Antwort Kde vyřídit parkovací kartu Ostrava? Weitere Antworten – Kde žádat o parkovací kartu

Kde vyřídit parkovací kartu Ostrava?
Kde a jak to řešit

Žádost podáváte osobně obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, Magistrátu hl. města Prahy, popřípadě úřadu městské části hlavního města Prahy, vždy podle místa vašeho trvalého bydliště. Parkovací průkaz většinou vydávají sociální odbory výše uvedených úřadů a vyřídíte jej zpravidla na počkání.Parkovací karty

platnost parkovací karty – 12 měsíců
pro 1. vozidlo 360,- Kč
pro 2. vozidlo 2 198,- Kč
pro každé další vozidlo 6 600,- Kč
platnost parkovací karty – 3 měsíce

Zájemci stačí přijít na výdejní místo v příslušné městské části a přinést si pouze občanský průkaz a velký technický průkaz. Platit je možné v hotovosti, kartou i převodem z účtu.

Jak získat modrou parkovací kartu : Jak vyřídit parkovací oprávnění Osobně – v každé městské části fungují výdejny parkovacích oprávnění, kde si po předložení příslušných dokladů můžete oprávnění vyřídit a na místě zaplatit hotově nebo bankovní kartou. Kontaktní údaje a provozní dobu jednotlivých výdejen naleznete v sekci Kontakt.

Kdo má nárok na parkovací kartu

Podmínky nároku na parkovací průkaz

Nárok na parkovací průkaz mají osoby, kterým byl přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P podle zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, v platném znění.

Kdo vydává parkovací průkaz ZTP Ostrava : Držitel budoucího parkovacího průkazu musí být na patřičném úřadu vždy osobně přítomen, aby parkovací průkaz podepsal. Průkaz do auta není vydáván na úřadu práce, ale nejčastěji na sociálním odboru magistrátu města.

Za vyhrazené parkovací stání v Ostravě-Jihu stanovila místní radnice měsíční poplatek 600 až 700 korun pro občany a 1500 až 1600 korun pro firmy.

Parkování zdarma platí nově už pouze pro automobily, které splňují přísnou emisní normu do 50 g CO2 na kilometr. Takováto auta mohou být registrována spolu s elektromobily a mohou také získat speciální registrační značku „EL“.

Kdo má narok na parkovací místo

Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.Žádost se podává na kontaktním pracovišti krajské pobočky Úřadu práce, v místě trvalého pobytu žadatele o příspěvek. Po podání žádosti zašle krajská pobočka Úřadu práce příslušné okresní správě sociálního zabezpečení žádost o posouzení zdravotního stavu osoby.Průkaz ZTP: držitelé mají nárok na vyhrazené místo k sezení ve veřejných dopravních prostředcích, zdarma jízdné v tramvaji, autobusu a metru, slevu pětasedmdesát procent na jízdné ve vlacích, rychlících a pravidelných vnitrostátních spojích autobusové dopravy a také přednost při projednávání osobních záležitostí na …

Dobrý den, kam se mám prosím obrátit, když potřebuji vyřídit průkaz ZTP Na úřad práce dle Vašeho trvalého bydliště, na pracoviště dávek pro zdravotně postižené. Vyplníte žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením a současně žádost o příspěvek na mobilitu.

Kolik stojí rezervace Parkovaciho místa Ostrava : Ceník Prokešovo náměstí

Rychlé parkování os. vozidla každá započatá hodina 40,- Kč
Rezervace parkovacího místa 840,- Kč/měsíc
Parkovné 24 hodin bez výjezdu (platba předem) 300,- Kč
Ztráta parkovacího lístku 300,- Kč
Prodej parkovací karty 60,- Kč

Kolik stojí parkovací místo na SPZ : 12 Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit:

na dobu 10 dnů a dobu kratší než 10 dnů: 100 Kč na dobu 6 měsíců a na dobu kratší než 6 měsíců: 500 Kč na dobu delší než 6 měsíců: 1.000 Kč

Kolik stojí parkování na modré zóně

Hodina parkování v modré zóně se pohybuje od 80 Kč (Praha 1) přes 60 Kč (širší centrum) až po 40 Kč (např. Praha 8 a 9).

Místí poplatek za vyhrazené parkovací stání činí 10 Kč za 1 m2/den.Nárok na průkaz osoby se zdravotním postižením má osoba starší 1 roku s tělesným, smyslovým nebo duševním postižením charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, které podstatně omezuje její schopnost pohyblivosti nebo orientace, včetně osob s poruchou autistického spektra.

Na co má nárok držitel průkazu OZP : bezplatnou dopravu pravidelnými spoji místní veřejné hromadné dopravy osob (tramvajemi, trolejbusy, autobusy, metrem) slevu 75 % jízdného ve druhé vozové třídě osobního vlaku a rychlíku ve vnitrostátní přepravě a slevu 75 % v pravidelných vnitrostátních spojích autobusové dopravy.