud vás trápí přemnožení drobní šneci, můžou čtverzubci trpasličí pomoci.

Jak zachránit šneka

Pokud si šnek ulitu poraní, dokáže si ji většinou sám zacelit. Potřebuje k tomu vápník. Prasklinu na ulitě můžete provizorně zalepit náplastí bez polštářku, při větších poraněních se občas používá sádra, ale sama s tím nemám zkušenosti.

Přísun bílkovin šneci ocení hlavně po období spánku, kdy jsou vyhládlí. Velmi důležitý je zdroj vápníku, nejlépe ve formě sépiové kosti či nadrcených vaječných skořápek. Potřebují také přístup k čisté vodě. Velmi dobře přijímají mrkev, okurku, různé druhy salátů a jablka.Zatímco v přírodě se šnek v zimě zahrabe do listí, které pohlcuje vlhkost, při chovu jsou nabaleni do sítěk a uloženi do chladicího boxu s kontrolovanou teplotou i vlhkostí. Hlemýžď při kladení vajec vyhloubí hlavou do země jamku a naklade do ní vajíčka.

Kde jsou šneci kdyz je sucho : Pokud je naopak velké horko a sucho, stahují se do stinných a vlhkých míst. Mohou to být například hromady kompostu nebo malé nory v půdě. Kromě toho mohou hlemýždi v suchu a horku využívat jako úkryt také velké listy, kameny a hromady dřeva.