Antwort Kdo je vetsi Los nebo sob? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi losem a sobem

Kdo je vetsi Los nebo sob?
Expoziční celek Severský les se nachází v lesnaté části Zoo Praha a svůj domov zde našli i chladnomilní kopytníci z čeledi jelenovitých – sobi a losi. Zatímco u losů se parožím pyšní pouze samec, u sobů jej nosí i samice.Sob dosahuje výšky v kohoutku 90–120 cm, délky těla asi 180 cm a hmotnosti 80–180 kg (samice 80-120, samci 159-182). Na rozdíl od ostatních jelenovitých nosí u soba parohy samec i samice.

Třída Savci (Mammalia)
Biotop listnatý a smíšený les, jehličnatý les, tundra (jehličnaté a smíšené lesy, mokřady, částečně tundra)
Potrava části rostlin (listy, kůra stromů, výhonky, vodní a bažinné rostliny)
Rozměry délka těla 2,4–3,1 m, délka ocasu 5–12 cm, výška v kohoutku 1,4–2,3 m, hmotnost 200–825 kg

Kolik je losů v ČR : V uplynulých šesti desetiletích se los nepravidelně objevil na třetině našeho území. V roce 1980 byla celková populace odhadnuta na 30 až 50 kusů, z toho 20 až 30 kusů na Jindřichohradecku. V České republice losi vytvořili dvě hlavní populace.

Co to je sob

Sob je jediným druhem z čeledi jelenovitých, u kterého mají na hlavě parohy i samice. Oproti mnoha ostatním savcům mají zvláštní schopnost vidět i v UV spektru, což jim umožňuje pod sněhem najít lišejníky, které tvoří důležitou složku jejich jídelníčku.

Jak vypadá sob : [editovat] Sob

Váha 150-300 kg, délka těla 150-220 cm, výška 110-130 cm. Parohy má samec i samice, na konci jsou zploštělé, samec je shazuje po říji (staří je mají velmi mohutné a členité), samice je mají slabší a shazují je po porodu.

Sobí maso je tmavé, křehké a chutná jako zvęřina. Vlákna sobího masa jsou tenćí neż vlákna losího a hovęzího masa. Obsah energie slabę vláknitého sobího masa je vysoký, témęř odpovídá tućnęjśímu masu hovęzímu.

Rangifer tarandus

Velikost: výška v kohoutku 90–120 cm, délka těla 185–220 cm, délka ocasu 7–20 cm
Výskyt: tundra a tajga v Severní Americe a v Eurasii
Potrava: tráva, listy a pupeny dřevin, lišejníky, mechy
Způsob života: žijí ve velkých stádech
Délka života: 10–15 let, v lidské péči až 25 let

Čím se živí los

Živí se mladými letorosty listnatých dřevin a dvouděložnými bylinami, zvláště rostoucích ve vodě. V zimě větvičkami s pupeny a kůrou listnáčů a jehličnanů. Dřeviny představují podstatnou část potravy losa, ve vegetačním období je to více než 50 procent a v zimním období dokonce přes 90 procent.Samice: celkově menší, váží 200–490 kg. Losi mají šedohnědou až černou srst, na krku jim vyrůstá hříva. Velká protáhlá hlava je zakončena silným přečnívajícím horním pyskem. Losi jsou dobře vybaveni pro pohyb v měkké půdě – nohy vybavené roztažitelnými spárky mají velkou našlapovací plochu.Na co se můžete v Sazka klubu těšit v roce 2024:

Extra hry o 50 x 10 000 Kč (celkem 400 výherců 10 000 Kč). Losování Kola štěstí o 10 000 Kč (celkem 130 výherců 10 000 Kč). Losování Kola štěstí o 100 000 Kč (celkem 9 výherců 100 000 Kč).

Nejvíce výherní losy: Milionové překvapení a 99,9% šance na výhru! Milionové překvapení byl jeden z nejlepších losů, s kterými jste se v dřívější době mohli setkat.

Kolik je sobů : Podle současné představy jsou sáně s dárky taženy devíti létajícími soby. Poprvé se sobi v souvislosti se Santa Clausem objevili v roce 1823 v básni Account of a Visit from St.

Kde ziji Sobove : Rangifer tarandus

Velikost: výška v kohoutku 90–120 cm, délka těla 185–220 cm, délka ocasu 7–20 cm
Výskyt: tundra a tajga v Severní Americe a v Eurasii
Potrava: tráva, listy a pupeny dřevin, lišejníky, mechy
Způsob života: žijí ve velkých stádech
Délka života: 10–15 let, v lidské péči až 25 let

Jak se říká samici od soba

Dotaz: Zajímalo by mě, jaký je název pro samici od soba (Tak jako je srnec – srna, jelen – laň atp.). Odpověď: Podle Slovníku spisovného jazyka českého se samice soba nazývá sobice.

Los má dva typy paroží, bidlovité a lopatovité, přičemž v ČR se setkáváme především s bidlovitým typem. V říjnu až listopadu paroží shazuje, poté mu narůstá nové, které vytlouká v červenci až srpnu.Obojí vrchovatě platí pro parohy jelenovitých. Do jejich vytvoření musí samec každý rok investovat značné úsilí – potřebuje získat z potravy velké množství bílkovin i minerálních látek, hlavně vápníku a fosforu. Mohutným parožím tedy samec sděluje samici: „Jsem zdatný a předám tvým potomkům skvělé geny.

Kde ziji losy : Na světě žijí v současné době dva druhy losů, los evropský (Alces alces) vyskytující se v Evropě a Evropské části Ruska a los americký (Alces americanus) obývající zbytek Asie a Severní Ameriky. Los je nejpočetnější na území Ruska, kde se jeho populace odhaduje na 435 tisíc jedinců.