Antwort Kde všude můžou být moly? Weitere Antworten – Kde vsude muzou být moly

Kde všude můžou být moly?
Potravinoví moli (neboli zavíječi mouční) jsou drobní motýlci, kteří poletují v kuchyni nebo ve spíži. Typickým příznakem jejich výskytu jsou drobné pavučinky, které se objevují všude tam, kde se moli zabydlí. V mouce, čokoládě, ovesných vločkách, často v müsli.Mola šatního si lze někdy splést s jeho kuchyňským příbuzným. Rozdíl mezi molem šatním a molem potravinovým je ten, že mol šatní má lesklá stříbřitá křídla, zatímco mol potravinový je zbarvený napůl do běla a napůl do šedohněda.Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.

Co když sním moly : Co dělat při napadení potravin Potraviny, které mol napadne, jsou znehodnocené a je třeba je vyhodit. Pokud takovou potravinu sníte, nemusíte se bát žádných zdravotních komplikací. V těchto potravinách se však mohou nacházet výkaly v podobě malých kuliček, dále pak jemná vlákna utkaná housenkami a zbytky zámotků.

Co smrdí molům

Kuličky proti molům s vůní levandule likvidují všechna stádia molů. Díky insekticidní složce působí účinně po dobu 6 měsíců. Levandulové aroma odpuzující moly jejich účinek…

Jak dlouho vydrží MOL bez jidla : Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.

Proti molům dobře fungují i bylinky. Prověřeným a tradičním pomocníkem je voňavá levandule. Pomůže pověsit sáček naplněný sušenou levandulí do šatníku. Koupit si můžete i Voňka levandule osvěžovač vzduchu (koupit v e-shopu), který jemně provoní malé prostory, jako jsou například právě skříň, šatna nebo spižírna.

Zbavte se suchých potravin

Má-li v sobě dírky, je napadený. Pakliže jsou obaly neporušeny, uložte je na 4 dny do mrazáku, aby vajíčka zemřela. Pakliže moly, pavučinky či larvy někde najdete, zboží nekompromisně vyhoďte a odpadkový koš rovnou vyneste. Jinak riskujete, že se moli z odpadků dostanou a rozšíří se dál.

Kde se mnozi moli

Jakmile vaše potravinové zásoby moli jednou napadnou, budete se jich zbavovat velmi těžko. Množí se totiž neuvěřitelně rychle. Protože se ovšem jedná o poletující motýlky, do bytu se vám stejně dobře mohou dostat i oknem, digestoří nebo ventilací od sousedů. A uhnízdit se vám mohou téměř v čemkoliv.Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.Účinné jsou údajně i smrkové větvičky zavěšené do skříně nebo sáček s jehličím. Do skříně můžete také rozsypat čerstvý mletý nebo drcený pepř, ani ten moli nemají rádi. Skvělým odpuzovačem jsou i mýdla, která rozložíte celá mezi prádlo nebo je nadrtíte do látkových sáčků.

Molům nevoní ani sušený pelyněk či hřebíček. Odradíte je také lístky bobkového listu, které můžete vložit přímo do mouky nebo strouhanky. Na poličky ve spíži rozmístěte kuličky pepře. Použít lze i smíšený ocet, vodu a trochu kyseliny citrónové.