Antwort Kde bydlí husy? Weitere Antworten – Kde bydli husy

Kde bydlí husy?
Husa divoká žije na rozsáhlém území Eurasie. Hnízdí zejména v severní a východní Evropě (na Islandu, ve Skandinávii, Německu, Polsku) a v Asii v rozmezí od Turecka až po Čínu. Člověkem byla zavlečena též na Falklandské ostrovy. U nás si můžete zakoupit Krmení pro husy a kachny od značky Energys.Většina populací je tažných, evropští ptáci zimují ve Velké Británii (v případě islandské populace), Nizozemsku, Španělsku, Francii, Středomoří a severní Africe. Evropská populace čítá 120 000 – 190 000 párů. V Česku hnízdí hlavně na rybníčcích v oblastech jižních Čech a Moravy.V době hnízdění žijí v párech v řídkém jehličnatém lese nebo v křovinaté tundře v blízkosti vod. Za tahu a na zimovišti odpočívají v širých klidných nížinách a přenocují na vodě klidných jezer. Za mrazů spí na ledu. Celkem přezimuje v celé Evropě asi 10000 hus polních – stavy kolísají rok od roku.

Kam tahnou Divoke husy : Husy velké zůstávají na shromaždišti obvykle do října, kdy se postupně po hejnech zformovány do klínů vytrácí k zimovištím, buď do Španělska, Alžírska nebo Tunisu. V tom čase můžeme na našich rybnících už zahlédnout také první husí vandrovníky ze vzdáleného severu, kteří přes nás táhnou přezimovat jižněji.

Jak poznat husu od kachny

Husa má protáhlejší tělo a delší krk, kachna se víc podobá slepici, má kratší krk i delší nohy. Husa dosahuje i mnohem větší váhy, může mít až 8 kilogramů, hodně urostlá kachna nanejvýš 4 kg. Kachna proto nevyžaduje tak dlouhé pečení, aby byla měkká a šťavnatá. U husy hrozí, že bude maso tvrdší a tužší.

Kde žije husa domácí :

Třída Ptáci (Aves)
Rozšíření v přírodě nežije (domácí zvíře – tropické až mírné pásmo všech kontinentů)
Biotop sladké vody, travnaté území (travnaté výběhy, dvory, rybníky)
Potrava části rostlin (tráva, krmné směsi)
Rozměry délka až 100 cm, rozpětí křídel až 130 cm, hmotnost 4−15 kg

„Většinou to bývá až ke konci února. Část hus tady zůstala celou zimu a většina už se vrátila ze zimovišť, která jsou různě po Evropě, v Německu, na jihu Evropy, na mořských pobřežích,“ vysvětluje Jiří Šebestian. Divokým husám nepříznivé počasí vůbec nevadí.

Husy velké jsou typičtí tažní ptáci, přičemž středoevropská populace odtahuje v září a říjnu přes Francii do Španělska, zatímco severské husy z Islandu přezimují na Britských ostrovech a v okolí Severního moře. Do středoevropských hnízdišť přilétají od začátku března.

Kolik let se dožívá husa

divoké husy se dožívají okolo 20 let, domácí, pokud není zabita po snížení užitkovosti, se může dožít vyššího věku (20 – 30 let, někdy i více – nejstarší husa se v Anglii dožila bez 4 měsíců 50 let).Prozradíme Vám, jaké jsou hlavní zásady úspěšného líhnutí této vodní drůbeže. Husy začínají snášet vejce hned z jara, kdy se začne prodlužovat den. Ke sběru husích vajec je tedy ideální konec února, a poté celé měsíc březen a duben. Husí vejce je před uložením třeba očistit od veškeré špíny a trusu.Paření začíná brzy v zimě. Na přelomu února a března začíná husa snášet. První snáška má 10–14 vajec, které si husa sama vysedí a housátka odvodí. Odebráním housátek můžete docílit i druhé, o něco menší, snášky.

Vzhledem k tomu, že tam tento druh nepatří mezi lovné, začal počet hus rychle narůstat. Husy ale přečkávají zimu i v Rakousku, Maďarsku nebo na jižní Moravě. Od 80. let minulého století se středoevropská populace těchto hus ztrojnásobila na 50.000 až 70.000 kusů.

Kolik let se dožívá husa divoká : divoké husy se dožívají okolo 20 let, domácí, pokud není zabita po snížení užitkovosti, se může dožít vyššího věku (20 – 30 let, někdy i více – nejstarší husa se v Anglii dožila bez 4 měsíců 50 let).

Jak vypadá divoká husa : Husa divoká (Anser anser), která je předkem naší domácí husy, je největší ze všech hus a dosahuje hmotnosti 3 až 4 kg. Staří houseři mohou mít i nad 5 kg. Rozpětí křídel je až 170 cm. Zbarvení je u obou pohlaví stejné a to šedohnědé, na vrchní části těla tmavší, spodek těla je světle šedý.

Jak dlouho se dožívají husy

divoké husy se dožívají okolo 20 let, domácí, pokud není zabita po snížení užitkovosti, se může dožít vyššího věku (20 – 30 let, někdy i více – nejstarší husa se v Anglii dožila bez 4 měsíců 50 let).

Husa se obvykle zabíjí několikrát za rok, a to při různých příležitostech:

  1. na konci léta.
  2. na podzim před svátkem svatého Martina.
  3. před vánočními svátky.

Nohy jsou silné, uzpůsobené k hrabání; drápy jsou tupé. Mají vole, silný svalnatý žaludek, dlouhá slepá střeva, krátká křídla a samec má často na běháku ostruhu. Tělo husy i kachny je přizpůsobeno k životu na vodě. Je hustě pokryto obrysovým peřím, které nepropouští vodu.

Kolik vajec pod husu : V obou cyklech dohromady snese husa přibližně 25 vajec. Vejce mají bílou skořápku a váhu okolo 120 gramů ( tedy přibližně 2-3x těžší než slepičí). Z vajec se vylíhne za 28 dní 18-20 housat, která husa vodí. České husy si zachovávají dobrou plodnost do značně vysokého věku.