Antwort Kde je hmyz v zimě? Weitere Antworten – Kde jsou mouchy přes zimu

Kde je hmyz v zimě?
Hromadně zimují i některé mouchy. Zpravidla zalézají do úzkých štěrbin ve fasádách, pod kůrou i jinde nebo na půdy budov.Hmyz nasazuje v zimě dvě hlavní strategie: vyhýbání se mrazu a odolávání mrazu. Vyhýbání mrazu je prostě zavrtávání se tam, kde jsou vyšší teploty, hmyz může mít také vyvinutý způsob, jak se zahřát (např. včela medonosná), popřípadě vzácně také migruje do teplejších oblastí (některé druhy motýlů).Samičky nejčastěji přezimují v garážích, stodolách, sklepech, bytech nebo například chlévech. Pokud se samička komára dostane do vytápěného domu či bytu může zůstat aktivní a bodnout i v zimě. Vydatné deště během jarních a letních měsíců pak často vedou k přemnožení komárů, neboť sucho líhništi neprospívá.

Co dělá cvrcek v zimě : Cvrček je teplomilný tvor, preferuje místa s teplotou nad 28°C. Proto se také jmenuje domácí, přesně to má totiž rád, teplíčko domova. Chladné zimní teploty nepřežívá, takže se uchyluje do lidských obydlí. Aktivní je v noci, kdy si jeho přítomnosti nelze nevšimnout.

Která moucha kouše

Koňka moucha je extrémně obtížný hmyz, který léta hlavně v létě. Kousnutí jsou extrémně bolestivá.

Jak dlouho žije moucha v zimě : Obecně se udává rozpětí týden až dva měsíce (u přezimujících samiček více než půl roku). V případě mouchy domácí (musca domestica) jde o přezimování v larválním stadiu: http://en.wikipedia.org/wiki/Housefly.

Nejběžnější hmyz, který vás může doma štípnout, jsou blechy a štěnice. Pozor: je mýtus, že tento hmyz se objevuje jen v zanedbaných domovech. I když dbáte na čistotu, stále se u vás může objevit.

Obecně platí, že život dospělce je u hmyzu omezen na tři až čtyři týdny, ale i zde platí výjimky. Pověstné jepice či drobní zástupci krátkorohých dvoukřídlých (tiplíci, pakomáři apod.) žijí opravdu jen několik málo hodin či dní, naproti tomu královský pár některých termitů může žít i padesát let!

Kdy jsou aktivní komáři

„Naši“ komáři (rod Culex) jsou na sluníčko a horko velmi citliví, rychle vysychají. Proto jsou nejvíc aktivní za soumraku, ale když jsou tropické i noci, hodně je to omezuje. Komáři ale umí napáchat lokální potíže i během sucha. A za ty si lidé můžou často sami.Kousance od štěnic vypadají jako zarudlá místa nebo pupínky, někdy s tmavším bodem uprostřed. Štěnice kouše na krku, předloktích, nohou, téměř vždy na místě, které není přikryté peřinou ani schované pod oděvem. Kousance někdy bývají v téměř rovné řadě za sebou nebo ve shluku, jak štěnice při sání krve popolézá.Nymfa se líhne za 1-2 týdny a je podobná dospělci, jen je bezkřídlá. Svléká se cca jedenáctkrát a dospívá ve 2-3 měsících. Délka života je maximálně 1-2 roky. Je to noční teplomilný živočich, všežravec, dává přednost zelenině, ovoci, chlebu, masu, ale může hladovět i 3 týdny.

Dospělci se vyskytují od dubna do července, na podzim lze v krajině najít nedospělé jedince. Cvrček obývá suché úhory, meze, okraje polí i stepní stráně, v minulosti mu velmi vyhovoval tradiční způsob hospodaření v krajině. Na rozdíl od mnoha jiných nápadných druhů hmyzu cvrček v Česku neubývá.

Které mouchy koušou : Koňské mouchy sice nejsou tak běžné jako komáři, ale jejich kousnutí , může být velmi bolestivé. Samice – protože hlavně koušou – dokážou být nemilosrdné ke své kořisti – tedy hlavně k lidem a velkým zvířatům. Útočí všude tam, kde v létě rádi relaxujeme – u jezera, řeky, u bazénů na plném slunci.

Jak vypadá kousnutí od mouchy : Muchničky obvykle útočí jednotlivě nebo v malém počtu, ale někdy i v hejnech. Pak nezbývá než prchat. Kousnutí od muchničky a následný otok bolí často víc než od komára. Mezi typické reakce na kousnutí muchničkou patří silné hnisavé rány, otoky, rudé fleky, svědění, alergické reakce nebo zduření uzlin.

Jak přežije moucha přes zimu

Naštěstí většina komárů a hmyzu během zimy umírá. Některý hmyz se však přizpůsobil teplotním změnám. Například mouchy se dokážou schovat do rohů stodol a domů, kde přezimují a někdy si dokonce vylétávají na obhlídky okolí.

Blechy i štěnice koušou, ale kousance od štěnic mají svá specifika: bývá jich několik ve shluku či v řadě za sebou.Nejznámější druh komára v České republice je komár pisklavý (Culex pipiens). Saje krev lidem i zvířatům, typicky ptákům. Lidi napadá, když poblíž nejsou žádná zvířata. Poddruh komára pisklavého.

Na koho nejdou komáři : Čím komáry lákáme

Podle odborníků až u 20 % lidí může za přitažlivost pro komáry jejich genetika. Jak ukázala jedna studie, komáři například preferují krev se skupinou 0, naopak mnohem méně je zaujme krevní skupina A a zcela minimálně pak skupina AB.