Antwort Kde se plati dálnice na Slovensku? Weitere Antworten – Jak se plati mýtné na Slovensku

Kde se plati dálnice na Slovensku?
Na Slovensku je tedy možné platit mýtné pomocí palubní jednotky Skytoll jak v režimu předplacení, tak v režimu následného placení. OBU jednotku lze získat za zálohu 50 EUR. Tuto částku lze uhradit pouze v hotovosti nebo bankovním převodem.

  • D1, úsek Kývalka – Holubice (km 182-210)
  • D2, úsek Brno – Chrlice (km 0-3)
  • D5, úsek Ejpovice – Sulkov (km 67-89)
  • Silnice I/37, úsek Hradec Králové – Pardubice.
  • D5, úsek Beroun-východ – Beroun-západ (km 14-22)
  • D10, úsek Satalice – Stará Boleslav (km 0-14)
  • D10, úsek Bezděčín – Mladá Boleslav (km 39-46)

365 dní s platností od zvoleného dne

Platnost Cena v EUR Přibližná cena v Kč
10denní 12 294
30denní 17 417
Roční s platností od 1. ledna 60 1 472
365 dní s platností od zvoleného dne 60 1 472

Jak se na Slovensku kontroluje dalnicni znamka : Na správné používání e-vinět dohlíží Slovinská dálniční agentura (DARS), Finanční správa Slovinské republiky a policie. Provozovatel zpoplatněných silnic kontroluje e-známky pomocí kamer instalovaných v dálniční síti, na kontrolních bodech a ve vozidlech pro výběr mýta.

Kde se platí mýtné na Slovensku

Kde přesně musíte na Slovensku platit, závisí na jednotlivých úsecích silnic. Zpoplatněné silnice jsou zejména dálnice a rychlostní silnice. Mezi ostatní patří některé obchvaty, které je třeba posuzovat samostatně. Mezi zpoplatněné dálnice patří dálnice D1, D2, D3 a D4.

Kde dobít mýto na Slovensku : Na Slovensku se uživatel silnic musí se svou kartou dostavit na distribuční a dobíjecí místo a požádat o MÝTO, které je mu následně přiděleno. Tuto jednotku na elektronické mýtné MÝTO lze dobít částkou 50 až 600 euro, přičemž dobíjení probíhá na 100 distribučních místech prostřednictvím vaší karty AS 24 EUROTRAFIC.

Jak se značí placené a neplacené úseky dálnic Začátek a konec placeného úseku, kde je třeba mít zaplacený dálniční kupón poznáte podle zelené značky s piktogramem dálnice, konec tohoto úseku pak totožnou značkou s červeným pruhem (je přeškrtnutá).

Co ale můžu udělat, když na dálnici či rychlostní komunikaci omylem vjedu do protisměru

  1. Zastavte co nejvíce u kraje vozovky, nejlépe vlevo, tj.
  2. Zapněte varovné blinkry, aby bylo vozidlo co nejlépe vidět.
  3. Oblečte si reflexní vestu, ve které budete vidět na velkou vzdálenost, pomůže Vám ochránit vaše zdraví.

Kde v Česku koupit slovenskou dálniční známku

Dálniční známka Slovensko – kde koupit Známky zakoupíte online na webu eznamka.sk. Na daném webu najdete i všechna další obchodní místa, kde můžete známku také zakoupit. Jde hlavně o kamenné prodejny jako jsou čerpací stanice, nebo speciální kiosky, které se nachází na hraničních přechodech.Kde koupit slovinskou dálniční známku

Slovinska dálniční známka se dá od února 2022 koupit pohodlně online na webu slovinského ředitelství dálnic. kromě toho zůstaly i možnosti koupit si známku na původních předprodejních místech, např. na čerpacích stanicích, v trafikách nebo na poštách.Svou vlastní dálniční známku musí mít uhrazenou také přípojné vozíky kategorie O1 a O2 tažené vozidlem kategorie M1, N1, M1G a nebo N1G bez ohledu na celkovou hmotnost soupravy. Motocykly jsou na Slovensku od dálničních poplatků osvobozeny.

U vydavatelů tankovacích karet, kteří provedou vaši předregistraci do mýtného systému (režim POST-PAY ) Na desítkách distribučních míst (vybraných čerpacích stanicích) po celé České republice, kde vám rovněž vydají palubní jednotky (režim PRE-PAY) V samoobsluze mýtného systému na webu MYTO CZ Zákaznickou samoobsluhu.

Kdo platí mýto na Slovensku : Od 1.7.2023 Národní dálniční společnost plánuje ukončit vydávání palubních jednotek a registrování nových klientů prostřednictvím společnosti Skytoll. Dopravci, kteří již mají od společnosti Skytoll palubní jednotky, je mohou nadále používat k placení mýta až do konce roku 2023.

Kde lze dobít mýto : Na kterémkoli obchodním místě v hotovosti, platební kartou nebo tankovací kartou, Přes zákaznickou samoobsluhu platební kartou, Přes mobilní aplikaci platební kartou, Bankovním převodem na bankovní účet provozovatele systému vedený u ČNB.

Kde se dá koupit dálniční známka na Slovensko

Známky je možné koupit we webové aplikaci na portále eznamka.sk nebo pomocí mobilní aplikace eznamka, která je k dispozici pro Android nebo iOS. We webové aplikaci je možné platit kartou nebo bankovním převodem.

Dálnici bez poplatku poznáte vcelku jednoduše. Je označena značkou "Dálnice" s dodatkovou tabulkou "Bez časového poplatku". Za touto značkou tedy můžete jet bez obavy z vysoké pokuty za to, že na skle nemáte dálniční známku.Zpoplatněné úseky

Označení Úsek Délka (km)
D1 Praha, Chodov – Kývalka (exity 2–182) 180
D1 Holubice – Kroměříž, západ (exity 210–258) 48
D1 Kroměříž, východ – Říkovice (exity 260–272) 12
D1 Lipník nad Bečvou – Ostrava, Rudná (exity 298–354) 58

Jaká je pokuta za jízdu bez dálniční známky na Slovensku : V případě, že platnou dálniční známku nemáte, hrozí vám pokuta 150 až 500 eur.