Antwort Kde odevzdat pouzite baterie? Weitere Antworten – Kam odevzdat staré baterie

Kde odevzdat pouzite baterie?
V České republice už je přes 28 000 sběrných míst. Stále nejvíc jich najdete v obchodech. Ty mají dokonce ze zákona povinnost ve svých provozovnách sběrné nádoby umísťit. Kdykoli tedy půjdete nakoupit do supermarketu, můžete zde odevzdat i baterie.Je možné doma nashromáždit více baterií a ty potom odnést na sběrné místo, kde je umístěn náš sběrný box. Takové sběrné místo je například v každém větším obchodě s potravinami. Baterie je možné odevzdávat společně s elektroodpadem do červených kontejnerů nebo je vzít s jinými druhy odpadů na nejbližší sběrný dvůr.Nenakupuji nové baterie

  1. Odvezte baterie do sběrného dvora ve vašem městě
  2. Vyhoďte je do sběrné nádoby na baterie a akumulátory.
  3. Odevzdejte je v místě zpětného odběru.

Kam s nafouknutou baterií : Pokud budete nafouklou baterii demontovat ze zařízení na vlastní riziko, postupujte velmi opatrně, aby nedošlo k jejímu vznícení. Doporučujeme však raději nechat vyjmutí baterie na servisním technikovi. Následně je nutné baterii bezpečně zlikvidovat jako nebezpečný odpad.

Kolik dostanu za starou baterií

Výkup a vrácení autobaterií – peníze za starou autobaterii

Kapacita baterie Cena výkupu
100Ah 240Kč
140Ah 400Kč
180Ah 480Kč
225Ah 580Kč

Co je šla baterie : SLA baterie jsou bezúdržbové uzavřené gelové baterie. Vlastnosti: 12V10Ah. Uzavřená gelová baterie.

Výkup a vrácení autobaterií – peníze za starou autobaterii

Kapacita baterie Cena výkupu
100Ah 240Kč
140Ah 400Kč
180Ah 480Kč
225Ah 580Kč


Externí tepelné nebo energetické zdroje mohou zahřát lithiové baterie a způsobit tak požár v důsledku tepelného přetížení. Typickým zdrojem tohoto nebezpečí je např. otevřený oheň, rozpálené součástky zařízení nebo skladování na přímém slunečním záření.

Kam s tužkovými bateriemi

Pokud však narazíte na prodejce, který o své povinnosti neví, raději mu baterie nevnucujte, protože nebudete mít jistotu, jak s nimi naloží. Raději je odneste do prodejny, která si je svých povinností vědoma, nebo třeba do sběrného dvora, kam lze ukládat nebezpečný odpad.Těžké kovy obsažené v bateriích mají prokazatelně škodlivý vliv na lidské zdraví. Použité a vybité baterie nebo akumulátory můžete bezplatně odevzdávat k likvidaci a recyklaci na mnoha místech, která jsou označena jako místa zpětného odběru. Nebo je můžete odevzdat společně s vysloužilým elektrozařízením.Nejlépe poznáte nafouknutou baterii dle zmíněného nadzvedávání displeje, který bude nafouknutou baterií vytlačován. I v případě malého pádu pak může displej jednoduše prasknout, protože je neustále pod tlakem, a jakýkoliv další otřes ho zatěžuje.

Aktuální výkupní cena olověných autobaterií je 16.5 Kč/kg. Cena platí pro dodané množství od 300 kg a více. U menšího množství je výkupní cena 14.5 Kč/kg.

Co se starou baterii : Těžké kovy obsažené v bateriích mají prokazatelně škodlivý vliv na lidské zdraví. Použité a vybité baterie nebo akumulátory můžete bezplatně odevzdávat k likvidaci a recyklaci na mnoha místech, která jsou označena jako místa zpětného odběru. Nebo je můžete odevzdat společně s vysloužilým elektrozařízením.

Jak dlouho vydrží lithiová baterie : Životnost Li-Ion akumulátoru se odhaduje na cca 5 let. Z praxe víme, že životnost akumulátoru nejvíce ovlivní právě uživatel. Přese všechny výhody výše vypsané jsou lithiové akumulátory stále relativně drahé, i přes značné snížení ceny v posledních letech, a zároveň citlivé na zacházení.

Jak se recyklují lithiové baterie

Jak to funguje

Hlavním cílem speciální ED je přeměna Li2SO4 ze vstupního roztoku obsahujícího stopová množství různých iontů na komoditu Li2CO3. Speciální technologie MEGA ED umožňuje efektivní a udržitelnou recyklaci a získávání klíčových materiálů ze všech typů lithium-iontových baterií.

Samotná recyklace

Pro baterie s vysokým obsahem rtuti a nikl-kadmiové se používají oxido-redukční a sublimační pece, pyrolýza pro nikl-kovov a lithiové baterie. Další metodou je drcení – po oddělení kovů, papíru a plastů vznikne černá hmota, která obsahuje uhlík, mangan a oxidy zinku.Aktuální výkupní cena olověných autobaterií je 16.5 Kč/kg. Cena platí pro dodané množství od 300 kg a více. U menšího množství je výkupní cena 14.5 Kč/kg.

Jak zjistit špatnou baterii : Nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak zjistit stav autobaterie, je změřit její napětí. To můžete provést jednoduše testerem baterií, multimetrem nebo měřičem napětí, který umístíte do 12V zásuvky v autě. Tester autobaterií a měřič napětí okamžitě zobrazují aktuální stav napětí.