Antwort Kam s pacientem z LDN? Weitere Antworten – Kam po LDN
Kam z LDN
- Většinou jsou překládáni do nejrůznějších dalších zařízení, včetně akutní péče, do zařízení sociální péče, domovů pro seniory atd.
- Někteří pacienti jdou z LDN domů, a to zejména v případě, že se o ně postará rodina.
Pobyt v LDN (léčebně dlouhodobě nemocných) bývá ohraničován dobou 3 měsíce. Pokud to ale zdravotní stav vyžaduje, pobyt může být i delší. Jsou i případy, kdy zdravotní důvody hospitalizace pominuly a pacient čeká na návrat do svého sociálního prostředí (např. protože je třeba upravit domácnost, zajistit péči apod.)Léčebnám dlouhodobě nemocných chybí peníze na provoz. A tak si v rozporu se zákonem za pobyt platí sami pacienti. Až o 1000 korun na ošetřovací den jsou totiž náklady na ubytování, stravu, energie a služby vyšší než úhrady od zdravotních pojišťoven.
Kdo lezi na LDN : Kromě lékařů a zdravotních sester, je pacientovi k dispozici také fyzioterapeut, logoped, psycholog, ergoterapeut a sociální pracovník, jak jsme zmínili v předchozích kapitolách. Sociální pracovník pomůže Vám a Vašim příbuzným se zajištěním následné péče (rehabilitační, ošetřovatelské, sociální, domácí či paliativní).
Co je to oddělení následné péče
Oddělení následné péče poskytuje zdravotní péči při pobytu na lůžku pacientům, u kterých došlo ke zvládnutí akutního onemocnění nebo akutního zhoršení chronického onemocnění, anebo ke stabilizaci zdravotního stavu, ale jejichž zdravotní stav vyžaduje další léčení nebo dlouhodobé ošetřování na lůžku.
Co dělat když nezvládám péči o osobu blízkou : V případě, že je péče o seniora v domácím prostředí náročná, máte pocit, že ji nezvládáte, nebojte se obrátit na sociální a zdravotní služby.
- Uvědomte si, že není ostuda něco nezvládnout.
- Jednou z možností, je obrátit se na praktického lékaře, aby seniorovi předepsal domácí zdravotní péči.
Nemocnice může odmítnout péči pouze z důvodů, popsaných v § 48 zákona 372/2011 Sb. Nikdy není možno odmítnout pacienta, který potřebuje neodkladnou péči, nebo rodičku, u které začal porod. Ostatní pacienty je možno odmítnout pouze z kapacitních či provozních důvodů, které musí nemocnice prokázat.
Centrum následné péče (CNP) poskytuje následnou zdravotní a ošetřovatelskou péči pacientům, u kterých je zvládnuto akutní onemocnění, ale jejich stav není natolik stabilizován, aby mohli být propuštěni do domácí péče, nebo do zařízení sociálních služeb.
Co si vzít na LDN
Do LDN si vezměte a nechávejte si pravidelně doplňovat tyto hygienické pomůcky: mýdlo tuhé, mýdlo tekuté, ALPA, olej, šampon na vlasy, hřeben, papírové kapesníky na jedno použití, toaletní papír, kartáček a pastu na zuby nebo zubní protézu (lepidlo na protézu), u mužů holící potřeby a vhodné bačkory nebo obuv na …Hlavním posláním pracoviště Následné intenzivní péče je bezpečné a v závislosti na stavu pacienta rychlé odpojení pacienta od umělé plicní ventilace, optimalizace jeho zdravotního stavu a překlad nejčastěji na lůžko dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP).Oddělení dlouhodobé lůžkové péče nabízí doléčení a rekonvalescenci všem pacientům ve stabilizovaném zdravotním stavu po operačních výkonech, kardiovaskulárním a cévním onemocnění, mozkové příhodě, ale i pacientům s chronickou bolestí nebo onkologickým onemocněním.
Pokud se rozhodnete pečovat o své blízké a současně zůstat v zaměstnání, máte právo na úpravu týdenní pracovní doby. V případě, že se budete péči věnovat na „plný úvazek“, stát vám za každý měsíc péče uhradí zdravotní pojištění. Dále se vám doba péče započítá do důchodového pojištění.
Kolik je péče o osobu blízkou : 3 300 Kč, jde-li o stupeň I (lehká závislost), 6 600 Kč, jde-li o stupeň II (středně těžká závislost), 13 900 Kč, jde-li o stupeň III (těžká závislost), 19 200 Kč, jde-li o stupeň IV (úplná závislost).
Co delat kdyz mě lékař odmitne osetrit : „Pokud lékař či zdravotní zařízení odmítá i po opakované urgenci vydat pacientovi jeho lékařskou dokumentaci, bude se pacient se stížností muset obrátit na Českou lékařskou komoru,“ doplňuje.
Co si nebrat do nemocnice
co s sebou do nemocnice nebrat: větší množství peněz, cennosti, velké množství oblečení. Pokud už s sebou máte větší finanční obnos či cennosti, doporučujeme vám uložit si je do úschovy dle pokynů přijímacího personálu.
co s sebou do nemocnice vzít: menší finanční obnos, hygienické potřeby (zubní kartáček a pastu, mýdlo, krém, šampón na vlasy, hřeben, toaletní papír), vhodné oblečení (spodní prádlo, pyžamo, župan, ponožky, ručník, bačkory, pohodlný domácí oděv, sportovní boty). Muži by neměli zapomenout na potřeby na holení.Pacient přichází do Léčebny dlouhodobě nemocných Rybitví na základě doporučení ošetřujícího lékaře v nemocnici, kde leží, nebo jeho praktického lékaře. Aby mohl být hospitalizován na oddělení, musí souhlasit s pobytem v LDN a svůj souhlas stvrdit svým podpisem.
Co diteti do nemocnice : Dítě:
- platný průkaz zdravotní pojišťovny.
- občanský průkaz /dle věku dítěte/
- domácí obuv, ponožky, hygienické potřeby /mýdlo, pasta, kartáček na zuby, hřeben, toaletní papír, ručník, papírové kapesníky, holicí potřeby/
- léky, které doma užívá
- noční úbor, event.