Antwort Kde nakupovat oblečení v Anglii? Weitere Antworten – Kde nakupovat obleceni v Anglii
Oblíbené je nakupování na slavné Oxford Street (stanice metra Oxford Circus), což je ulice dlouhá několik kilometrů lemována pouze obchodními domy známých značek – Next, New Look, Debenhams, Dorothy Perkins, Top Shop, H&M a mnoha dalšími.Levné nakupování
Lákají vás levné nákupy V tom případě vás potěší, že i v Londýně najdete hned několik obchodů ze sítě Primark. Pobočky najdete například v ulicích Oxford Street, High Street nebo v nákupním centru Westfield London.Stejně jako u nás, i v Londýně nakoupíte jídlo a pití levněji na trzích a v samoobsluhách. Nebojte se proto nakupovat například v tamním Tescu, i tam totiž můžete najít různé cenově výhodné nabídky a sehnat si tak například dobrou svačinu, jen něco na zub nebo večeři pro dva za pár liber.
Co si přivézt z Anglie : POTRAVINY Z ANGLIE
- Walkers – Klasické máslové tyčinky.
- Walkers – Highlander máslové piškoty 200g.
- Walkers – Čokoládové sušenky s kousky belgické čokolády.
- Mackays – Citrónový krém 340g.
- Walkers – Máslové sušenky ve tvaru pejsků
- Walkers – Klasické máslové tyčinky.
- Walkers – Highland Ovesné placičky 280g.
Kolik je clo z Anglie
Dohoda o obchodu a spolupráci mezi EU a Spojeným královstvím vstoupila prozatímně v platnost dne 1. ledna 2021 a stanoví nulové celní sazby a nulové kvóty pro veškerý obchod se zbožím z EU a Spojeného království, které je v souladu s příslušnými pravidly původu.
Co se vyplatí koupit ve Velké Británii : Zde jsou některé nápady na to, co nakoupit během vaší návštěvy:
- Čaje a biscuity. Anglie je proslulá svou láskou k čaji.
- Porcelán a keramika.
- Oblečení a módní doplňky.
- Potraviny a sladkosti.
- Alkoholické nápoje.
- Literatura.
- Sportovní suvenýry.
- Ručně vyráběné výrobky a umění
Dávejte si pozor na věci
Ve zvýšené míře se kriminalita vyskytuje zejména v Londýně. Jedná se především o kapesní krádeže a přepadení. Cílem se stávají turisté navštěvující historické památky, v restauracích, vlacích a londýnském metru.
Turistické atrakce v Londýně, které jsou zadarmo
- Britské muzeum. Britské muzeum je jedno z nejoblíbenějších v Londýně.
- Muzeum vědy.
- Národní galerie.
- Národní galerie portrétů
- Přírodopisné muzeum.
- Galerie Tate Modern.
- Galerie Tate Britain.
- Temple Church.
Co se nesmí vozit z Anglie
Vozit takové produkty do Evropské unie bude pro cestující z Velké Británie od 1. ledna 2021 zakázané. Bude zakázané také převážet například paštiku, klobásy, máslo nebo jogurty. Zákaz se taky dotkne některých druhů rostlin.Jaké zboží se nesmí do VB posílat
- Alkoholické nápoje.
- Zvířecí kůže (od jiných než zdomácnělých zvířat)
- Zboží výjimečné hodnoty (např. umělecké předměty, starožitnosti, drahé kameny, zlato a stříbro)
- Nebezpečné zboží/materiály.
- Palné zbraně
- Kožešiny.
- Slonovinu a výrobky z ní
- Živá zvířata.
České firmy se už brexitu přizpůsobily
Za zboží v hodnotě od 22 do 150 eur se sice clo neplatí, ale je ho třeba stejně nechat projít celním řízením, jako tomu bylo u Pražačky Debory. U vyšší hodnoty se kromě celního řízení platí i clo. Tomu se lze vyhnout, pokud prokážete, že zboží bylo vyrobeno ve Velké Británii.
Clo. Clo se platí u zásilek, které přesahují 150 EUR. Pro zásilky do 150 EUR je zachováno osvobození od cla. Pro určení, zda se clo již platí, či nikoliv (přesáhne, či nepřesáhne 150 EUR) je rozhodující vlastní hodnota zásilky (tedy bez nákladů za dopravu, případně dalších nákladů).
Jak je draho v Londýně : Orientační denní rozpočet pro 2 osoby na den
Low cost | Luxus | |
---|---|---|
Doprava | 200 Kč | 1 000 Kč |
Jídlo | 400 Kč | 2 500 Kč |
Atrakce a zábava | 200 Kč | 3 000 Kč |
Celkem | 1 800 Kč | 16 500 Kč |
Kolik si vzít do Londýna peněz : Pokud máte pronajatý automobil, počítejte s tím, že do centra Londýna je nutné platit poplatek za vjezd ve výši 15 liber. Vjezd do města lze zaplatit i dodatečně, nejdéle tři dny po návštěvě centra, ovšem cena je pak 17,50 liber.
Kolik si vzít hotovosti do Londýna
Informace ohledně dovozu hotovosti do uvedených zemí jsou v kapitole Státy a území – Francie, resp. Velká Británie- Cestování – Celní a devizové předpisy. Obecně lze říci, že limitem pro dovoz hotovosti bez nutnosti jeho ohlášení je 10 000 eur.
Dohoda o obchodu a spolupráci mezi EU a Spojeným královstvím vstoupila prozatímně v platnost dne 1. ledna 2021 a stanoví nulové celní sazby a nulové kvóty pro veškerý obchod se zbožím z EU a Spojeného království, které je v souladu s příslušnými pravidly původu.Poplatek za proclení se obvykle pohybuje mezi 300 až 500 korunami, ostatně jako u zboží z ostatních zemí mimo Evropskou unii.