Antwort Kde leží Adršpašské skály? Weitere Antworten – V jakém kraji se nachází Adršpašské skály
Přírodní rezervace se nachází zhruba v trojúhelníku vymezeném obcemi Adršpach (základní sídelní jednotka Horní Adršpach), Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály v turistickém regionu Kladské pomezí ve východních Čechách v Královéhradeckém kraji.Turistický okruh skalním městem je dlouhý 3,5 km a je veden po zelené značce. K jeho absolvování byste si měli vyhradit cca 2,5 hodiny. Trasa kolem pískovny (modrý okruh) je dlouhá 1,5 km. Žlutá trasa (Vlčí rokle) vedoucí do Teplických skal je dlouhá 3,5 km.Ceník pokladna
1. 7. – 31. 8. TOP sezóna Pokladna | 1. 4. – 30. 6. 1. 9. – 31. 10. Hlavní sezona Pokladna | |
---|---|---|
Dospělý | 200 Kč | 180 Kč |
Snížené vstupné dítě 3 – 15 let student do 26 let držitel průkazu ZTP 15+ senior 65+ | 170 Kč | 150 Kč |
Rodina (2 dospělí + 2 děti 3-15 let) | 580 Kč | 520 Kč |
Pes | 50 Kč |
Jak vznikly Adršpašské skály : V mladších druhohorách, křídě, asi před 100 miliony let, sem proniklo mělké moře a na jeho dně se ukládaly mohutné vrstvy písku. Jejich vahou a chemickými procesy se volná zrna spojila v horninu zvanou pískovec. Z jílovitých sedimentů vznikly opuky.
Co se točilo v Adršpašských skalách
Krásy Adršpašsko-teplických skal učarovaly i filmovým tvůrcům, kteří zde natáčeli pohádky Z pekla štěstí 2, Princ a Večernice, Třetí princ, O živé vodě a Peklo s princeznou. Tato oblast má i vlastní příběhy plné tajemství, záhad a kouzel, které si v ničem nezadají s těmi, které díky televizním pohádkám dávno zlidověly.
Kde jsou pískovcové skály v ČR : Pískovcové skály, kaňony a skalní věže – to jsou Teplicko-Adršpašské skály. Teplické a Adršpašské skály najdete severně od Náchoda a jde o největší skalní město střední Evropy.
Do skal interaktivně
Turistický okruh skalním městem je dlouhý 3,5 km a je veden po zelené značce. K jeho absolvování byste si měli vyhradit cca 2,5 hodiny. Trasa kolem pískovny (modrý okruh) je dlouhá 1,5 km. Žlutá trasa (Vlčí rokle) vedoucí do Teplických skal je dlouhá 3,5 km.
Po cyklotrase č. 22 se dostanete z Teplic nad Metují podél skalního města až ke vstupu do Adršpašských skal. Trasa je nenáročná, a můžete tak na ni vyrazit i s dětmi. Po příjezdu do Adršpachu si můžete kolo uschovat v kolárně u vstupu do skalního města a projít si skalní okruh.
Kde v České republice najdeme nejznámější pískovcová skalní města
K nejznámějším oblastem v ČR patří:
- Děčínská vrchovina: Tiské stěny, Jetřichovické stěny, Pravčická brána.
- Broumovská vrchovina: Adršpašsko-teplické skály, Broumovské stěny, stolová hora Ostaš
- Ralská pahorkatina: Rač u Zakšína, Kokořínsko, u Vojtěchova, u Vlhoště, Hradčanské stěny, Sloupské skalní město.
Na hradě Zvíkov se natáčely například:
- pohádka Lotrando a Zubejda.
- film Marahal – Tajemství talismanu.
- pohádka Marie Růžička.
- pohádka Mucimutr.
- pohádka Jak chutná láska.
- pohádka Sedmero krkavců
Pohádkový Bouzov
Nádherná stavba hradu obklopená lesy přímo vyzývá filmové štáby, aby se zde usadily a vymýšlely natáčení historických příběhů a pohádek. První pohádka, která se na hradě Bouzov točila se jmenovala O medvědu Ondřejovi.
- Broumov. Broumovské stěny.
- Královéhradecký kraj. Prachovské skály.
- Adršpach. Adršpachské skály.
- Teplice nad Metují Teplické skály.
- Královéhradecký kraj. Skály.
- Skály. Černé jezero.
- Skály. Hrad Skály.
- Žďár nad Metují Ostaš – skalní město.
Co dělat v Adršpachu :
- Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice.
- Zatopená pískovna v Adršpachu.
- Adršpašské vodopády.
- Naučná stezka Křížový vrch v Adršpachu.
- Vyhlídkové jízdy na pramicích v Adršpachu.
- Zřícenina skalního hradu Adršpach.
- Přírodní rezervace Křížový vrch a zříceniny poutního kostela na Kopečku.
Jak dlouho trva okruh Adrspach : O Adršpašských skalách
Turistický okruh skalním městem je dlouhý přibližně 3,5 km. Projití není příliš fyzicky náročné a proto je vhodný i pro rodiny s malými dětmi. K absolvování okruhu byste si měli vyhradit minimálně 3 hodiny.
Co se natáčelo na hradě Kost
Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).
Své o tom ví filmový štáb, který na hradě točil pohádku Marie Růžička.Točili jsme na zámku Kačina.
Co se točilo na Kašperku : Kašperk si zahrál v pohádce Anděl Páně, mihl se v Policii Modrava. Hrad leží v krásné přírodě poblíž Kašperských Hor. Můžete se vydat po stezce zlatokopů nebo na výlet k obci Červená, kde se pase stádo bizonů.