Antwort Kam umístit pracovní inzerát? Weitere Antworten – Kam dát pracovní inzerát

Kam umístit pracovní inzerát?
Kde inzerovat

  • Vlastní kariérní stránky (klidně jednoduchá landing page)
  • Pracovní portály.
  • Linkedin Jobs a hiring "kolečko" a příspěvky ve feedu.
  • Sociální sítě – Instagram, Twitter, Facebook, Youtube a další
  • Skupiny na LinkedIn nebo na Facebooku.

Mezi ty neoblíbenější a nejnavštěvovanější patří:

  • jobs.cz.
  • prace.cz.
  • easy-prace.cz.
  • profesia.cz.
  • pracezarohem.cz.
  • volnamista.cz.
  • hledampraci.cz.

Nabídku práce můžete přijmout nebo odmítnout také písemně. Písemná odpověď by měla být strukturována, jasná a profesionální. Můžete ji poslat e-mailem, zprávou na sociální síti nebo vyplněním kontaktního formuláře. Při psaní odpovědi je důležité dodržovat formálnost a slušnost.

Kde nejlepe inzerovat : Inzerujte na realitních portálech

Inzerát byste měli dát minimálně na tyto čtyři realitní portály: Sreality.cz, Reality.idnes.cz, Ceskereality.cz a Bezrealitky.cz. Vyplatí se také topování, kdy bude váš inzerát mezi prvními.

Kde a jak si budete hledat zaměstnání

Na internetu lze najít řadu dalších webových stránek s nabídkou zaměstnání. Pracovní příležitosti můžete hledat i v rámci celé Evropské unie. Informace o pracovních a životních podmínkách včetně aktuální pracovní nabídky v Evropské unii najdete na: www.eures.cz; www.eures.europa.eu.

Kolik muze mít clovek práci : Na základě dohody o pracovní činnosti není možné vykonávat práci v rozsahu překračujícím v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby. To znamená, že lidé nesmí odpracovat více než 20 hodin týdně (resp. 4 hodiny denně).

Žádost můžete podat na internetových stránkách Jednotného portálu Ministerstva práce a sociálních věcí. Vyplněný formulář můžete doručit prostřednictvím datových schránek nebo zaslat e-mailem na adresu elektronické podatelny příslušného pracoviště Úřadu práce ČR dle místa výkonu práce.

NA CO SI DÁT POZOR PŘI HLEDÁNÍ PRÁCE

  1. Posílejte životopisy pouze na pozice, o které skutečně stojíte. Pečlivě si pročtete pracovní inzerát a odpovězte si pravdivě, jak se vám daná pozice líbí.
  2. Prověřte si zaměstnavatele.
  3. Doba určitá x neurčitá
  4. Vysoké provize a variabilní složka mzdy.
  5. Forma spolupráce.

Co napsat do inzerátu

Co musí pracovní inzerát nutně obsahovat

  1. Název pracovní pozice.
  2. Jméno firmy a krátké shrnutí koho a proč hledáte.
  3. Detailní popis pracovní náplně
  4. Požadavky na kandidáta.
  5. Typ úvazku.
  6. Souhrn benefitů, které firma nabízí
  7. Kontakt na personalistu.

Jakmile se dovoláte, uveďte své jméno a příjmení, dále zdroj, kde jste inzerát našli a také zda je nabídka ještě aktuální. Poté se zeptejte na podrobnosti práce, které Vás zajímají, uveďte případné zkušenosti s podobnými brigádami nebo nějaké výhody, které Vás můžou odlišit od ostatních.Inzerovat můžete na známých realitních serverech, jako jsou Sreality, Reality.iDNES.cz nebo Bezrealitky.cz. Jaké jsou ceny jednotlivých inzertních portálů (Ceny jsou platné k únoru 2022.)

Kde prodat nepotřebné věci S poměrně velkou jistotou prodeje můžete zkusit nabídnout své věci na internetových bazarech jako jsou třeba Sbazar, Bazoš.cz, Hyperinzerce nebo třeba Annonce. Důležité je zařadit svoji věc do správné kategorie, aby ji našli ti správní zákazníci.

Kde lidé nejčastěji hledají práci : Na úvod pojďme začít těmi nejznámějšími, mezi které rozhodně patří: jobs.cz, prace.cz, profesia.cz, indeed.com, dobraprace.cz, flek.cz, nebo například portál airjobs.cz .

Kolik přestávek při 12 hodinové směně : Při 12hodinové směně má zaměstnanec nárok na jednu přestávku po 6 hodinách práce. Dříve bylo povoleno více přestávek, ale v současné době platí omezení na jednu přestávku během této dlouhé směny.

Kolik hodin týdně mohu pracovat

Základní výměra je 40 hodin týdně. Pracovní doba se v zákoníku práce určuje jako poměr hodin k týdnu3. Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/88/ES, o některých aspektech úpravy pracovní doby stanoví maximální délku průměrné pracovní doby na 48 hodin během 7 dní.

Úřad práce ČR za pomoci svých zaměstnanců poskytuje celou řadu služeb, jako zprostředkování zaměstnání, evidenci uchazečů a zájemců o zaměstnání, odborné poradenství při výběru povolání a změně kvalifikace, poskytování podpory v nezaměstnanosti, rekvalifikace, poskytování dávek státní sociální podpory, dávek pro osoby …Díky evidenci na ÚP můžete získat podporu v nezaměstnanosti, a navíc za vás stát hradí zdravotní pojištění. Tato evidence se vám také započítává důchodového pojištění (ale maximálně 1 rok + dobu, kdy jste pobírali podporu).

Co si zaměstnavatel nesmí dovolit : Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.