Antwort Kde končí horní cesty dýchací? Weitere Antworten – Kde jsou horní cesty dýchací

Kde končí horní cesty dýchací?
Horní dýchací cesty zahrnují nosní dutinu, nosohltan a hrtan. Viz také dýchací cesty, dolní dýchací cesty.ústní část (oropharynx) – kříží se dýchací a trávicí cesty.Jako horní cesty dýchací se označuje nos, dutina ústní a část hltanu. Slouží k dopravě vzduchu do dolních cest dýchacích. Oproti tomu dolní cesty dýchací zahrnují hrtan, průdušnice, průdušky a samotné plíce. Plošně se tomuto celku říká dýchací soustava.

Na co se dělí dýchací soustava : Nos, ústa, nosohltan a hrtan patří mezi horní dýchací cesty, zatímco průdušnice, průdušky a průdušinky k dolním dýchacím cestám. Vzduch se v dýchacích cestách při vdechování ohřívá nebo ochlazuje, aby do plic vstupoval za konstantní teploty.

Jak poznat zánět horních cest dýchacích

Záněty horních dýchacích cest

Vedoucím příznakem může být bolest v krku (při zánětu nosohltanu), rýma (při zánětu nosní sliznice) nebo bolest hlavy (při zánětu vedlejších nosních dutin). Bolest při polykání, chrapot až ztráta hlasu a suchý bolestivý kašel je příznačný pro zánět hrtanu (laryngitidu).

Jak vyčistit horní cesty dýchací : Kromě odpočinku na lůžku lze sáhnout i po nosních kapkách nebo spreji do nosu. Většina z nich uleví od příznaků rýmy uvolní ucpaný nos a zmírní výtok z něj. K dostání jsou ale i přípravky, které bojují proti původci rýmy virům a rýmu tedy léčí, nejenom zbaví příznaků. Uvolnit nos může pomoct také zvlhčovač vzduchu.

Dolní dýchací cesty jsou součástí dýchacího systému. Dolní dýchací cesty zahrnují průdušnici, průdušky,průdušinky a plicní sklípky (resp. plíce jako celek). Viz také dýchací cesty, horní dýchací cesty.

Tlusté střevo (intestinum crassum) je poslední částí trávicí trubice, která přijímá z tenkého střeva kašovitý až tekutý obsah – chymus. V tlustém střevě se z chymu vstřebává voda a elektrolyty. Obsah tlustého střeva je formován ve stolici.

Které orgány tvoří dýchací cesty

Dýchací cesty tvoří součást těla vyšších živočichů, v jejich tělech jsou pak části dýchací soustavy, jimiž proudí při dýchání vzduch (a to z vnějšího prostředí do plicních sklípků). Začínají v ústech a nose a pokračují přes hrtan, průdušnice a průdušky do plic.Přehled soustavy

  • Horní cesty dýchací Nos (nasus) Nosní dutina (cavum nasi) Vedlejší dutiny nosní (sinus paranasales) Hltan (pharynx)
  • Dolní cesty dýchací Hrtan (larynx) Průdušnice (trachea) Průdušky (bronchi)
  • Dýchací orgán. Plíce (pulmones)

Průběh nekomplikovaného zánětu horních cest dýchacích trvá 4-7 dní. Cílená léčba antibiotiky přichází v úvahu jen při obavách z komplikací nebo u lidí starých, oslabených či trpících závažným celkovým chronickým onemocněním.

Projevy zánětu průdušek a nakažlivost onemocnění

  1. suchý dráždivý kašel přecházející v kašel vlhký,
  2. bolest na hrudi/za hrudní kostí,
  3. vykašlávání žlutých nebo zelených hlenů,
  4. horečka/zimnice,
  5. rýma a bolest v krku,
  6. bolest hlavy,
  7. dušnost a dýchací obtíže,
  8. značná únava a celková slabost.

Co se deje v Tlustem Strevu : Tlusté střevo (latinsky: intestinum crassum) je konečný úsek trávicí trubice, kde probíhá konečné zahušťování a vyměšování potravy z těla. V tlustém střevě se vstřebávají zbylé vitamíny a minerály a také voda. Nestravitelné zbytky jsou zahušťovány, vzniklé výkaly odchází konečníkem z těla ven.

Kde končí tlusté střevo : Konečník (rectum) tvoří poslední úsek tlustého střeva a skládá se z konečníkové baňky (ampula recti) a řitního kanálu (canalis analis).

Jak léčit horní cesty dýchací

Léčba podle příznaků (tzv. symptomatická léčba) obvykle obsahuje klidový režim, podávání tekutin, obkladů, léků proti horečce a bolestem (paracetamol, ibuprofen), léků působících lokálně (kloktadla), léků podporujících vykašlávání (tzv. expektorancia) nebo tlumících kašel (tzv. antitusika).

Mezi hlavní příznaky zánětu horních cest dýchacích patří:

  1. ucpaný nos a kýchání,
  2. bolest v krku,
  3. kašel.

Postupem času se přidají bolesti v podbřišku, můžete mít problém s plynatostí nebo křečemi v břiše. Ztratíte chuť k jídlu, budete trpět nevysvětlitelnou únavou a možná i pocity na zvracení a nevolností.

Kde končí tenké střevo : Začíná v oblasti přechodu žaludku na dvanáctník a končí přechodem na konečník v malé pánvi. Rozděluje se na tenké střevo skládající se z dvanáctníku (duodenum), lačníku (jejunum) a kyčelníku (ileum) a na tlusté střevo (tračník-colon a konečník-rektum).