Antwort Kde bydlela Sněhurka? Weitere Antworten – Jak dlouho spala Sněhurka
Každý den držel některý z trpaslíků u Sněhurky stráž, aby ji chránil před zlem. I divá zvěř se přicházela poklonit mrtvé princezně a litovala její smrti. něhurka celý ten čas spala ve skleněné rakvi, stále svěží a krásná, s pletí bílou jako sníh, rty rudými jako krev, vlasy černými jako eben.Zatímco jména trpaslíků z první verze vešla do širokého povědomí: Šmudla (Dopey), Prófa (Doc), Kejchal (Sneezy), Rejpal (Grumpy), Stydlín (Bashful), Štístko (Happy), Dřímal (Sleepy), jména z druhého „oficiálního“ dabingu mohou zmást: Šmudla, Doktor, Kejchal, Brumla, Stydlík, Hopla, Klimba.Výpočet lze provést zpaměti. Sněhurka má 18 let. Úloha, v níž vystupují postavy ze známé pohádky, je propedeutikou lineární rovnice („rovnicové úlohy“): (x + 3 – 6) : 5 = 3 (číslo 3 je ciferný součet čísla 111).
Proč se jmenuje Sněhurka : Zalíbily se jí ty barvy a zatoužila: Chtěla bych mít dítě bílé jako sníh, červené jako krev a černé jako ebenové dřevo. A než si jaro podalo s létem ruku, narodila se královně dceruška bílá jako sníh, červená jako krev a vlasy měla černé jako eben. Královna jí dala jméno Sněhurka.
Kdo namluvil Sněhurku
Sněhurku namluvila s něhou a krásou projevu Lucie Vondráčková, postavu zlé královny vytváří Radka Fidlerová, prince představuje Jan Vondráček, který také vytvořil vtipnou doprovodnou hudbu. Pohádku ilustrují původní písničky z filmu, převzaté z archivu Supraphonu, nazpívané mj.
Jak vysoká je Sněhurka : Drobné malinké plné kvítky s intenzivní a neobvyklou vůní. Může se nechat narůst jako menší kompaktní sadovka asi1,5 m vysoká. Podle botanického původu se řadí do skupiny polyantha.
„Profa, Stydlín, Rejpal, Kejchal, Dřímal, Štístko a Šmudla.
Ani Sněhurka není původně česká pohádka. Příběh vychází ze starých evropských pověstí. Poprvé byl zachycen v díle francouzského kronikáře Jeana Froissarta. Předobraz zlé královny tak můžeme vidět v Isabele Bavorské, manželce krále Karla VI.
Odkud pochazi Sněhurka
Původ. Pohádka o Sněhurce vychází ze starých evropských pověstí. Mýtus o zlé čarodějnici, Sněhurčině maceše, byl v evropském kontextu pravděpodobně poprvé zaznamenán v díle francouzského kronikáře Jeana Froissarta na počátku 15. století.Sněhurka a sedm trpaslíků je mnohými považována za nejstarší celovečerní animovaný film, vždyť první diváci ji viděli již v roce 1937!Coby další možnou variantu původu zmiňuje však rovněž výraz leath bhrógan, znamenající „švec“ – leprikón je známý coby irský skřítek-švec a je často vyobrazován, jak spravuje botu. Další variantou je, že slovo „leprechaun“ pochází z luch-chromain, „malý, shrbený Lugh“.
Skřítek se jmenuje Rampenisse, obvykle nosí vánoční čepičkou podobnou té, co nosí Santa Klaus. O Vánocích domácnosti nenavštěvuje, ale často se v nich rovnou zabydluje a neplechu tam provádí celý prosinec.
Kdy vznikla Sněhurka : Sněhurka a sedm trpaslíků je mnohými považována za nejstarší celovečerní animovaný film, vždyť první diváci ji viděli již v roce 1937!
Kde se natáčení Sněhurka a kouzelní trpaslíci : Kutná Hora – Pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků natáčeli filmaři v anglicko-německé koprodukci v kapli Božího těla u chrámu svaté Barbory. Jedna z nejstarších německých pohádek se odehrává ve smutném království a vypráví o zlé královně a o Sněhurce, dále o jednom upovídaném zrcadle a hlavně o sedmi malých mužíčcích.
Co se jí na svateho Patrika
Pije se zelené pivo, jí se zelené housky a zeleně oblečení lidé si na tváře malují jetelové trojlístky. S jejich pomocí prý svatý Patrik pohanům vysvětloval princip svaté Trojice.
Den svatého Patrika (irsky Lá 'le Pádraig nebo Lá Fhéile Pádraig, anglicky Saint Patrick's Day) je svátek, který se slaví každoročně 17. března na počest svatého Patrika, patrona Irska.Tomte (Švédsko), tomtenisse (Švédsko), či tonttu (Finsko) je vánoční skřítek. O Vánocích obchází buď sám, nebo ve společnosti dalších tomtar (vánočních skřítků) domácnosti a rozdává dárky z pytle pro děti i dospělé večer na Štědrý den.
Kde se vzal vánoční skřítek : Nissedør) pochází původně z Dánska, ale můžete je vidět i v dalších severských zemích. Podle tamní tradice se tito skřítkové stěhují do domů před Vánoci a zpříjemňují zejména dětem čekání na Štědrý den. I jeho pojmenování se různí, nejčastěji narazíte na výrazy jako Tomte, Nisse, Jultom či Jumtombe.