Antwort Kde byvaji moli? Weitere Antworten – Jak zjistit kde jsou moly

Kde byvaji moli?
Potravinový mol si lebedí hlavně v mouce, rýži, ovesných vločkách či luštěninách. Housenky můžeme najít také v čokoládě, sušenkách i v sušených houbách nebo ve strouhance. Často se také vyskytuje v tropickém ovoci, jako jsou datle. Všechny napadené potraviny je třeba bez odkladu vyhodit.Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.Vyskytují se téměř po celém světě a způsobují škody na přírodních textiliích, na vlněných výrobcích, kožešinách, kožených výrobcích, kobercích, peří a čalouněném nábytku. Škodí jak v domácnostech, tak v textilním průmyslu a skladech. Potravinový škůdci bývají často mylně označovány jako moli či potravinový mol.

Jak poznat Potravinove moly : Moli napadají potraviny, které jsou tímto znehodnoceny. K potravinám se dokáží dostat i přes pevné obaly včetně uzavíratelných dóz. Přítomnost larev v potravinách poznáte podle bílých vláken, které kolem sebe vytváří housenky. Napadené potraviny nikdy nekonzumujte!

Co smrdí molům

Odpuzovače molů

Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel. Vhodné je umístit do skříně voňavá mýdla nebo snítky suché levandule do punčochy. Květy pak neopadávají mezi prádlo a punčocha krásně propouští vůni.

Jak se rychle zbavit potravinových molů : Molům nevoní ani sušený pelyněk či hřebíček. Odradíte je také lístky bobkového listu, které můžete vložit přímo do mouky nebo strouhanky. Na poličky ve spíži rozmístěte kuličky pepře. Použít lze i smíšený ocet, vodu a trochu kyseliny citrónové.

Larvy šatního mola (více o molu šatním čtěte zde) se nejčastěji pouštějí do přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna, kožešina nebo peří, a přitahuje je také pot a zbytky kůže. Daří se jim ve vlhku, ve tmě a při pokojové teplotě, zato klid k rozmnožování jim naruší především pravidelný úklid.

Odpuzovače molů

Levandule a cedrové dřevo jsou známé svými repelentními vlastnostmi, které mohou účinně odrazovat moly. Vonné odpuzovače jsou vhodné pro odpuzení šatních molů. Chraňte vaše skříně a oblečení například umístěním háčku proti molům s vůní levandule, nebo kroužky z cedrového dřeva proti šatním molům.

Co odpudí moly

Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.Jak bojovat proti molům v bytě

Místa, kde jste našli larvy molů nebo jejich výkaly a pavučinky, vysajte a důkladně umyjte. Vyčistěte všechny skříně a šuplíky, zaměřte se především na skuliny a štěrbiny. Pokud jde o šatní moly, všechno oblečení (co se dá) vyperte při vyšší teplotě a nechte vyschnout.Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel. Vhodné je umístit do skříně voňavá mýdla nebo snítky suché levandule do punčochy. Květy pak neopadávají mezi prádlo a punčocha krásně propouští vůni.

Zavíječe moučné můžete spatřit ve spížích nebo přímo v potravinách. Přítomnost jemných pavučinek, které larvy vytvářejí při požírání potravin, je dalším jasným indikátorem napadení. Kromě vylíhnutých larev jsou pavučinky typickým znakem, jak poznat moly v mouce a jiných potravinách.

Co nemají rádi moly : Odpuzovače molů

Levandule a cedrové dřevo jsou známé svými repelentními vlastnostmi, které mohou účinně odrazovat moly. Vonné odpuzovače jsou vhodné pro odpuzení šatních molů. Chraňte vaše skříně a oblečení například umístěním háčku proti molům s vůní levandule, nebo kroužky z cedrového dřeva proti šatním molům.

Jak dlouho prezije MOL : Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.

Co odpuzuje moučné moly

Zárodky molů úspěšně zničíte, když mouku nebo vločky prosijete na plech a necháte chvíli v troubě rozehřáté na 90°C. Jediné, co ve spíži můžete nechat otevřené, jsou některé druhy koření – například bobkový list nebo hřebíček. Tyto vůně totiž moly odpuzují, stejně jako levandule nebo chmel.

Existuje celá řada tzv. babských rad, jak se zbavit molů šatních. Tyto postupy opravdu fungují a navíc jsou ekologické. Asi nejčastěji se uvádí použití levandule, rozmarýnu, smrkového jehličí, pomerančové kůry, černého pepře, mýdla, chmelu, bobkového listu, skořice, hřebíčku, listí ořešáku nebo dokonce melasy s octem.Ideální je vytřít kuchyňské skříňky octem, který zlikviduje vajíčka a vydezinfikuje povrch. Chcete-li si být jistí, že je po molech skutečně veta, rozmístěte v kuchyni profesionální pasti na moučné moly. Pasti s obsahem feromonů zbylé motýlky spolehlivě přivábí a odchytí.

Jak dlouho vydrží MOL bez jidla : Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.