Antwort Kde se dává spropitné? Weitere Antworten – Kde se nedává spropitné

Kde se dává spropitné?
Kde nemusíte dávat spropitné

Dánsko, Finsko, Švédsko – podle zákona je poplatek za službu uvedený a zahrnutý na účtence, takže nic navíc není očekáváno. Ve Finsku je okázalé rozdávání peněz vyloženě proti vrozené národní skromnosti. Španělsko, Portugalsko – spropitné je zahrnuto v ceně.Pokud byla obsluha normální, ale zároveň ne nějak extra nadstandardní, dávám obvykle okolo 5- 9 procent. Sám pro sebe si vždy říkám, že je to třeba trkne a začnou se chovat lépe. Pokud byla obsluha velmi dobrá, slušná a ochotná, pak 10- 15 procent – vždy cca zaokrouhleně, tedy je-li útrata 324 Kč, dávám 360 – 370 Kč.Personálu hotelu, jež vám učiní službu, můžete poděkovat nějakou menší fixní částkou ve výši alespoň 3 až 5 EUR. Ve všech případech se pochopitelně jedná o doporučení a nic tedy nebrání tomu, abyste spropitné nechávali i vyšší.

Jak se dává spropitné : Je zvykem dát 15–20 % z výše útraty, dle spokojenosti zákazníka. Zároveň, pokud zákazník nechá spropitné menší než 15 %, považuje se to za neslušnost, či za vysokou nespokojenost zákazníka.

Kde je povinne Dysko

Spropitné je dobrovolná platba, kterou zákazník vyjadřuje spokojenost s poskytnutou službou. V některých zemích je dokonce povinné. Nejčastěji se dává číšníkovi v restauraci nebo v hotelu, ale objevuje se i v dalších oborech, například v obchodech a službách.

Jak se účtuje spropitné : Platba spropitného hotově se účtuje na účet 211/333, platba kartou na 221/333 a platba stravenkou na 213/333. Výplata spropitného se účtuje na účet 333/211 nebo 333/221 podle způsobu platby. Pokud se spropitné vyplácí přímo spolu se mzdou, použijí se účty 333/331 a následně 331/221.

Při placení v polské restauraci počítejte taky se spropitným – stejně jako u nás je zvykem nechávat kolem 10 %.

Jaká je zásada spropitného v Polsku Spropitné v Polsku není povinné, ale je to běžná praxe. Obvykle se považuje za slušné dát spropitné ve výši 10-15% celkové částky účtu, pokud jste spokojeni se službou. V taxících se obvykle zaokrouhlí částka nahoru.

Kolik promile můžu mít v Chorvatsku

Právě v Chorvatsku to neplatí pro řidiče vozidel nad 3,5 tuny, profesionální řidiče a řidiče do 24 let – pro ně je nulová tolerance. S hodnotou alkoholu v krvi do 0,5 promile můžete řídit také třeba v Itálii (nula platí pro začínající a profesionální řidiče), Francii, Belgii, Španělsku nebo Nizozemsku.2) Hoteloví nosiči jsou zvyklí na 1 euro či dolar (popř. 5 TL) za zavazadlo. Pokojským se stejná částka nechává na den. Hotely a penziony mají na recepci nebo v restauraci umístěnou speciální kasičku na spropitné označenou jako „TIPS“.Spropitné účtujete jako závazek zaměstnavatele vůči zaměstnancům. Výplatu spropitného účtujete na účet 333/211 při platbě v hotovosti, případně na 333/221 při platbě z účtu. Pokud vyplácíte spropitné spolu se mzdou, použijte účty 333/331 a následně 331/221 (nebo 211).

Obecně platí, že většinou postačí spropitné ve výši 10 až 15 %. Pokud si nejste jisti, můžete částku na účtu zaokrouhlit nahoru.

Jak danit Dyska : Spropitné lze považovat za dar poskytnutý v souvislosti s příjmem z podnikání nebo s příjmem ze závislé činnosti. Proto je předmětem daně z příjmů. Uvedený příjem zdaní buď majitel restaurace jako příjem z podnikání nebo se zdaní u zaměstnance společně se mzdou v měsíci, ve kterém mu byl vyplacen.

Na jaký účet účtovat spropitné : Spropitné účtujete jako závazek zaměstnavatele vůči zaměstnancům. Výplatu spropitného účtujete na účet 333/211 při platbě v hotovosti, případně na 333/221 při platbě z účtu. Pokud vyplácíte spropitné spolu se mzdou, použijte účty 333/331 a následně 331/221 (nebo 211).

Jak si rict o spropitné

Spropitné jako výraz spokojenosti

„V Česku se spropitné hodně pojí se zpětnou vazbou, je to od klienta signál, že mu chutnalo a vše bylo v pořádku. To ale zároveň lidé berou jako něco, co je samozřejmé, a proto často nechávají obsluze spíše koruny či desetikoruny.

Polsko je obecně levnější než západní Evropa. Průměrné ceny za ubytování se pohybují od 150 do 500 PLN za noc, v závislosti na typu a lokalitě. Jídlo v restauracích stojí zhruba 20-50 PLN za hlavní chod.Dovoz z Polska pokrývá všechny druhy potravin, počínaje masem a výrobky z něj přes vejce, sýry, tvaroh, zeleninu, čokoládu a různé nápoje. Z Polska například loni pocházela čtvrtina rostlinných tuků a olejů spotřebovávaných v Česku.

Kolik spropitné v Itálii : V italských restauracích se obvykle nechává spropitné ve výši 10 – 15 % z ceny, pokud již není započítáno v účtu („couvert“). Spropitné se nepředpokládá v rodinných restauračních zařízeních. Řidiči taxi by měli být oceněni spropitným podle kvality služeb, obvykle však ve výši 8 – 10 % nebo 1 €.