Antwort Kde vsude hlasit zmenu op? Weitere Antworten – Kam se hlásí změna občanského průkazu
- kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v hl. m.
- Policii České republiky,
- Ministerstvu vnitra pouze v případě, že současně podáváte žádost o vydání občanského průkazu ve zkrácené lhůtě,
- zastupitelskému úřadu, pokud jste v zahraničí.
Změnu co nejdříve nahlaste:
- zaměstnavateli,
- bankám,
- zdravotní pojišťovně,
- telefonnímu operátorovi,
- dodavatelům plynu, elektřiny,
- poště,
- lékařům,
- na svozu odpadů,
Změnu adresy můžete oznámit osobně na pracovišti Ministerstva vnitra, poslat poštou, datovou schránkou, e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem nebo podat prostřednictvím zmocněného zástupce.
Kde si mohu nechat udělat občanský průkaz : Jak a kam se obrátit. Občan může požádat o vydání občanského průkazu u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze u kteréhokoliv úřadu městské části Prahy 1 až 22 (bez ohledu na místo trvalého pobytu).
Kde si mohu nechat udělat nový občanský průkaz
požádat o nový občanský průkaz
Požádat o vydání nového občanského průkazu můžete u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností (příslušnost pro vydání občanského průkazu se již neřídí místem trvalého pobytu). Občanské průkazy ve zkrácených lhůtách vydává také Ministerstvo vnitra.
Kolik se platí za novou občanku : Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana mladšího 15 let – 300 Kč.
Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).
Správní a místní poplatky:
200,- Kč povolení změny příjmení cizojazyčného nebo na dřívější příjmení ….. 300,- Kč povolení změny jména nebo příjmení v ostatních případech ….. 3.000,- Kč
Kde změnit adresu
Občan hlásí změnu místa svého trvalého pobytu na ohlašovně, která tuto změnu následně zapíše do informačního systému evidence obyvatel. Adresa místa trvalého pobytu je jedním z referenčních údajů registru obyvatel.Vše vyřídíte na registru vozidel, který Vám změnu trvalé adresy provede v malém i velkém technickém průkazu. S sebou je potřeba malý technický průkaz, velký technický průkaz, občanský průkaz a případně doklad o povinném ručení vozidla. Za změnu zaplatíte správní poplatek 50 Kč.Je však třeba počítat s lhůtou 30 dnů pro vydání občanského průkazu. Od 1. července 2018 lze vydat občanský průkaz také ve zkrácené lhůtě do 5 pracovních dnů za správní poplatek 500,- Kč nebo v pracovních dnech do 24 hodin za správní poplatek 1.000,- Kč.
V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.
Kdy jít pro novou občanku : Pak ho musíte vyměnit. Do kdy platí Vás občanský průkaz je napsané na posledním řádku: Je důležité požádat o nový občanský průkaz, když ještě platí ten starý, co máte doma. Nejlepší je požádat třicet dní před tím, než přestane platit.
Kolik je pokuta za ztratu občanky : V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.
Kolik stojí změna jména
Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.
O povolení změny jména nebo příjmení je třeba žádat u matričního úřadu příslušného podle místa trvalého pobytu na území ČR, popř.Pokud matriční úřad v ČR žádosti vyhoví, je výsledkem řízení nový rodný/oddací list s uvedením, že žena používá od data vyhovění žádosti příjmení v mužském tvaru. Na základě tohoto oddacího listu pak může žadatelka podat na našem úřadu žádost o nový cestovní na příjmení bez koncovky -ová.
Kde nahlásit Prechodny pobyt : Kde a jak službu řešit
Hlášení místa pobytu musíte provést osobně na pracovišti cizinecké policie. Vyplníte přihlašovací tiskopis. Ten musíte přinést osobně nebo poslat poštou na místně příslušné pracoviště cizinecké policie, podle místa hlášeného pobytu, pokud jste nesplnili ohlašovací povinnost u svého ubytovatele.