Antwort Kde leží nota h? Weitere Antworten – Kde leží nota C2

Kde leží nota h?
v pravém dolním rohu (C2). (zpravidla ale až od malého f) se zapisují noty do basového klíče a od c 1 napravo se zapisují noty do houslového klíče. basovém klíči. Noty čteme vždy podle klíče, který nám určuje tónovou výšku.Například pro stupnici C-dur v houslovém klíči je „c1" (jednočárkové c) na první pomocné lince pod osnovou, následuje tón „d1“, který je (těsně) pod osnovou, „e1“ je na první lince, „f1“ je v první mezeře, „g1“ je na druhé lince, „a1“ je v druhé mezeře a „h1“ je na třetí lince (viz obr.).V dnešní době se používají čtyři základní klíče: houslový, basový, altový (violový) a tenorový. Každý z těchto klíčů udává polohu jednoho tónu, a od něj se odvodí všechny ostatní. Přitom se vždy řídíme pořadím notové abecedy (C, D, E, F, G, A, H).

Jak se jmenují všechny noty : Jména not. Pro pojmenování not slouží hudební abeceda – písmena v pořadí c, d, e, f, g, a, h. Tato písmena označují 7 tónů používaných v diatonické stupnici (od c do h, bílé klávesy klavíru). Po notě h následuje nota pojmenovaná opět c (avšak o jednu oktávu vyšší než výchozí c, viz heslo "Oktáva").

Kde leží nota C3

opakování – Stupnice F dur má osm tónů, začíná a končí na tónu F. Má jedno předznamenání, béčko hes (b). Nota C3 leží nad první pomocnou linkou nad notovou osnovou.

Jak vypadá nota A2 : Má jedno předznamenání, křížek FIS. Tento křížek je vždy první. Nota A2 leží na první pomocné lince nad notovou osnovou.

Tónová soustava obsahuje celkem devět oktáv, z nichž každá má své jméno. Podobně se jmenují tóny, které do jednotlivých oktáv patří, například kontra A, malé d, jednočárkované g apod.

Hodnota noty

  • celá nota – 4 doby.
  • půlová nota („půlka“) – 2 doby.
  • čtvrťová nota („čtvrtka“) – 1 doba.
  • osminová nota („osmina“) – půl doby.
  • šestnáctinová nota („šestnáctina“) – čtvrt doby.
  • dvaatřicetinová nota – osmina doby.
  • čtyřiašedesátinová nota – šestnáctina doby.

Jak jdou za sebou křížky

Pořadí křížků v předznamenání

V předznamenání skladby se křížky zapisují v následujícím pořadí: fis, cis, gis, dis, ais, eis, his, tedy po kvintách nahoru. V houslovém klíči se umisťují co nejvýše na osnovu (nejvýše je křížek u tónu G), platí ovšem pro daný tón ve všech oktávách.F klíč neboli basový klíč se používá pro notový zápis partu violoncella, kontrabasu, nízkých dechových nástrojů (např. fagotu, pozounu nebo tuby), nižšího mužského hlasu – basu, levé ruky u klávesových nástrojů a pedálů u varhan.Nota půlová: nota půlová má prázdné bříško a nožičku. Značí se číslem 2. Počítáme ji na 2 doby. To znamená, že nota se hraje tak dlouho, než napočítáme dvě.

Základem naší tónové soustavy je sedm tónů, které se jmenují

Vzdálenost mezi těmito dvěma c se proto nazývá oktáva, podle latinského octo – osm (čti okto).

Kdo má nejvetsi rozsah hlasu : Druhy hlasů se u mužů pohybují od nejhlubšího basu k nejvyššímu tenoru, u žen pak od nejhlubšího altu k nejvyššímu sopránu.

Jaké jsou pomlky : Pomlky mohou být čtvrťové (nehraje se na jednu dobu), půlové (nehraje se na dvě doby), celé (nehraje se na čtyři doby) a osminové (nehraje se na půl doby), ale i další.

Jak vypada Pulova nota

Nota půlová: nota půlová má prázdné bříško a nožičku. Značí se číslem 2. Počítáme ji na 2 doby. To znamená, že nota se hraje tak dlouho, než napočítáme dvě.

Křížek (německy Kreuz, italsky diesis, francouzsky dièse, anglicky sharp) je jedna ze základních posuvek v hudební notaci. Znamená, že se mají označené noty zahrát či zazpívat o jeden půltón výše. Je opakem béčka, které dané noty o půltón naopak snižuje.Např. C dur = 0 křížků nebo béček X a moll = 0 křížků nebo béček G dur = 1 křížek X e moll = 1 křížek E dur = 4 křížky X cis moll = 4 křížky TAKOVÝM DVOJICÍM STUPNIC ŘÍKÁME PARALELNÍ (=souběžné).

Co je to G klíč : G klíč neboli houslový klíč se používá většinou pro notový zápis partu houslí, vysokých dechových nástrojů (např. příčné flétny, hoboje, klarinetu, trubky apod.), ženských hlasů (soprán, mezzosoprán a alt) a pravé ruky u klávesových nástrojů.