Antwort Kam pro oddací list? Weitere Antworten – Kam s Oddacim listem
oddací list si vyzvednete na matrice v místě, kde ke svatbě došlo nebo vám jej matrika může poslat doporučeným dopisem na adresu, kterou si určíte, vyměnit doklady.Kolik budete platit
Za vydání rodného, oddacího nebo úmrtního listu nebo dokladu o registrovaném partnerství uhradíte správní poplatek ve výši 300 Kč. Za vydání vícejazyčného standardního formuláře uhradíte správní poplatek ve výši 100 Kč.Co mám dělat při ztrátě nebo poškození rodného, oddacího či úmrtního listu Při ztrátě či poškození matričního dokladu (rodný, oddací, úmrtní list) je možné požádat o vystavení druhopisu tohoto dokladu u matričního úřadu v místě matriční události. Za vydání matričního dokladu se platí správní poplatek ve výši 100 Kč.
Jak dlouho trvá vydání oddacího listu : Všechny matriční úřady jsou uvedeny v příloze vyhlášky č. 207/2001 Sb. Vydání oddacího listu je zdarma, lhůta pro vyřízení je 30 dní.
Co mění muz po svatbě
Výměna občanských průkazů je nutná u obou novomanželů. Cestovní pas a řidičský průkaz se mění jen tehdy pokud se změnilo i vaše jméno. Podle zvyklostí si žena bere mužovo příjmení, v tomto případě si muž vyřizuje pouze novou občanku. Na ostatních dokladech není uveden rodinný stav, proto je není nutné měnit.
Co se mění po svatbě : Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).
Úmrtní list je matriční doklad, kterým se prokazuje úmrtí fyzické osoby a je vydáván matričním úřadem, v jehož obvodu osoba zemřela, případně byla nalezena. V případě ztráty jeho prvopisu, nebo jiné potřeby, je možné na stejném matričním úřadě požádat o duplikát, pokud jste tzv. oprávněnou osobou.
Duplikát rodného listu se vydává v případě, že daná osoba je již v české matrice zapsána. Je nutno znát, ve kterém městě nebo obci v České republice je osoba v matriční knize vedena. Tam se také zasílá žádost o rodný list. Duplikát českého rodného listu se vydává za poplatek na žádost oprávněné osoby.
Kam se hlásí ztráta dokladů
Kde a jak službu řešit
- u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností (v hl. m.
- u Policie České republiky,
- u Ministerstva vnitra lze ohlásit ztrátu nebo odcizení pouze v případě, že zároveň podáváte žádost o vydání občanského průkazu ve zkrácené lhůtě (tj. do 24 hodin nebo do 5 pracovních dnů).
Matriční úřad má povinnost vystavit vám oddací list ve lhůtě 30 dnů od uzavření sňatku, zpravidla to ale bývá i dříve.Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).
Občanský průkaz vám vydají na základě oddacího listu, který si můžete vyzvednout sami na matrice správního obvodu, kde jste se brali, nebo vám bude zaslán poštou do 14 dnů od svatby. Do 15 pracovních dnů od chvíle, kdy jste obdrželi oddací list, byste měli mít zažádáno o výměnu občanky.
Jak dlouho je platný pas po svatbě : Platnost cestovního dokladu skončí: uplynutím doby v něm vyznačené ohlášením jeho ztráty nebo odcizení uplynutím 3 měsíců ode dne změny příjmení občana, pokud k ní došlo v souvislosti s uzavřením manželství občana.
Kde vsude zmenit udaje po svatbě : Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).
Kam poslat úmrtní list
Po úmrtí osoby je běžný postup takový, že vše zařizuje pohřební služba. Ta si vezme od oprávněné osoby potřebné doklady (seznam najdete níže) a vše zašle příslušné matrice. Pokud vyřizujete úmrtní list sami, pak se stačí obrátit na matriční úřad a předložit potřebné doklady.
Úmrtní list je dokument dokládající úmrtí, který vystavuje matrika v místě úmrtí zemřelého. Příslušnou matriku o úmrtí uvědomí lékař, který provedl ohledání těla zemřelého, a to zasláním příslušné části listu o prohlídce zemřelého.Při ztrátě matričního dokladu může matriční úřad na žádost vydat jeho stejnopis (duplikát). Kromě matričních dokladů může příslušný matriční úřad vydat na žádost také doslovný výpis z matričních knih. Doslovný výpis z matriční knihy obsahuje všechny údaje zapsané v matriční knize v původním i pozměněném znění.
Kolik stojí nový rodný list : Než se na úřad vypravíte, připravte si s sebou platný doklad totožnosti a 100 Kč na správní poplatek. Na úřadě sepíšete žádost a následně má úřad 30 dnů na to, aby vám duplikát rodného listu vystavil.