Antwort Kde je nejlepší konsolidace? Weitere Antworten – Kdy se vyplatí konsolidace

Kde je nejlepší konsolidace?
Obecně se dá říct, že konsolidace se vám vyplatí především tehdy, pokud máte několik menších půjček, u kterých platíte vyšší úroky a další poplatky. Záleží také na tom, jaká je vaše motivace. Tedy jestli jen chcete přehlednější účetnictví, potřebujete snížit měsíční splátku nebo vám jde o možnou úsporu.Současní klienti si mohou o konsolidaci úvěrů zažádat v Internet Bance nebo Smart Bance v sekci Půjčky. Pokud nejste klientem, využijte online sjednání na webu.Srovnání refinancování půjčky

Česká spořitelna ★★★★★ Refinancování úvěru 2 tis. Kč – 2,5 mil. Kč
Raiffeisen bank ★★★★ Refinancování úvěru 5 – 800 tis. Kč
Moneta ★★★★ Refinancování úvěru 5 tis. Kč – 1,5 mil. Kč
Komerční banka ★★★★ Refinancování úvěru 30 tis. Kč – 2,5 mil. Kč
mBank ★★★★ Refinancování úvěru 10 tis. Kč – 1,2 mil. Kč

Kolik můžu mít konsolidaci : Kolik si můžu půjčit Neradi bychom vás dostali do potíží, proto je důležité vyplnit žádost a my vyhodnotíme maximální výši úvěru, která je pro vás vhodná. Maximální limit u Půjčky na cokoliv a Konsolidace půjček je 800 000 Kč. U Půjčky na bydlení si můžete půjčit až 1 000 000 Kč.

Kdo má narok na konsolidaci

Jaké jsou podmínky konsolidace půjček Jednou ze základních podmínek je věk nad 18 let. Klient musí být občanem ČR nebo musí mít na území ČR trvalý pobyt. Další podmínkou je neexistující záznam v registru dlužníků (neplatí u konsolidace půjček bez registru).

Co potřebují ke konsolidaci : Co budete ke konsolidaci potřebovat

  1. České státní občanství, trvalý pobyt nebo povolení k pobytu v ČR.
  2. 2 doklady totožnosti (např. občanský průkaz a cestovní pas)
  3. Potvrzení o příjmu nebo daňové přiznání
  4. Dokumenty k půjčkám a závazkům, které chcete konsolidovat.

Pokud víte, že nebudete mít na splátku, začněte jednat s předstihem než až po datu splatnosti. Kontaktujte věřitele a narovinu jej seznamte se svými potížemi. Navrhněte věřiteli řešení například splátkový kalendář. Plaťte alespoň menší ale pravidelné splátky.

Pokud jste zadluženi a víte, že řešení sami nezvládnete, je vždy důležité být aktivní a jednat. Nečinností svou situaci pouze zhoršíte, protože věřitelé se o své peníze nakonec vždy přihlásí. Z dluhové pasti Vám může pomoci oddlužení.

Na co si dát pozor při úvěrů

Důkladně čtěte smlouvu

  1. celková výše půjčky.
  2. celková částka, kterou za úvěr zaplatíte.
  3. úroková sazba a RPSN.
  4. délka splácení půjčky.
  5. výše měsíčních splátek.
  6. podmínky předčasného splacení úvěru.
  7. co se stane při opoždění se splátkou.
  8. právo na odstoupení od smlouvy.

Nepůjčujte si proto:

  • Na vánoční dárky.
  • Na nový telefon, který nepotřebujete.
  • Na splacení starší půjčky.
  • Na drahou dovolenou do zahraničí

V této souvislosti je třeba připomenout, že do procesu konsolidace nelze zahrnout osobní půjčky od přátel nebo rodiny. Vždy se musí jednat jen o oficiální úvěry.

Co budete ke konsolidaci potřebovat

  1. České státní občanství, trvalý pobyt nebo povolení k pobytu v ČR.
  2. 2 doklady totožnosti (např. občanský průkaz a cestovní pas)
  3. Potvrzení o příjmu nebo daňové přiznání
  4. Dokumenty k půjčkám a závazkům, které chcete konsolidovat.

Kdy mohu požádat o konsolidaci : Jednou ze základních podmínek je věk nad 18 let. Klient musí být občanem ČR nebo musí mít na území ČR trvalý pobyt. Další podmínkou je neexistující záznam v registru dlužníků (neplatí u konsolidace půjček bez registru). Banky také pevně určí výši úvěru, který je možné prostřednictvím konsolidace půjček získat.

Kde mi pujci kdyz mám dluhy : Žádná banka vám půjčku v insolvenci neposkytne. Jediným řešením je obrátit se na nebankovní poskytovatele. Ale ani v tom případě nepochodíte u všech. Půjčky v insolvenci poskytují jen vybrané finanční instituce a počítejte s tím, že se jedná o velmi drahé produkty.

Co kdyz nebudu platit dluhy

Odpověď: Neplacení dluhů není trestným činem. Pokud dlužník nesplácí své dluhy, faktury nebo směnky, automaticky to neznamená, že se dopustil trestného činu. Pokud se tedy jedná o běžné občanskoprávní spory, vězení Vám nehrozí.

Pokud se Vám stane, že nebude mít dostatek finančních prostředků na splácení půjčky, je dobré se okamžitě spojit s bankou, kde dlužíte, a situaci začít neprodleně řešit. V takovém případě můžete počítat se vstřícností banky, která se bude snažit najít spolu s Vámi nejschůdnější řešení.Odpověď: Neplacení dluhů není trestným činem. Pokud dlužník nesplácí své dluhy, faktury nebo směnky, automaticky to neznamená, že se dopustil trestného činu. Pokud se tedy jedná o běžné občanskoprávní spory, vězení Vám nehrozí.

Co se nejvíce půjčuje : Nejčastěji si Češi půjčují u banky, na úvěr si nejvíce pořizují auto nebo motorku. Přes 40 % Čechů splácí v současné době nějaký úvěr. Pořídili si na něj především auto nebo motorku (13 %) anebo zrekonstruovali byt (11 %). Nejčastěji Češi dluží do výše 200 tis.