Antwort Kde si stezovat na obec? Weitere Antworten – Kam podat stížnost na obec
Stížnost nemůžete podat anonymně, jinak se jí úřad nebude zabývat. Pokud nejste spokojeni s tím, jak byla vaše stížnost vyřízena, obraťte se na nadřízený úřad (správní orgán). Většinou je to některé ministerstvo. V případě obecních úřadů je nadřízeným orgánem krajský úřad.Stížnost můžete (v případě volby elektronického způsobu komunikace) podat prostřednictvím datové schránky nebo e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem. Stížnost podejte správnímu orgánu, proti jehož postupu směřuje. Tento správní orgán je povinen prošetřit skutečnosti uvedené ve stížnosti.Pokud uchazeč o zaměstnání není spokojen se službami poskytovanými úřadem práce nebo s činností jednotlivých zaměstnanců úřadu práce, může podat stížnost řediteli úřadu práce nebo nadřízenému orgánu, kterým je, Ministerstvo práce a sociálních věcí Na Poříčním právu 1, 128 01 Praha 2.
Kam podat stížnost na krajský úřad : Stížnost může být podána písemně, ústně nebo elektronickou poštou. Podacím místem pro podání písemné stížnosti je podatelna a odbory krajského úřadu. Podacím místem pro podání ústní stížnosti jsou odbory krajského úřadu.
Jak poslat kontrolu do skolky
Stížnost na školu nebo školské zařízení je možné podat k místně příslušnému krajskému inspektorátu České školní inspekce, případně na ústředí České školní inspekce. Pro podání stížnosti si stáhněte tento formulář, který vyplňte a elektronickou poštou odešlete na příslušnou e-mailovou adresu.
Jak podat žádost na obec : Žádost, stížnost, petici, návrh, podnět či jiné dožádání ve smyslu tohoto zákona lze podat osobně v kanceláři starosty obce, poštou na adresu Obecního úřadu nebo elektronickou poštou na adresu: [email protected] . Z podané žádosti musí být zřejmé komu je určena a adresa žadatele.
Pokud chcete napsat dopis se stížností, je důležité, aby byl stručný a jasný. Začněte tím, že vysvětlíte, co se stalo, včetně toho, kdy, kde a jak se to stalo. Poté popište, jak problém ovlivnil vás nebo vaši firmu, a vysvětlete, jak byste chtěli problém vyřešit. Stížnostní dopisy lze zasílat e-mailem nebo poštou.
(1) Stížnost lze podat písemně nebo ústně; je-li podána ústně stížnost, kterou nelze ihned vyřídit, sepíše o ní orgán státní správy soudu písemný záznam. (2) Stížnost se podává u toho orgánu státní správy soudu, který je příslušný k jejímu vyřízení.
Kde si stěžovat na zaměstnavatele
V případě podezření z porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem mohou fyzické i právnické osoby podat podnět k provedení kontroly přímo na místně příslušném oblastním inspektorátu práce (dále jen „OIP"), nebo prostřednictvím Státního úřadu inspekce práce (dále jen „SÚIP“).Postup pro podávání stížností směrem k České školní inspekci je k dispozici na www.csicr.cz. Stížnosti, jejichž prošetření nenáleží do působnosti České školní inspekce, jsou postoupeny věcně příslušné instituci a o takovém postoupení je stěžovatel vyrozuměn.Stížnost na školu nebo školské zařízení je možné podat k místně příslušnému krajskému inspektorátu České školní inspekce (kontakty -zde-), případně na ústředí České školní inspekce. Podle ustanovení § 174 odst. 6 zákona č.
Pokud si podáváte žádost o koupi pozemku, můžete vyplnit formulář, který poskytne obec, nebo využít vzor z internetu. Vaše žádost musí vždy obsahovat vaše identifikační údaje a dále údaje, které budou konkretizovat, o jaký pozemek máte zájem. Nezapomeňte proto uvést parcelní číslo, katastrální území a rozlohu pozemku.
Co má obsahovat žádost : Nejdůležitější je, aby adresát obsaženému sdělení v dopise porozuměl.
- Adresa odesílatele. Na prvním místě je Vaše adresa, tj.
- Adresa příjemce.
- Předmět žádosti.
- Oslovení
- Text žádosti.
- Rozloučení a podpis.
Co musí obsahovat stížnost : Stížnost by měla být co nejkonkrétnější a měla by obsahovat všechna známá fakta. Důležité je přesné popsání místa a času, kdy došlo k události, která je příčinou stížnosti, uvedení případných svědků a dalších skutečností, které by co nejpřesněji popisovanou situaci konkretizovaly.
Co má obsahovat stížnost
Co má stížnost obsahovat:
datum, od kdy dochází k průtahům, nebo údaje o osobě, na jejíž chování si stěžujete. důvody, proč stížnost podáváte. vyjádření, čeho se stížností domáháte (například chcete, aby byl soudce pokárán za své jednání, nebo chcete, aby soud ve Vaší věci jednal) Váš podpis a datum.
A začít třeba zákonem stanovenou lhůtou pro vyřizování žádostí a stížností. Pevnou lhůtu pro vyřízení našich požadavků na úřady stanovil zákon o správním řízení na třicet dnů a týká se jak státních, tak i obecních institucí.Nevhodné otázky mohou zahrnovat například dotazy na plánování rodiny, zdravotní historii, vyznání víry, nebo etnický původ. Tyto otázky jsou považovány za neetické a mohou vést k diskriminaci. Například ptát se ženy na její plány na mateřství může být interpretováno jako diskriminace na základě pohlaví.
Co nesmí zaměstnavatel : zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.