Antwort Kam se potopil James Cameron? Weitere Antworten – Kam se nejhlouběji dostal člověk
V Marianském příkopu byla v hloubce 8187 metrů pozorována dle současných poznatků nejhlouběji žijící ryba – Pseudoliparis swirei.Nejhlubší místo na světě je Mariánský příkop. Jde také o nejhlubší známý podmořský příkop. Bodu, kde je oceán nejhlubší, se říká Challenger Deep. Vědci v něm naměřili hloubku 11 034 metrů.Ponor v Marianském příkopu
ledna 1960 dospěl Trieste k oceánskému dnu v Challenger Deep (nejhlubší části Marianského příkopu). Na palubě se nacházel Jacques Piccard (syn Augusta Piccarda) a poručík Don Walsh z USN. Údaje na palubní desce ukazovaly hloubku 11 521 m, později byl tento údaj opraven na 10 916 m.
Jak hluboko se potopil člověk : Ponor Vescovy expedice byl zatím nejhlubším potopením člověka v ponorce do Mariánského příkopu, nejhlubšího místa na světě. V prohlubni Challenger se bývalý námořník dostal do hloubky 10 928 metrů.
Jak hluboko muzou ponorky
Maximální rychlost vynořené ponorky bylo 18, 4 uzlů (34 kilometrů v hodině), po ponoření klesla na 10 uzlů (19 kilometrů v hodině). Maximální hloubka ponoru byla 80 metrů, přičemž bylo vypočítáno, že bez promáčklin na trupu by se mohla ponorka dostat až do 110 metrů.
V jaké hloubce plují ponorky : Jelikož posádku tvoří 107 námořníků (z toho 55 důstojníků), bude značně rozměrná. Operační hloubka třídy Borej je 380 až 400 metrů. Některé zdroje uvádějí, že v případě potřeby se může ukrýt až do hloubky 600 metrů, jiné zdroje uvádějí „jen“ 450 m.
Světový oceán zabírá plochu 361,2 . 106 km2, tj. asi 71 % celého povrchu naší planety. Průměrná hloubka světového oceánu je 3 729 m, největší hloubky dosahuje světový oceán v Mariánském příkopu – 11 022 m.
Expedice Challenger, která v roce 1872 vyrazila na stejnojmenné lodi prozkoumat světové oceány, se v oblasti pacifického Mariánského příkopu pohybovala na jaře 1875. Vůbec poprvé se ho snažila změřit a pomocí lana napočítala hloubku 8 848 metrů. Nejnovější měření zvukovými impulzy ovšem došlo k číslu 10 994 metrů.
Jak hluboko se dostala ponorka
Nejhlubší zaznamenaný ponor. A zároveň nepříliš povzbudivý objev. Bývalý člen amerického námořnictva Victor Vescovo řídil ponorku, která se dostala do hloubky 10 927 metrů. Na dně, kromě možná dosud neobjevených čtyř tvorů, objevil i plasty.Ta má hloubku 10 809 metrů. Mariánský příkop se nachází na rozhraní dvou zemských desek – Pacifické a Filipínské. Jeho výzkum má velký význam pro určování dynamiky a četnosti podmořských zemětřesení. Na dno příkopu se zatím vydali jen dva lidé, výzkumníci Don Walsh a Jacques Piccard v batyskafu Trieste v roce 1960.Čtyřiapadesátiletý chorvatský potápěč Budimir Buda Šobat překonal svůj vlastní světový rekord, když zadržel dech pod vodou po dobu 24 minut a 33 sekund. Svoje vlastní maximum tak překonal zhruba o dvě minuty.
V zatopeném vápenném lomu Lahošť u Teplic uplaval 80,9 metru. Za 251 dní byl výkon oficiálně uznán jako Guinessův rekord. David Vencl tak překonal rekord z roku 2013 Stiga Severinsena, který uplaval 76,2 metry. Vencl tehdy pod vodou strávil 95 vteřin.
Kam se ponori ponorka : Ponorky mají v trupu podélné dutiny (vyrovnávací tzv. balastní nádrže), které lze naplnit vzduchem nebo vodou. K ponoření se tyto nádrže plní vodou. Ponorka poháněná lodním šroubem může být pod vodou stabilizována i dynamicky pomocí hloubkových kormidel.
Jak hluboko se dokaze potopit ponorka : Zatímco americké ponorky se tehdy dokázaly potopit do hloubky 300 metrů, jaderná útočná ponorka z dílny sovětských inženýrů mohla sestoupit až do třikrát větší hloubky, takže snadno unikla nepřátelským radarům.
Jak dlouho může být ponorka pod vodou
Moderní jaderná ponorka má zásobu paliva již při výrobě dodanou na palubě v takovém množství, aby pokrylo celou dobu životnosti plavidla. Není tedy nutné nijak doplňovat palivo a ponorka je schopna vydržet pod hladinou na moři téměř neomezenou dobu.
Projekt 941 Akula (rusky: Проект 941 Акула) je třída raketonosných ponorek s jaderným pohonem stavěných v Sovětském svazu v letech 1977–1989. NATO přidělilo této třídě kódové jméno Typhoon (Tajfun). Tento typ stále představuje největší postavené ponorky všech dob (výtlak ponorek třídy Ohio je méně než poloviční).Světový oceán se dělí do čtyř hlavních oceánů – Atlantský, Tichý, Indický a Severní ledový (obr. 2), částmi oceánů jsou okrajová a vnitřní moře. Voda se skládá z 96,5% vody a 3,5% solí, rozpuštěných plynů (N2,O2,CO2) a organických látek.
Jaký je největší oceán na Zemi : Rozlišujeme čtyři oceány: největší Tichý oceán zaujímá 35 % zemského povrchu, oceán Atlantský oceán 18% zemského povrchu, Indický oceán necelých 15% zemského povrchu a nejmenší Severní ledový oceán pouze kolem 2,5% povrchu Země.