Antwort Kde bydli Myval? Weitere Antworten – Kde se vyskytuje mýval v Česku

Kde bydli Myval?
Vyskytuje se i v celém Česku, nejčastěji na jižní Moravě a na Šumavě. Populace mývalů se nachází také v Bělorusku, kam byli úmyslně vysazeni v letech 1948 a 1954.Vyskytuje se skoro na pětině našeho území, a to v nivě řeky Moravy a také u nás – na západě Čech. V chatové oblasti poblíž Vranova u Stříbra u Hracholuské přehrady ho zahlédli chataři. Našim domácím druhům ale přítomnost medvídka nesvědčí.Mývaly je nejlépe chovat v kleci vybavené kmeny na šplhání a budkami kam chodí spát. Mýval severní je noční zvíře , takže ve dne většinou spí. Povahově nejsou Mývalové tak milá zvířátka jak na první pohled vypadají. Naši Mývalové byli ochočení tak , že na sebe nechali kdykoliv sáhnout .

Jak se dostal mýval do ČR : Podle prostorového a časového rozložení jednotlivých nálezů je pravděpodobné, že mývalové se do našeho kraje dostali přes hřeben Krušných hor z Německa, kde byl v roce 2008 odhadován výskyt až 400 000 mývalů.

Jak najit mývala

Preferuje místa, kde rostou stromy, na kterých si v případě nebezpečí hledá úkryty a dutiny na spaní. Místo stromů mu ale stejně poslouží i jeskyně, staré doly, zničené budovy a další stavby. Zdržuje se také v blízkosti vody.

Co delat kdyz najdu mývala : Kolik mývalů v Česku přesně žije, se nedá dopočítat. I proto, že mýval je noční zvíře. Daří se mu dobře, nemá v Česku přirozené nepřátele a nekosí ho ani nemoci. Jediný způsob, jak se mývalů zbavit, je vystřílet je.

loví ryby, sladkovodní korýše, žáby a vodní želvy – chutnají jim i želví vajíčka zahrabaná v bahně, na zemi mohou nalézt velké množství hmyzu, larev, dešťovek a ptačích hnízd s vajíčky nebo mláďaty, na stromech pak nacházejí ořechy, bobule a jiné ovoce.

Mývalové se dožívají 6 až 8 let, v zajetí až 17 let. Mýval severní se podobá psíkovi mývalovitému (Nyctereutes procyonoides), který má podobnou obličejovou masku, ale jiný tvar a držení těla a zbarvení ocasu.

Proč je mýval mýval

PROČ MÝVAL Jméno je odvozeno od slova mýt, umývat. Mýval ho dostal proto, že byl často pozorován při činnosti u jiných zvířat neobvyklé – každé sousto před pozřením pečlivě omyje ve vodě. Původ tohoto zvyku je docela přirozený, v přírodě mývalové často loví v okolí vod.Jméno je odvozeno od slova mýt, umývat. Mýval ho dostal proto, že byl často pozorován při činnosti u jiných zvířat neobvyklé – každé sousto před pozřením pečlivě omyje ve vodě. Původ tohoto zvyku je docela přirozený, v přírodě mývalové často loví v okolí vod.loví ryby, sladkovodní korýše, žáby a vodní želvy – chutnají jim i želví vajíčka zahrabaná v bahně, na zemi mohou nalézt velké množství hmyzu, larev, dešťovek a ptačích hnízd s vajíčky nebo mláďaty, na stromech pak nacházejí ořechy, bobule a jiné ovoce.

loví ryby, sladkovodní korýše, žáby a vodní želvy – chutnají jim i želví vajíčka zahrabaná v bahně, na zemi mohou nalézt velké množství hmyzu, larev, dešťovek a ptačích hnízd s vajíčky nebo mláďaty, na stromech pak nacházejí ořechy, bobule a jiné ovoce.

Jak vidí Myval : Mýval severní (Procyon lotor) patří do čeledi medvídkovitých. Je to šelma s krátkým tělem a delším ocasem. Snadno ji poznáte podle výrazné černobílé masky na hlavě a pruhovaného ocasu (4—7 kroužků), hustá srst nabývá černé až hnědé zbarvení.