Antwort Kde v Jesenikach na houby? Weitere Antworten – Kde rostou houby v Libereckém kraji

Kde v Jesenikach na houby?
Kam na houby v okolí Liberce

OKOLÍ JEŠTĚDU: V lesích u rozhledny narazíte i na kozáky, křemenáče nebo klouzky. Za Ještědem – v okolí Osečné – pak rostou hlavně hřiby dubáci a babky a bývá tu i spousta holubinek. MALINÍK: Oblast kolem Bedřichovského sedla – Maliníku je dalším osvědčeným tipem.Nejvíce úspěšní můžete být v lesích v okolí obcí Ostravice, Čeladná, Horní Bečva, Morávka a Staré Hamry. Vyrazit je však možné také do kopců v okolí Lysé hory, nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd (1324 m. n. m.), Smrku, přehrady Šance, ale také na Visalaje, Pustevny či Bílý Kříž.Nejvíce hub obvykle roste na jihozápadních až severozápadních svazích, méně na místech orientovaných na východ až jihovýchod. Houby mají rády klidné prostředí a především dostatek vláhy. Naopak, nesnášejí vítr a příliš sucha. Snažte se proto hledat na místech v závětří a s přiměřenou vlhkostí půdy.

Kam na houby na jižní Moravě : Cílem houbařů jsou i lesy severně od Brna, hlavně okolí měst Kuřim a Adamov, Blansko, Boskovice a Tišnov. Ždánický les jižně od Slavkova u Brna si zamilují ti, kdo nechtějí chodit v terénu nadivoko.

Kam v Jizerkach na houby

Na houby do horských oblastí

V Jizerských horách se dají najít hřiby kováři, muchomůrky růžovky (masáci), kozáci, křemenáči a holubinky. Největší šanci na úspěch je v okolí vodních nádrží – vyzkoušet to můžete v okolí Bílé Desné, Souše, Josefova Dolu a Bedřichova.

Kam na houby ve středních Čechách : Pokud vyrazíte na houby, určitě si domů nějaké hřiby nebo holubinky přinesete. Lesy Českého krasu, Berounsko, hřebeny Brd, nebo oblasti kolem Jílového, to jsou místa, která v těcho dnech doporučuje zkušený mykolog.

Další tip: Ze Starých Hamrů se po žluté vydejte směrem na Gruň. Téměř všude se dá houbařit v Podolánkách, velké šance na plný košík máte, pokud půjdete po modré turistické trase směrem na Martiňák, nebo po červené směrem na Smrk. V okolí střediska Bumbálka vyrazte na houby po červené značce směrem na Masarykovu chatu.

V jižních Čechách si na své přijdou houbaři ve Slepičích horách, kde rostou hříbky a lišky. Skvělým tipem jsou lesy v okolí Vlkova u Drahotěšic, kde se dá najít spousta hub od hřibů po holubinky. V bukových lesích u Milevska neodejdete s prázdnou stejně tak i v přírodním parku Písecké hory.

Kde najit hřiby

Kde hledat houby

Obecně ale houby mají rády vlhko a teplo, snažte se proto vyhledávat doliny, ve kterých se drží vlhkost a místa chráněná před větrem. Největší šance na úspěch je při hledání v jihozápadně či severozápadně orientovaných úsecích lesa, místa obrácená na východ velkou houbovou žeň nezaručí.Houbám vyhovují denní teploty do 25 stupňů Celsia a noční do 15 stupňů Celsia. Prudké výkyvy teploty a vlhkosti velmi nepříznivě ovlivňují růst hub.Obecně houby rostou během celého roku, některé druhy i během zimního období. Z hlediska praktického houbaření je však zajímavé především období od dubna do listopadu, kdy roste většina našich jedlých hub. Sezóna začíná v březnu nebo dubnu (podle počasí), kdy začínají růst smržové houby.

ŽDÁRSKÉ VRCHY patří k nejoblíbenějším houbařským lokalitám, protože se tam i v sušším období drží dostatek vláhy. A co teprve, když pořádně zaprší! Velmi populárním místem je Černý les v blízkosti Ždáru nad Sázavou a lesy u Křižanova. NA JIHLAVSKU prozkoumejte Černé lesy, které najdete na jihozápad od obce Bransouze.

Kde rostou houby na Vysočině : NA JIHLAVSKU prozkoumejte Černé lesy, které najdete na jihozápad od obce Bransouze. Další oblíbenou lokalitou jsou Aleje pod obcemi Jestřebí a Stonařov. PELHŘIMOVSKO je dalším místem, odkud se během houbařské sezony neodchází s prázdnou. Vydejte se do lesů v okolí Pacova.

Kde rostou houby v jižních Čechách : Skvělým tipem jsou lesy v okolí Vlkova u Drahotěšic, kde se dá najít spousta hub od hřibů po holubinky. V bukových lesích u Milevska neodejdete s prázdnou stejně tak i v přírodním parku Písecké hory. Také prozkoumejte hráze jihočeských rybníků na Třeboňsku, Vodňansku a v okolí Sudoměře.

Kde rostou houby v Čechách

Houby rostou i v křivoklátských lesích či Brdech, na Táborsku, jihu Čech, ale také v Orlických horách či Jeseníkách, na Vsetínsku nebo Ostravsku a Karvinsku. „Zaměřte se na vlhčí místa v lese – rokle, prohlubně, vodou nasáklé mechy,“ radí houbař Jiří Hošek.

Pokud bude počasí přát houbám na jižní Moravě vyrazte na ně například do Bukovinky, Babic nad Svitavou, Sentářova či k Ostrovu u Macochy. Mezi místy, kde se daří houbám je i Ždánický les mezi Bučovicemi a Kyjovem nebo okolí obce Šumná, nedaleko Vranova nad Dyjí.Najdete ho hlavně v listnatých a smíšených lesích, často v remízkách, na hrázích rybníků, ale i v parcích. Daří se mu především pod duby, ale i pod habry a lipami, vzácně i pod jehličnany. V teplejších oblastech roste hojně. „Často ho naleznete v malých skupinkách, někdy dokonce i několik hub v trsu.

Kdy zacit chodit na houby : Kdy začíná houbařská sezóna Ze statistik a údajů portálu NaHouby.cz lze snadno říci, že téměř s jistotou první sezónní houbaři vyrážejí do lesa v průběhu června. Podle počasí se některé roky vede v květnu, jindy třeba až v srpnu! Snadno lze ale říci, že houbařská sezóna trvá od června.