Antwort Kde žije mamba zelená? Weitere Antworten – Kde žije Mamba
Mamba černá – Dendroaspis polylepis
výskyt | subsaharská Afrika |
---|---|
biotop | savana, buš, skalnaté svahy, též v blízkosti lidských sídel |
potrava | ptáci a savci přiměřené velikosti (hlodavci, damani, komby atd.) |
věk | 10 let |
rozměry | délka 2,5–4 m |
Nejdelší had
Rekordní délka zatím největšího hada uloveného v přírodě je 9,76 m. Drží ho krajta mřížkovaná (Python reticulatus), zabitá v roce 1912 na ostrově Celebes. Pro nedostatek důvěryhodných zdrojů není však tento rekord mnoha autoritami oficiálně uznáván.Taipan Velký – NEJJEDOVATĚJŠÍ had na světě
Žije v odlehlých pouštních oblastech. Dorůstá délky až 2 metrů. Taipan loví obvykle ve dne, s výjimkou velmi teplého počasí – to loví v noci.
Kde žijou zmije : Zmije obecná je nejrozšířenějším suchozemským hadem světa. Žije v Evropě a v Asii v celkem 35 státech. Její areál sahá od Anglie na západě až po Sachalin na východě, od Středomoří na jihu až za severní polární kruh (za polárním kruhem žije už jen jeden další druh hada, a to užovka proužkovaná).
Jaký je nejdelší had v ČR
Vzhled. Je to velká štíhlá užovka, která obvykle dosahuje délky 90 až 140 cm, přičemž nezřídka dorůstá i větších rozměrů. Největší v Česku změřený jedinec měl 196 cm, což z ní činí našeho nejdelšího hada.
Který had je nejtěžší : Anakonda je nejtěžší had světa. Společně s asijskými krajtami tmavými a mřížkovanými má další prvenství, patří totiž i k nejdelším hadům na světě. Anakonda obývá oblasti jižní Ameriky a je známá jako „vodní“ had. V potravě si nevybírá, loví kajmany, želvy, ryby ale i ptáky, kapybary a jiné savce.
Užovka obojková (Natrix natrix) je nejedovatý had z čeledi užovkovitých (Colubridae), podčeledi Natricinae a rodu Natrix – tzv.
V České republice žije pouze pět druhů hadů – čtyři druhy užovek (hladká, obojková, podplamatá a stromová) a zmije obecná, která je jediným jedovatým hadem žijícím u nás. Slepýš křehký sice vypadá jako had, ale má blíže k ještěrkám.
Kdy vylézají zmije
Zmije zimu přečkávají společně a v podzemních úkrytech spí propletené. Když teplota stoupne k 9 °C, zmije se probouzejí a plazí se ven. Nejotužilejší a nedočkaví samci vylézají dokonce již při teplotě 6 °C. Samci se probouzejí o týden i dva dříve než samice a hledají místa, kde mohou načerpat teplo z jarních paprsků.Doposud je známo okolo 520 rodů a 3600 druhů hadů, z toho asi 410 druhů jsou jedovatí hadi. V České republice žije ve volné přírodě pouze 5 druhů.V České republice žije pouze pět druhů hadů – čtyři druhy užovek (hladká, obojková, podplamatá a stromová) a zmije obecná, která je jediným jedovatým hadem žijícím u nás.
Zmije obecná je náš jediný jedovatý had – známý a neprávem obávaný, který se přirozeně vyskytuje v české přírodě. Vždy se snaží člověku vyhnout, nebýt viděna, a tedy ani ohrožena. Její jed je účinný, avšak zmije s ním šetří a při uštknutí ho obvykle vpraví jen málo nebo dokonce žádný.
Co delat kdyz tě Ustkne zmije : Omezte zbytečný pohyb – končetinu znehybněte a šetrně chlaďte. Ránu nerozřezávejte, nevysávejte ani nezaškrcujte. Nepodávejte alkohol ani kofeinové nápoje, které zrychlují krevní oběh! Vždy vyhledejte lékařskou pomoc, u dětí volejte raději zdravotnickou záchrannou službu (tísňová linka 155).
Kde se v ČR vyskytují zmije : Na území Česka se typicky vyskytuje ve výše položených oblastech s nadmořskou výškou 600 až 1200 metrů.
Kde žije největší had na světě
Anakonda velká (Eunectes murinus) je velký had z čeledi hroznýšovitých. Žije v tropických a subtropických oblastech Jižní Ameriky. Je přizpůsobena dlouhodobému pobytu ve vodním prostředí.
Irové si nemohou hřát hada na prsou, ani kdyby chtěli. Žádní hadi totiž na tomto ostrově nežijí. Společně s Novým Zélandem, Bermudami nebo Havají patří Irsko k několika málo místům na světě, kde nežijí hadi.Krajta mřížkovaná patří mezi nejdelší plazy na světě. Své oběti nejdříve uškrtí, poté je pozře. Experti upozorňují, že palmové plantáže pro ni představují ideální loviště.
Jak vypadá zmije a užovka : „Zcela bezpečně poznáme užovku, že má v oku kulatou zorničku, kdežto zmije má svislou,“ říká Daniel Koleška z Katedry zoologie a rybářství České zemědělské univerzity. Zmije má klikatou čáru, ale může být i zcela černá nebo mít jiné zbarvení, proto se to nedá poznat přesně.